Kunst lenen in silo's van RDH Cafés Vlasmarkt moeten om 2.45 uur stoppen met tappen BIRKENSTOCK WALCHEREN 7 Jaarlijks tweedelig evenement in Oostkapelle jubileert De kunstroute in Oostkapelle is steevast een succes. Al tien jaar lang. 'We houden het Oostkappels. Dat is de kracht van onze route.' De Kunststroute Oostkapelle bestaat tien jaar. De jubileumeditie heeft als thema muziek RDH zoekt meer bedrijven voor het siloterrein. 'Wellicht uit Dok 41 in Vlissingen' Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Voor het eerst heeft de Kunstroute Oostka pelle een thema: mu ziek. Het is dan ook een jubileumeditie. Nieuw dit jaar is ook de over zichtsexpositie in de kerk, met werk van alle deelnemers. Twee tentoonstellingen in feite, want de route is traditiegetrouw in tweeën gesplitst. Morgen en za terdag het eerste deel en de na jaarseditie op 2 en 3 september. En een jubileumfeest in juni. „We bestaan tien jaar en daar om willen we wat extra's doen", vertelt Ellen Albach van de orga nisatie. „Het thema muziek geeft ook het feestelijk karakter aan. Tien jaar is niet niks. We hebben door de jaren heen onze plek ver overd. De route is ook flink ge groeid. We hebben een vrij vaste kern. Soms valt er iemand af en soms komt er iemand bij. Dit jaar doet Michael Peters bijvoor beeld voor het eerst mee. Hij maakt objecten van drijfhout." „Het kunstevenement heeft door de jaren heen een sterk ei gen karakter gekregen", vertelt Albach. „Alleen kunstenaars die op het dorp wonen, of gasten van hen, mogen meedoen. We willen geen 'braderie' met deel nemers die ook elders te zien zijn. We krijgen wel verzoeken van kunstenaars van buitenaf, maar wij willen niet nog meer van hetzelfde. Het moet echt Oostkappels blijven. Misschien is dat onze kracht. Dat eigen karak ter. In de kerk is beide dagen een overzichtsexpositie. Daar laat ie dere deelnemer één werk zien. Bezoekers kunnen dan een idee krijgen van het aanbod en even tueel een keuze maken wat ze willen zien. Kunst is toch een kwestie van smaak. Ik kan me voorstellen dat je niet alles mooi vindt." De zeventien exposanten dekken het hele kunstspectrum; van schilderijen, fotografie en beelden tot tekeningen, kera miek en glas in lood. De deelne mers exposeren thuis, in de schuur, een prieel, in de tuin of in hun eigen galerie. Albach: „Die tien jaar willen we ook echt vieren. Daarom heb ben we 18 juni een feest op het programma staan. Een feest voor het dorp. Dat gebeurt in het hart van het dorp. Schuin tegenover de kerk, op het terrein van de fa milie Coppoolse. Daar is van al les te doen. Dorpsbewoners kun nen er workshops volgen zoals schilderen, bonsai knippen, beeldhouwen of een windlicht van keramiek maken. Van alles wat er gemaakt is, wordt een ex positie ingericht. Daar komt ook werk van kunstenaars uit het dorp bij. De tentoonstelling is bij goed weer buiten en anders in de monumentale schuur van Coppoolse. We hebben verder een kunstspeurtocht door het dorp en een grabbelton met kunstzinnige prijsjes. En natuur lijk muziek." MIDDELBURG De ontheemde col lectie van Kunstuitleen Walche ren wordt op dit moment inge- huisd bij de silo's van RDH Archi tecten Stedenbouwkundigen in Middelburg. De medewerkers van het archi tectenbureau verzorgen vanaf dinsdag 17 mei de uitleen van de kunstwerken tijdens de ope ningsuren van het architectenkan toor. De administratieve afhande ling verloopt via het CBK Zee land, Stichting Centrum voor Beel dende Kunsten, Vormgeving en Architectuur Zeeland. In juni volgt een feestelijke opening van de nieuwe uitleenlocatie, kondigt directeur Kathrin Ginsberg aan. De kunstwerken van de Kunstuit leen Walcheren moesten opnieuw onder dak gebracht worden door dat de Cultuurwerf in Vlissingen in december de activiteiten in beeldende kunst afstootte en de kunstkazerne Willem3 verliet. De architecten van Rothuizen Van Doorn 't Hooft zochten medege bruikers van de verbouwde graan silo's aan de Kleverskerkseweg waarin ze kantoor houden. „Door de economische crisis is on ze organisatie kleiner dan toen we in 2013 in de silo's trokken", zegt architect Taco Tuinhof. De Kun stuitleen neemt acht siloruimten van vijf bij vijf vierkante meter in gebruik. RDH zoekt meer bedrij ven 'in de ruimtelijke sfeer' om de silo's te betrekken. „Wellicht be drijven die Dok4i op de Kennis- werf Vlissingen ontgroeien." Middelburgse cafés aan de Vlas markt en omgeving mogen bij wijze van proef op vrijdag- en za terdagnacht tot 3.00 uur openblij ven. De proef geldt van 1 juni tot 1 december, blijkt uit een voor stel van de burgemeester aan de gemeenteraad. Een aantal cafés vroeg om ver ruiming van de openingstijden. De gemeenteraad besloot daarop dat er een proef moet komen om te kijken hoe dat uitpakt. Burge meester Harald Bergmann ging daarop in gesprek met omwonen den en ondernemers om te kij ken of zo'n proef er moet komen en welke voorwaarden er gesteld moeten worden. Het resultaat is dat cafés zes maanden lang één uur langer open mogen blijven. Maar tijdens dat extra uur geldt er in de be wuste horecazaken wel een één richtingsverkeer. Klanten mogen naar buiten, niet terug naar bin nen. Om 2.45 uur moet er gestopt worden met tappen en muziek en een kwartier later moet de zaak leeg zijn. Tijdens dat uur moet een extra leidinggevende aanwezig zijn in de zaak om er voor te zorgen dat niemand van buiten naar binnen komt. Twee bewoners, twee onderne mers en medewerkers van politie en gemeente zijn aangewezen om samen te bekijken hoe de proef verloopt. Als een bedrijf zich niet aan de regels houdt, wordt er een gele kaart uitge deeld. Bij een tweede overtre ding volgt een rode kaart en mag het café niet langer meedoen aan de proef. www.bdstore.com donderdag 12 mei 2016 Kunstroute viert feest Annemarie Zevenbergen Oostkapelle Kunstroute Oostkapelle: mor gen en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Ellen Albach: „We hebben door de jaren heen onze plek veroverd." lex de meester —Taco Tuinhof, RDH Architecten Emile Calon Middelburg Achter de Houttuinen 34 Middelburg Made in Germany Tradition seit 1774

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39