MIJN PZC Lekkerbekken in de zon 14 ZEELAND Eindeloos geduld U EN UW MEIVAKANTIE TERNEUZEN Het eerste foodtruckfestival Van Die was er ook en maakte deze foto. Ze vermeldde daar- Dingen Die Gebeuren vond afgelopen weekend bij: 'Superweertje op het foodtruckfestival in Ter plaats in Terneuzen. Jacqueline Dobbelaar-Buijze neuzen'. VAN LEZERS Mijn recept Maud Minneboo uit Oost kapelle deelt graag haar recept voor asperges met andere lezers. „Zeker zo'n 35 jaar geleden had ik nog nooit van asperges ge hoord, laat staan gegeten. De eerste bos kocht ik in Brabant, waar ik destijds woonde en ik begon met goede moed de asperges klaar te maken. Eerst schoonmaken dus en de puntjes eraf snijden, niet wetende dat dit juist het lekkerste gedeelte was. Nu weet ik beter en heb er een lekker recept bij." - Een kilo asperges koken tot beetgaar; - De asperges uit laten lekken en ondertussen wat gezouten boter zacht- langs deze weg graag de gemeente Schouwen-Dui- veland bedanken voor het nieuwe bankje op Zijpe. Mijn oproep Math Willems is voor mo len De Vijf Gebroeders in Heinkenszand op zoek naar vrijwillige mole naar^) en een bestuurs lid. Omdat de twee huidige molenaars op leeftijd ra ken, moet zo langzamer hand uitgekeken worden naar naar één of twee mo lenaars of kandidaten die bereid zijn de opleiding tot vrijwillig molenaar te volgen. Daarnaast wordt ook gezocht naar een be stuurslid. Dit om zeker te stellen dat ook in de toe komst de molen met re gelmaat kan blijven draaien. Wie meer infor matie over het vak van vrijwillig molenaar wil of mogelijk interesse heeft om de opleiding tot vrij willig molenaar te volgen of wie in aanmerking wil komen voor de bestuurs functie, kan zich wenden tot het secretariaat van de stichting molen De Vijf Gebroeders op tele foonnummer 06-38900040, of via de5gebroeders@ zeelandnet.nl. Ook is de website www.desgebroe- ders.nl te bezoeken. Verder kunt u de molen bezoeken en u wenden tot de aanwezige mole naar. Openingstijden: Van 1 april t/m 30 septem ber elke zaterdag van 11.00-17.00 uur. jes laten smelten in de pan; - Een beetje kookroom er bij, wat peper, zout en dan de asperges er even in laten smoren. Wat ver se bieslook voor de finis hing touch en serveren met wat Zeeuwse ham reepjes en een hardge kookt ei. Mijn bedankje Janny Ina de Oude wil donderdag 12 mei 2016 Anne-Marie van lersel was in de meivakantie op het strand in Oostkapelle. 'Met zijn allen kuilen graven, leuk hè!' Dean helpt oma Ilse Wolff uit Middelburg met het maaien van het gras in de tuin. Mijn PZC is een pagina gemaakt door en voor lezers. Wilt u iets delen met de lezers van de PZC, stuur dan een mail naar mijnpzc@pzc.nl onder vermelding van Mijn PZC. Foto's, recepten, oproepjes: alles wat u kwijt wil aan andere lezers kunt u sturen. Wilt u een foto plaatsen in de rubriek U en Uw fotoalbum? Stuur dan voor volgen de week de kiekjes van uw JONGE GROEN in. Mail uw foto('s) naar mijnpzc@pzc.nl of plaats ze op www.pzc.nl/mijnpzc. Graag met naam, woonplaats en korte toelichting. Nieuw bankje bij Zijpe. Ronny Baute uit Terneuzen heeft een hele tijd voor zijn nestkastje gepost voordat hij voor zijn gevoel de juiste foto had gemaakt. 'Net voor het landen heb ik het vogeltje vastgelegd met een spinnetje in zijn bek. Het leek mij een mooie foto om te delen met andere PZC-lezers'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47