WAT IK VROEGER WILDE WORDEN 4 ZEELAND 9 Marianne Krijger werkte in de thuiszorg en in winkels, maar schilderen was haar echte passie Ik ben Marianne Krijger, 66 jaar en ik woon in Zierikzee. Ik ben al leenstaand, sinds mijn tweede man overleed. Ik heb een dochter en klein kinderen. Joep is 12, Floortje is 10. Nu ben ik gepensioneerd, maar mijn laatste werk was als ver koopster in damesmodezaak Sluis op de Dam in Zierikzee. Dat deed ik twee dagen per week. De andere drie dagen werkte ik in de thuiszorg. Daar voor heb ik lang gewerkt in een slage rij, die van mijn eerste man was. Nee. Al leek een winkel me wel leuk. Vanaf mijn vijftiende werkte ik in een lingeriezaak. Het zat er wel in, zeg maar. Ik wilde tekenaar of schilder worden. Dat leek me het allerleukst. Ik was altijd aan het tekenen. Tot op de muren toe, van die grote Do nald Ducks. Ik kon het ook goed. Omdat ik niet naar de tekenaca demie mocht. Mijn moeder zei: daar kun je later geen brood mee verdie nen. Niets. Dat had geen zin. Mijn twee oudere zussen wilden eigenlijk ook tekenaar worden, maar die moch ten ook niet. Dus ik dacht: laat maar. Ergens wel. In deze tijd zou het anders gaan, denk ik. Mijn doch ter zegt: waarom pak je het tekenen niet alsnog op? Maar dat doe ik niet. Daar heb ik ook geen tijd voor, met mijn vrijwilligerswerk. En ik lees veel. Dus ben ik maar aan het kleuren gesla gen. Ik ben wel tevreden, houd het daar maar op. Ik heb mijn hele leven gewerkt. Vijftig jaar achter elkaar, met maar één jaar dat ik geen werk had. Ik heb wel periodes gekend dat ik ergens weg moest, maar ik vond altijd weer wat anders. Daar ben ik wel trots op. Niet meer. Het heeft nog lang in mijn achterhoofd gespeeld, maar dat is voorbij. Misschien kan ik het toch eens gaan oppakken. Al is het ook een dure hobby. donderdag 12 mei 2016 Ik tekende altijd, tot op muren aan toe Wendy Wagenmakers Wie bent u? 2 Wat is uw beroep? 3 Had u dat altijd willen wor den? Wat wilde u dan worden? 5 Waarom wilde u dat? 6 Waarom bent u geen tekenaar geworden? 7 Wat hebt u gedaan om toch uw droom te verwezenlijken? 8 Vindt u dat jammer? 9 Bent u blij met wat u uiteinde lijk bent geworden? M Denkt u nog wel eens aan uw vroegere toekomst droom? Marianne Krijger mocht van haar moeder niet naar de tekenacademie, want 'daar was geen geld mee te verdienen', dirk jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41