Cuisine Machine culinair carnaval 44 n i 5 m Swingen op Stevie Struinen door het Parijs van 1905 Canadese rock in De Piek PZ Foodtrucks derden dunne stukken verenstaal draad. Als ik er langs loop, lijkt het beeld te veranderen. Ik zie een sub tiele beweging en een ongekende rijkdom aan grijstinten. Behalve die optische illusie is er ook feitelijk sprake van beweging. Stahl heeft elke 'zuil' verbonden met een voor het menselijk oor onhoor bare geluidsbron. Die verschilt per 'zuil' en brengt een doorlopende, vloeiende klank voort. Millimeter De trilling zet de draden in bewe ging. En omdat ze niet allemaal even lang zijn - het gaat om fracties van een millimeter - trillen ze verschil lend. Het is een stille, duizelingwek kende ervaring. De materie die je ziet, krijgt iets ongrijpbaars. Voor mij is het de mooiste vorm van het zicht baar maken van wat onzichtbaar is die ik ooit zag. Meer nog dan Robles maakt Stahl mij ervan bewust dat wij zijn omge ven door energie die wij niet waarne men. Zijn werk raakt ook aan de op vatting van de Griekse filosoof Her- aclitus - nu nog bekend van het citaat 'panta rhei' (alles stroomt). Het is een omschrijving van een wereld die on ophoudelijk in beweging is, maar te gelijk wordt gestuurd door constan ten. Veertig foodtrucks bieden alle denkbare alternatieven voor de overbekende loempia, de frikandel en het patatje mét. Daaromheen activiteiten met muziek, theater en sport. Het vierdaagse festival Cuisine Machine opent morgen met 'Apéro Machine', een vrijdagmiddagnet- werkborrel van Kenniswerf Zee land, Meet Me Events en Zeeland Business. Met na afloop funk op het hammondorgel van Smelly Kitchen en Kajan Chow, de vaste dj van Sergio Hermans toprestau rant The Jane. Zondag is de kleedjesverkoop, als goedmakertje voor de koude Koningsdag Een dag later klinkt het start schot van de Cuisine Machine Ride for the Roses, een proloog voor de grote fietsrit zaterdag tl juni. Zaterdag speelt ook het drie manschap Convoi Exeptional rock-'n-roll op trommels en sax. 's avonds trekt een theatraal Doden- leger van dertig winterse demo nen door de fabriek, waar later dansmuziek op vinyl zal klinken. Zondag mogen kinderen vanaf 12.00 uur kleedjesverkoop houden, als goedmaker voor de steenkoude Koningsdagvrijmarkt. Maandag middag zijn de voorrondekandida ten van de Kunstbende op het hoofdpodium te zien. Vrijdag en zaterdag nodigt Cui sine Machine het publiek uit om na afloop van het festival in de Ma chinefabriek de binnenstad in te gaan: 'Aprés Cuisine'. De organisa tie selecteerde veertien cafés die de festivalbezoekers iets leuks bieden. Alternatief slot is beide avonden de Groove to Chill-minidisco in de Timmerfabriek van 23.00 tot 2.00 uur. En voor de echte snackers is vanaf 2.00 uur de nachtbakker aan de Paul Krugerstraat open. R&B H Theater Rock donderdag 12 mei 2016 Claudia Robles-Angel (Energie- Wechsel) en Julius Stahl: IK-eiland, Vlissingsestraat 239a, Oost-Sou burg. Te zien op zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Een mix van hard- en software laat acti viteiten zien en horen die zich in je hersenen afspelen. Het begon als de Vlissingse ver sie van de Rotterdamse Markt hal met wat foodtrucks. Maar het aantal keukens en taps op wielen bleef maar komen naar de Machinefabriek. Inmiddels is Cuisine Machine het grootste culinaire carnaval van Zuid-Ne derland. Claudia Sondervan Cuisine Machine, morgen (16.00-23.00 uur), zaterdag (12.00-23.00 uur), zondag (12.00- 21.00 uur) en maandag (12.00- 21.00 uur) in de Machinefabriek in Vlissingen. - De keukens en taps op wielen bléven maar komen naar de Machine fabriek. Het nieuwe gezel schap Legendary Albums Live brengt het muzikale mees terwerk Songs In The Key of Life van Stevie Wonder tot leven. In een swin gende theatershow, geregisseerd door Jos Thie (van onder anderen dj Armin van Buuren en caba retier Jochem Myjer), zingen de solisten Sabrina Starke, Erica Yong en Ricardo Burgrust de 21 nummers van het album. Legendary Albums Live, Songs in the Key of Lifevan avond om 20.15 uur in CCXL Theater, Vlissingen. Kunsthistoricus Ton van Kempen en theaterma ker Nicoline van de Beek vertellen met lichtbeel den, theater en muziek het verhaal van Suzanne Manet en nemen het pu bliek mee naar het Parijs van de 19e eeuw. In de voorstelling Madame Manet blikt de oude we duwe Manet in 1905 terug op haar leven. Ter wijl de dienstbode het vuil van jaren van de meubels verwijdert, blaast ma dame Manet het stof van haar herinneringen. Alles komt terug: de pianoles sen die ze schilder Édouard Manet gaf en hun geheime liefde. De eerste grote wereldten toonstelling en de salon avonden waarop de kun stenaars Degas, Zola, Re- Madame Manet poseerde voor schilder Édouard. noir en Monet ontving. Hoe ze model stond voor Manet en bevriend raakte met dichter Baudelaire. Inktpotgenootschap, Madame Manetzondag om 15.00 uur, Inhetheren- huis in Aardenburg. De Canadese roek- diva Sass Jordan scoorde in de jaren '90 verschillende hits, zoals Make You A Believer. Haar laat ste album From Dusk 'Til Dawn is geïnspi reerd op de sfeer van Zuid-Californië in de late jaren '70. De plaat klinkt als Janis Joplin en Tina Turner die samen naar huis lopen na een avondje in de kroeg. De avond is volgens Sass namelijk hét moment waarop we passie, eenzaamheid, stilte, angst en dro men het sterkst voe len. Zondag, 20.00 uur in De Piek in Vlissin gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58