A ■pjN SHOW CULTUUR 23 Plaspauze Halleluja! Douze Points! k "tra 7. Ierland Nicky Byrne - Sunlight Herinnert u zich deze nog-nog-nog? Nicky Byrne was één van de (minst geta lenteerde) leden van jon- gensgroep Westlife. Die spe cialiseerde zich in kleffe boybandballades, liefst ge zongen vanaf een barkruk. Byrne is nu 37, maar nog weinig opge schoten. Ge lukkig won hij al een trofee: die van de sma kelijkste man van het festi 8. Macedonië Kaliopi-Dona 1989 aan de telefoon: wil Kaliopi de ontvreemde po diumact én ballade-met- slotuithaal terugbrengen? Retro op zijn retro'st. Justi ne Pelmelay en de zusjes Maywood zullen verrukt opveren vanachter hun kruiswoordraadsels, maar welke sms-tie- ner ziet hier de lol van jl in? Wel een voordeel: Kaliopi is al jaren bekend op de Balkan. 9. Litouwen Donny Montell I've Been Waiting for This Night Goed moment voor een bit terballenbreak. Litouwen klinkt vrijwel hetzelfde als Ierland van twee liedjes ge leden. Pop van de fabrieks- band. Maar zorg wel dat u op tijd terug bent voor de apotheose waarin spierbun del Donny met een salto van een trampoline af springt. En inderdaad: Hij staat! Hij staat! 10. Australië Dami lm Sound of Silence Australië lijkt een vaste Eu rovisiedeelnemer te wor den. Vorig jaar mocht de gast meteen naar de finale, nu moet Dami lm zich tus sen het gewone volk kwali ficeren. Dat gaat zonder twijfel lukken. Sound of Silen ce is een pri ma balla de. Tikje voorspel baar, maar orkaan- krachtig gezongen. 11. Slovenië ManuElla Blue and Red v Goed, we weten dat Slove nië zich graag als Alpen- en wintersportland profileert. Maar om nu ook het jode len te importeren... Ma- nuElla's Blue and Red tergt de trommelvliezen. Maar gelukkig wint ze toch een prijs: die voor het beste po diumattribuut van het jaar: een half naakte paaldanse^m 14. Oekraïne Jamala-1944 Officieel gaat 1944 over de deportatie van de Krim-Ta- taren door dictator Stalin, maar iedereen weet welke Russische alleenheerser Ja- mala eigenlijk op de kor rel neemt. De bookmakers voorzien een top 3-klasse- ring. Dat moet dan via sym- pathiestem- men, want Jamala's |9 krijszang gaat door merg M en been. H|H Iff:, 15. Noorwegen Agnete-Icebreaker Uw zitvlees wordt nu echt getest. Nog vier songs te gaan en Noorwegen, door gaans leverancier van kwali teitspop, serveert zijn zwak ste inzending in jaren. Een dertien-in-een-dozijn-balla- de waarvan we er deze week al te veel hoor den. Noorwe- gen miste pas twee keer eerder de eind strijd. Dit wordt de derde keer. V& 16. Georgië Nika Kocharov and Young Georgian Lolitaz -Midnight Gold In Georgië is het nog steeds 1994 en is de Brit- pop in de stijl van Oasis en Blur nog hartstikke po pulair. Waarom ook niet? Zanger Nika sneert bijna net zo lekker als Liam Gal lagher. De jonge Lolita's zijn overigens geen porno poezen, maar simpelweg de muzikanten van de band. 12. Bulgarije Poli Genova If Love Was a Crime Zonder twijfel één van de aanstekelijkste liedjes van dit jaar. Zomerhit in de dop. En met een ar- tiestennaam als een Bondgirl en de jurk uit de col lectie van Bat man, moet Poli voor een top- klassering kun nen gaan. Al leen die tekst! Een breiwerkje van clichés, wenskaart spreuken en scheurkalen derslogans. 17. Albanië Eneda Tarifa - Fairytale Help! Eneda Tarifa is de bo ze heks in haar eigen song festivalsprookje. Haar zwa re Oostblok-make-up laat zelfs Connie Breukhoven er naturel uitzien. Deze Al banese Eucalypta brengt haar Fairytale als een occul te vloek in plaats van een betoverende Jiefdes- lymne. 13. Denemarken Lighthouse X Soldiers of Love Waarschuwing: Denemar ken brengt dit jaar een oor wurm van de buitencate gorie. Deze lichtgewicht popsong krijgt u na één re frein al niet meer uit het hoofd. En dat is best hin derlijk want deze boy band-op-leeftijd biedt bub blegumpop waarvan al leen uw nichtje, dat K3 net is ontgroeid, blij B 18. België Laura Tesoro - What's the Pressure Fijne afsluiter! Voice of Vlaanderen-deelneemster Laura Tesoro (19) oogt op het podium nog wat onze ker. Onnodig. Want deze funky dansvloervuller, met Another One Bites the Dust-intro, zou zo maar eens goed kun nen zijn voor de Hollandse douze points. donderdag 12 mei 2016 -5S JB» T Grote foto midden: Donny Montell Van de I8 kandidaten die vanavond aantreden, gaan er I0 naar de finale van zaterdag. Alleen de jury's van de I8 deelnemers stemmen, aangevuld met 3 van de 6 landen die al automatisch geplaatst zijn voor de finale. Dat zijn vanavond Engeland, Italië en Duitsland. De winnaars worden rond 23.00 uur bekendgemaakt. V Pau 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23