Over ezels en hun paradepaardje Banen weg bij Zeeuwland Huizenprijs stijgt ook volgend jaar 'Ik besef nog niet helemaal dat het examen écht begint' 2 ZEELAND Buikwrijver Voor 4691 Zeeuwse jongeren breekt vandaag een spannende tijd aan: de examens beginnen. EINDEXAMENS A Commentaar De Raad van Commissaris sen (RvC) van Delta wil Erwin van Laethem, oud-topman van Essent, aantrek ken als algemeen directeur. Voor een jaartje, want in juli 2017 moet het energiebedrijf zijn opgesplitst. Eloe dat ook uitpakt, de onderde len die overblijven zijn te klein voor een topman die ruim twee keer zoveel verdient als een minis ter. Bij het huidige bedrijf was dat trouwens al de vraag. Niet voor niks is de vorige CEO Arnoud Ka merbeek vertrokken na een rel over de hoogte van zijn salaris. Hoewel de splitsingsoperatie ge compliceerd is, onder meer omdat een oplossing moet worden gevon den voor de verlieslatende kern centrale Borssele, is onduidelijk waarom de RvC een zware jongen van buiten wil hebben. Kennelijk is er onvoldoende vertrouwen dat financieel directeur Frank Verha gen - die op het ogenblik als inte rim fungeert - potten kan breken in de Haagse vergaderkamers. Het lijkt erop dat de RvC liever opnieuw een paradepaardje achter de Zeeuwse wagen spant. Door Kamerbeek - die ook al niet kon worden betrapt op enig gevoel voor de Zeeuwse verhoudingen - een enorme salarisverhoging toe te kennen, vervreemdden de be stuurders zich van zowel de werk vloer als van de aandeelhouders (provincie en gemeenten). Met de grootste moeite en rijkelijk laat werden daarvoor excuses gemaakt en werd beterschap beloofd. De aandeelhouders werd zelfs een ei gen vertegenwoordiger in de RvC beloofd. Nog voor die er is, laten de commissarissen opnieuw zien dat zij in een ivoren toren verblij ven, ergens ver buiten Zeeland. Een grote meerderheid van het personeel wil namelijk verder met Verhagen. Een ezel stoot zich in 't gemeen... De commissarissen laten zien dat zij in een ivoren toren verblijven, ergens ver buiten Zeeland De nieuwe woningcorporatie voor Walcheren en Schouwen-Duive- land heet Zeeuwland. De fusie kost negen voltijdsbanen. Die van huidig Zeeuwland-directeur An- toine de Ceuster hoort daar bij. De Ceuster, volgend jaar 65, maakt per maart 2017 gebruik van de vervroegd pensioenregeling van het Pensioenfonds Woning corporaties. Hij krijgt geen vertrek- regeling. „Dat zou gênant zijn", zegt Woonburgdirecteur Marco van der Wel. De fusie is bedoeld om een miljoen euro per jaar te be sparen. Daarmee wil Zeeuwland woonlasten voor huurders verla gen, vooral door goedkope huur woningen te verduurzamen. Zo wordt wonen met lage stookkos ten bereikbaar voor mensen met kleine inkomens. Huurdersvereni gingen, werknemersorganen en de gemeenten moeten voor 1 juli hun visie op de fusie geven. De nieuwe woningcorporatie krijgt 45 arbeidsplaatsen. Naast De Ceuster verdwijnen een mana ger, drie onderhoudsmensen van Woonburg en nog vier formatie plaatsen. Met de vakbonden wordt een sociaal plan opgesteld. Aanspreekpunt Van der Wel leidt medio 2017 de nieuwe corporatie met een raad van vijf commissarissen vanuit het bestaande kantoor van Zeeuw land. Rondrijdende accountmede werkers zijn lokaal aanspreekpunt voor de huurders. Het kantoor in Koudekerke wordt verkocht. ALMANAK Even was hij het gesprek van de dag: de buikwrijver van Dirksland. Ooggetuigen wisten te melden dat het een man in een goudkleurige Opel Vectra betrof. Hij reek zoekend rond, alsof hij de weg kwijt was - wat ons betreft zeker zo, want de man bood jongetjes 150 euro om over hun buik te mogen wrijven. „Nou", merkte onze zwange re collega geïrriteerd op, „bij mij vragen ze het niet eens, ze dóen het gewoon." En 150 euro, ho maar, zag je haar denken. Weekmarkt later verplaatst 'Actie tegen fietsen in stad' Jeu-de-boulers zeer welkom KUNSTROUTE MUZIEK THEMA JUBILEUMFEEST De hele meivakantie zat Nada Krugmann (16) uit Hoek dage lijks met haar neus in de boeken. „Je kunt maar beter ruim van te voren be ginnen, dan heb je al le tijd om alles te be handelen." De vmbo- leerlinge van SSG De Rede in Terneuzen heeft een heuse plan ning gemaakt. „Ik leer een half uur, daarna houd ik even pauze en dan leer ik weer een half uur. De rest van de dag heb ik voor mezelf. Dan spreek ik af met vrienden: voetbal len, televisie kijken of een beetje han gen." Biologie vergt de meeste voorberei ding. „Je moet veel begrippen kennen: zoals een biotoop en enzymen." Van zenuwen heeft Nada nog geen last. „Ik besef niet hele maal dat het examen écht begint, en dat ik straks wegga van school. Als ik in de zaal toch in de stress raak, dan probeer ik even rustig na te den ken en diep adem te halen." Huizen in Zeeland stijgen ook volgend jaar in prijs. Waarschijn lijk in een hoger tempo dan dit jaar, al blijven de prijzen in Zee land achter bij die in grote ste den. Economen van de Rabo bank concluderen dat woensdag in een rapport. Voor dit jaar voor zien de onderzoekers een gemid delde prijsstijging van 3,5 tot 5,5 procent. In 2017 moet voor een huis gemiddeld 5 tot 7 procent meer worden betaald. Daarmee zijn de huizenprijzen eind 2017 nog steeds 6 procent lager dan de top van voor de crisis. Met na me in de (noordelijke) Randstad trekken de prijzen fors aan. Dat Zeeland achterblijft heeft onder meer te maken met de achterblij vende bevolkingsgroei. donderdag 12 mei 2016 Claudia Sondervan Koudekerke Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De Vlissingse warenmarkt op vrijdag blijft nog tot no vember in Coosje Busken- straat en op het Schelde- plein. De markt zou al vóór de zomer naar Spuiplein/ Lange Zelke gaan, maar de verhuizing is uitgesteld. De stroomvoorzieningen op de nieuwe locatie voldoen niet. Kabels en leidingen aanleg gen kost enkele maanden tijd en werkzaamheden in de drukke zomer laten uit voeren is niet gewenst. MIDDELBURG CDA-raadslid Jan Zwemer (foto) vindt dat de gemeen te Middelburg veel steviger moet optreden tegen fiet sen die overal in centrum schots en scheef staan ge parkeerd. Hij pleit voor een fietsvrije binnenstad vanaf 11.00 uur. Alleen mensen met een ontheffing zouden dat daar nog mogen fietsen en mogen parkeren. Via vra gen aan het college wil hij te weten komen hoe het col lege denkt over dat idee. MIDDELBURG Toeristen, recreanten en ie der ander die graag een pot je jeu des boules speelt, zijn welkom bij Jeu de Boules Club Middelburg (CJBM). Liefhebbers kunnen - de eerste vijf keer gratis - te recht op een van de 31 bui tenbanen of een van de 20 binnenbanen van de club. De banen zijn elke zondag en woensdagmiddag vanaf 14.00 uur en elke donder dagavond vanaf 19.00 uur beschikbaar. In de kunstroute in Oostka- pelle zit dit jaar letterlijk 'mu ziek'. De route viert het tien jarig bestaan vrijdag en za terdag namelijk aan de hand van dit thema. Meer over de route op pagina Zeeland 6. Bij stress Nada Krugmann uit Hoek. ronald den dekker Jeffrey Kutterink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34