3 Vasti en Freek in de 'blueskerk' Corinne Bailey Rae Saakjes zoete bakboek Seizoen 1 'Mr. Robot' Bier in Nederland m Muziek Boek P TV-serie Boek BIER PAROCHIEKERK vervolgens giet in een mal van Ame rikaanse roots, hillbilly en gospel. Dan krijg je muziek die vooral drijft op energie en vocale power. Om het internationale karakter van het festival te onderstrepen zorgt zangeres/gitarist Eliana Cargnelutti voor een Italiaanse inbreng. Ze kwam als talent en publiekstrekker naar vo ren tijdens de toer met de bekende Ruf Blues Caravan door Europa en de VS. Het leverde haar een contract op bij het Ruf Records blueslabel. Haar album Electric Lady, dat vorig jaar uit kwam, is een bevestiging van haar kunnen. Dit jaar ook een Noorse bij drage door Daniel Erikson. De slide- gitaar is zijn terrein. Bluesbands uit de Verenigde Staten ontbreken nooit in Kwadendamme. Dit jaar zijn dat Johnny Mastro Mama's Boys en de band van Jeff Jensen op vrijdag en Revel in Dimes en Vasti Jackson op zaterdag. Die laatste is ook van de partij voor de vertolking van een aan tal gospels in de blues/gospel mis op zondag. De zwarte Amerikaan uit Mississippi is vooral gelauwerd om zijn gitaarspel. Ruim 35 jaar is hij on derweg als een soort blues-ambassa deur. Niet alleen als muzikant, maar als een promotor die in films en do cumentaires over de blues en Missis sippi optreedt, lezingen houdt en er over schrijft. Dit jaar verscheen zijn album The Soul of Jimmy Rodgers. Een plaat waarmee Jackson wil laten ho ren hoe blues grip kreeg op country- muziek. Want voor hem geldt dat je het zo gek niet kan verzinnen of er zit altijd wel blues in. Dat horen ze graag in Kwadendamme. donderdag 12 mei 2016 ledereen met een gebro ken hart kent het gevoel dat het nooit meer goed komt. Dat komt het wel, zegt de Britse jazzartiest Corinne Bailey Rae op haar album The heart speaks in whispers. Na The sea, ge schreven na de dood van haar man in 2008, klinkt dit als een gelukkig einde. The heart speaks in whispers verschijnt morgen op cd bij Virgin. Heb je de ambitie bak- vrouw of -man te worden of zou je je baksels graag professioneler aanpakken? Saakjes zoete bakboek leidt de weg. Saakje - bekend van Koffietijd - is niet alleen bakker, ze ontwerpt ook servies en rijdt met haar mobiele bak- en koekjesbar het land door. Saakjes zoete bakboek is uitgegeven door De Vrije Uitgevers. Het onlangs op dvd verschenen eerste sei zoen van Mr. Robot werd overladen met Golden Globes. Deze intense thrillerserie over een labiele hac ker die wordt gerekruteerd om 's werelds financiële systeem neer te halen, is ook voor digibeten ontzettend spannend. Het eerste seizoen van Mr. Robot is op dvd verschenen bij Universal Pictures. In Nederland zijn naar schat ting vierhonderd brouwerijen die ons overladen met tri pels, pale ales, stouts en an dere schuimende delicates sen. Sympathiek, verfijnd of bitter. In de biografie Bier in Nederland beschrijft Marco Daane al proevend de geschiedenis van Nederlandse bieren. Bier in Nederland is uitgegeven door Atlas Contact. Engels man Laurence Jones is pas 23 jaar, maar nu al een grote naam in de blues wereld. ten gehore. De gospeldienst op de Sunday After is inmid dels een niet weg te denken onderdeel van het bluesweekend in Kwadendamme. Bluesfestival Kwadendamme: vanavond vanaf 21.30 uur de Night Before met John Henry Orchestra in tapperij Lands Welvaren. Morgen vanaf 17.00 uur twee podia op het sporttererein. Zaterdag bluesontbijt in het sportpark om 9.00 uur en twee podia vanaf 13.15 uur. Zondag vanaf 10.45 uur de Sunday After gospelmis in de parochiekerk. Zie ook: bluestown.nl De mis op zondag als staartje van het bluesfestival kon niet uitblijven. De katho lieke parochie zag er zeven jaar geleden wel brood in. Een volle kerk, nieuwe zielen: daar kon de gangbare dienst wel één keer per jaar voor wijken. Het begin was wel wat on wennig. Klappen mocht pas na de dienst. Maar zo werkt het niet, meende organi sator van het festival Peter Kempe. Bij een blues/gospelmis draait het nu eenmaal om de muziek. Die zorgt voor de bele ving en neemt de functie van preek en voordracht over. En beleving be tekent desnoods meeklappen met de mu ziek. Dit jaar blijft bluesveteraan en bluesam bassadeur Vasti Jackson een dag lan ger om zijn gospels te laten horen. Maar ook caba retier Freek de Jonge maakt zijn opwach ting. Zijn bij drage zal wel wat woorden bevatten, maar ook speelt hij een aan tal gospels mee en brengt hij zijn be faamde Zeeland Blues

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56