De Boer en Ajax praten 28 GIRO D'ITALIA Is het pokeren of kan Tom Dumoulin in de zware bergritten van de Giro echt niet mee? Vanmiddag wacht de eerste test op de Bocca della Selva. Als ik de goede benen heb dan ga ik niet alleen verdedigen Kort Zweden Doek valt voor Newcastle Newcastle United en Norwich City zijn gis teren gedegradeerd. Sunderland, waarvoor Patrick van Aanholt (foto) scoorde, won met 3-0 van Everton en is onbereikbaar voor Newcastle en Norwich, dat Watford met 4-2 versloeg. Georginio Wijnaldum, Daryl Janmaat, Tim Krul, Siem de Jong en Vurnon Anita spelen in Newcastle. Roda aast op Anastasiou Roda JC heeft zijn zinnen gezet op Yannis Anastasiou als opvolger voor de uit zijn dienst ontheven trainer Darije Kalezic. De tot Belg genaturaliseerde Griek speelde vier jaar in Kerkrade, waarna de spits naar Ajax ging. Ook de naam van FC Eindhoven- trainer Mitchell van der Gaag zingt rond. Azarenka vroeg naar huis Viktoria Azarenka is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Rome gestrand. De Wit-Russische, als vierde geplaatst, ver loor verrassend van de Roemeense Irina Be- gu: 6-3 6-2. Azarenka liet na afloop weten pijn aan haar rug te hebben. Om die reden moest ze vorige week in Madrid opgeven. Quote van de dag 'Alex heeft alles in zich om een speler in de mondiale top tien te worden' Postma Buffon Nog voordat er maar één kilome ter in de Ronde van Italië was ge reden, liet Vincenzo Nibali de naam Tom Dumoulin al vallen. Twee keer zelfs, als belangrijkste outsider voor de eindzege. Die me ning wordt inmiddels breder ge dragen in het peloton en zolang de roze trui om zijn schouders hangt, krijgt Dumoulin elke dag de vraag hoelang zijn zegetocht zal duren en wat hij in de derde week, die met de zwaarste berge tappes, van plan is. Maar eigenlijk is het een beetje ongepast om al vooruit te blikken naar de derde week. Er zijn pas vijf etappes verreden. En dit is de Giro, hier kan elke rit ontploffen. Zie de eerste dag in Italië - eer gisteren - toen de Giant-ploeg van de Nederlander zelf de lont in het kruitvat stak en zo het roze te rugpakte. Vandaar dat Dumoulin en zijn team vooral kijken naar de dagen die komen gaan. „Ik zie etappes niet als een risico en probeer juist mogelijkheden te zien. Zo zou de etappe van donderdag mij moeten liggen. Finish bergop en niet te zwaar. Als ik de goede benen heb, zoals dinsdag, dan ga ik niet al leen verdedigen." Het credo van de Giant-ploeg deze Giro is: pakken wat je pak ken kunt. Ploegleider Mare Reef: „Als je in goede vorm bent, moet je de kansen die komen benutten. Dat zit in de ploeg en helemaal in Tom. Die is heel ambitieus. We gaan voor elke kans die zich voor doet." En die dienen zich ook na de etappe van vandaag alweer snel aan. Zo is de finale van de zater- dagrit uitgetekend voor spektakel. De 10 kilometer lange klim naar Alpe di Poti is grotendeels onver hard en daarna wordt gefinisht in het Toscaanse Arezzo, na een stei le klim van een kilometer. Du moulin: „Ik heb twee keer de Stra- de Bianche gereden en ik kon goed uit de voeten op die grindwe gen. Weer een mogelijkheid, zou ik zeggen." Dumoulin rijdt vandaag voor de vierde dag met een roze trui om zijn schouders. Daarmee komt hij op gelijke hoogte met Pieter Wee ning. De Limburger krijgt Erik Breukink - acht dagen leider in de Giro - in het vizier. Suprematie Zelfs wanneer het hooggebergte opdoemt, legt Dumoulin zich niet bij voorbaat neer bij de suprema tie van Nibali, Alejandro Valverde of Mikel Landa. „Ik sta aan de lei ding in de Giro. Dat ga ik niet op geven", aldus de 25-jarige Limbur ger. „Zolang ik die trui heb, zullen we er elke dag voor vechten. Ik heb me anders voorbereid dan op de Vuelta, waar ik juist goed wil de zijn in de bergen. Ook daar ver raste ik mezelf en ik hoop mezelf deze Giro weer te verrassen." Mocht Dumoulin toch wegzak ken in het klassement, dan heeft de ploeg al een plan B klaarliggen, vertelt Reef. „Dan willen we door voor nog een doel. Blijf je dan toch voor het klassement rijden, dan gooi je misschien de mogelijk heden weg om in die derde week etappes te winnen met Tom." Frank de Boer heeft bij Ajax aange geven te willen vertrekken, mits onder de juiste voorwaarden. Bei de partijen zijn nog volop in ge sprek over een zakelijke oplossing, waarover de komende dagen dui delijkheid moet komen. De selectie van Ajax vertrekt morgen voor een commerciële oe fentrip naar China. De Boer gaat sowieso mee, maar beide partijen streven vóór die dag naar duide lijkheid over het komende sei zoen. De coach heeft formeel nog een contract tot medio 2017. Nadat De Boer al een gesprek had met de directie van Ajax, was er gisteren overleg tussen de club directie en de Raad van Commis sarissen van Ajax. Belangrijkste vraagstuk is vooral de afkoopsom van De Boer. Contractueel be draagt die 2,5 miljoen euro, maar coach en club streven ernaar dat zo netjes mogelijk af te handelen. Een rol speelt dat Ajax het con tract van een nieuwe coach -Peter Bosz is een serieuze op tie - zal moeten afkopen. De club leiding wil een nette oplossing, uit waardering voor het werk van De Boer, maar Ajax wil ook niet zomaar met miljoenen gaan smij ten, juist omdat De Boer nog ge woon tot medio 2017 onder con tract staat. Mocht de coach na een 'gratis' ontbinding straks alsnog een nieuwe club vinden, dan loopt Ajax miljoenen mis. Binnen de directie van Ajax is Edwin van der Sar steeds een voor stander geweest van het aanblij ven van De Boer. Door het mislo pen van het kampioenschap én de Belangrijkste thema is de afkoopsom van Ajax-trainer Frank de Boer, die 2,5 miljoen euro bedraagt donderdag 12 mei 2016 VOETBAL VOETBAL ?ÉMÉP^ TENNIS Schoonspringster Ushi Freitag is bij de EK in Londen als vijfde geëindigd op de 1-me- terpian. Inge Jansen haalde de finale niet. Danny Welbeck mist het EK voetbal van wege een ernstige knieblessure. De 34-vou- dig Engels international raakte zondag gebles seerd in de wedstrijd van zijn club Arsenal te gen Manchester City (2-2). Swansea-trainer Francesco Guidolin heeft zijn contract voor twee jaar verlengd. De Italiaan kwam in januari naar de club uit de Premier League, die op dat moment in degra datienood verkeerde. Swansea staat nu elfde. Roger Federer over het 19-jarige tennistalent Alexander Zverev uit Duitsland 1 De Zweedse se lectie voor het EK voetbal telt zeven oud-eredi- visiespelers: Zla- tan Ibrahimovic, Andreas Isaks- son, Andreas Granqvist, Mar cus Berg, John Guidetti, Oscar Hiljemark en Pon- tus Wernbloom. 13 Zeiler Pieter-Jan Postma is van de vierde naar dertiende plaats gekelderd in het algemeen klasse ment bij het WK in de Finn-klas- se. Voor de Itali aanse kust finish te de Europees kampioen giste ren als 47ste. Gianluigi Buffon gaat tot zijn 40ste door bij Juventus. De 38-jarige keeper van de Italiaanse nationale ploeg heeft zijn con tract verlengd tot medio 2017. Hij staat sinds 2001 tussen de palen bij Juve. Dumoulin moet nu pakken wat hij pakken kan Daan Hakkenberg Benevenlo —Tom Dumoulin Daniël Dwarswaard Sjoerd Mossou Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28