SPORT Op het veld is promoveren 'simpel' Belevingsweekend ZEELAND 15 Nieuw evenement start op de Haringvreter in Veerse Meer Maximaal 250 atleten kunnen meedoen aan een nieuw driedaags atletiekevenement in augustus. Drie dagen achter elkaar hardlo pen op drie verschillende locaties in de provincie. Dat is de opzet van de Zeeuwse Hardloop3Daag- se, die op vrijdag 19, zaterdag 20 en zondag 21 augustus het levens licht ziet. Het evenement begint met een tijdloop op de Haringvreter, één van de eilanden in het Veerse Meer. Op zaterdag lopen de deel nemers de Halve Marathon van Westenschouwen. Op zondag wordt afgesloten met een strand- loop over 10 of 25 kilometer met start en finish in Domburg, bij strandpaviljoen Brooklyn. Op de Haringvreter wordt een parkoers van vijf kilometer uitge zet. Er is plek voor maximaal 250 deelnemers. Staatsbosbeheer en de provincie hebben dat als voor waarde gesteld. Meer is niet mo gelijk, omdat het om een Natu- ra2000-gebied gaat. Er wordt in twee groepen gestart, die na el kaar met een boot van Rederij Dijkhuizen naar het eiland wor den gebracht. Op de Haringvreter zitten tientallen damherten, maar die zullen geen overlast onder vinden, doordat er op de paden wordt gelopen. Het eiland is normaal ook gewoon voor ieder een toegankelijk, in de zomer meren er veel bootjes aan. Op zaterdag sluit de organisatie, die uit een aantal fanatieke hardlo pers bestaat, aan bij de Halve Mara thon van Westenschouwen. Die is dit jaar toe aan de 30ste editie. Wint TOP Arnemuiden zaterdag van DeetosSnel, dan is de korfbal ploeg al zeker van de titel in de hoofdklasse B en de promotie naar de ereklasse. Dan maakt het niet meer uit wat de concurrentie doet. Dat komt doordat het Ko ninklijk Nederlands Korfbal Ver bond de regels op het veld - in te genstelling tot de zaal - simpel heeft gehouden. In de zaal eindigde het team van trainer Arco Goedkoop eerder dit jaar al bovenaan in de hoofdklas se, maar TOP promoveerde niet automatisch naar de Korfbal Lea gue. Er moesten play-offs ge speeld worden en na zes duels greep de moegestreden ploeg overal naast. De droom om op het hoogste niveau van Nederland te kunnen spelen in de zaal spatte uiteen. Maar op het veld wordt de compe titie niet opgerekt. De equipe die na veertien wedstrijden aan kop staat, is kampioen én promoveert direct. En zelfs als er twee ploe gen op hetzelfde puntenaantal uit komen, volgt er binnen het zoge noemde 'topkorfbal' geen beslis singswedstrijd. Daarom kan TOP dus zaterdag in Dordrecht al de titel pakken. Met nog drie speelrondes te gaan is het verschil met nummer twee Avanti vier punten. Als de Arne- muidse ploeg in het twaalfde speelweekeinde evenveel punten pakt als de tegenstrever uit Pijn- acker, is TOP niet meer in te ha- len. Avanti kan hooguit nog gelijk komen. Maar dan telt het onder linge resultaat. Dat is gelijk: TOP won thuis met 30-19, Avanti nam met een 19-12-zege revanche in Pijnacker. De regel is dan dat het doelsaldo in de onderlinge duels de doorslag geeft. Met +4 (42-38) zit TOP aan de goede kant. Om een ingewikkeld verhaal een voudig te maken: TOP kan zich aan het einde van een enerverend en stressvol seizoen een stress loos competitieslot bezorgen door zaterdag te winnen. Dan is de uitslag bij Avanti-Sporting Del ta niet eens meer van belang. De verwachting is echter niet dat het heel makkelijk wordt. Deetos Snel strijdt namelijk nog tegen de gradatie en de voormalige lands kampioen zal op het eigen veld niet willen meehelpen aan een Arnemuids feestje. OPMARS TOP OP HET VELD „En daarom wilden V we graag aan dit ini tiatief meewerken", vertelt Ilse Verwijs van atletiekvereni ging Delta Sport. „Ieder een reageerde bij ons superen thousiast op het plan. Het zal een heel bij- zonder weekend worden." Wie drie da gen hardlo pen te veel van het goede vindt, 1 kan zich ook gewoon inschrijven voor alleen de halve marathon. De Zeeuwse Hardloop3Daag- se sluit af met een strandloop over 10 of 25 kilo meter. Het par koers loopt van Domburg naar Vrouwenpolder en terug. In elke loop kun nen de deelnemers punten verdienen en op basis daarvan wordt een eindklas- sement opgemaakt. De inschrijving voor de 3Daagse en de Z Halve van Westen schouwen gaat dins dag 17 mei om 13.33 uur open. Inschrijven kan via www.hardloopidaag- se.nl. Naast hardlopen draait het tijdens de Hardloop3Daagse om beleving. De deelnemers kunnen tegen gereduceerd tarief overnachten op twee campings: Wilgenoord in Wis- senkerke en de Kluithoek in Melis- kerke. Op zondag wordt af gesloten met een mossel-/paellaparty op het strand van Domburg, bij strandpaviljoen Brooklyn. Op diezelfde locatie zal 's ochtends ook een soort minimeer- kamp gehouden worden voor de jeugd. Hoe dat pro gramma er uit gaat zien, wordt later be kend. De organisatie is ver der van plan om de deelnemers drie da gen medisch te vol gen. Een diëtist zal een aantal testen bij hen uitvoeren om bijvoorbeeld het ge wichtsverlies te me ten na drie dagen sporten. donderdag 12 mei 2016 'Bij karate draait alles om controle en zelfvertrouwen door vorming' P16 Hardloop3Daagse in Zeeland Maurice Steketee Vlissingen De Zeeuwse Hardloop3Daagse begint op de Haringvreter. IZAK VAN MALDEGEM Roeland van Vliet Arnemuiden TOP heeft de stijgende lijn te pakken op het veld. De ploeg is dicht bij de vierde pro motie in negen jaar. 2006 6de in tweede klasse 2007 5de in tweede klasse 2008 2de in tweede klasse (promotie) 2009 3de in eerste klasse 2010 2de in eerste klasse (promotie) 2011 7de in overgangsklasse (via beslissingsduel veilig gespeeld) 2012 3de in overgangsklasse 2013 5de in overgangsklasse (via beslissingsduel veilig gespeeld) 2014 2de in overgangsklasse 2015 1ste in overgangsklasse (promotie) Hans Harthoorn karateleraar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48