Nog tien acts kunnen een plaatsje verdienen in de finale van het Eurovisie Songfestival van zaterdag. Achttien landen strijden vanavond om die eer. Dit zijn de kanshebbers, door stetan Raatgever 22 ANGELA KIJKT TV Wie is er erger aan toe, wie gaat het eerste dood? Sieneke Award Why-ai-ai-ai Column A' Is ik soms naar de tafel loop en mijn gezin zie zitten, denk ik: zo Lziet het er dus uit als ik er niet meer ben.' Na zo'n zin kun je mij opvegen. Helemaal als hij uit de mond komt van een 28-jarige moeder van drie kinderen met uitgezaaide borstkanker die weet dat ze niet lang meer te leven heeft. Hoe oneerlijk. Heeft ze bor sten, eierstokken, alles laten weghalen, is de kanker toch weer terug, in haar rug dit keer. Het was zakdoeken bij de hand gister avond op RTL 4. Eerst vloog Robert ten Brink in Love Is In The Air met twee gezin nen de wereld over om ze elk in Canada te herenigen met een lang geleden geëmi greerd familielid. Daarna begon de nieuwe serie Zolang ik Leef, waarin Peter van der Vorst vijf terminaal zieke mensen volgt. Het is een onmiskenbare trend, terminale tv. Bijna elke omroep heeft zijn eigen pro gramma, en RTL 4 nu dus ook. Van der Vorst onderscheidt zich van de rest doordat de vijf hoofdrolspelers op gezette tijden sa menkomen en ervaringen delen. Het trof me gisteravond dat mensen, zelfs in zo'n situatie, meteen gaan vergelijken. Bewust of onbe wust. Wie is er erger aan toe, wie gaat waar schijnlijk het eerste dood? De ziekte ALS, zo als Jan (40) heeft, dat leek Wouter (35) met uitgezaaide slokdarmkan ker verschrikke lijk. Dat je geest het blijft doen, maar ondertus sen steeds meer lichaamsfuncties uitvallen: waar trek je dan de grens, vroeg hij zich af. Terwijl Joyce (42, uitgezaaide baarmoeder halskanker) juist enorm begaan was met Wouter, omdat bij hem de klok het hardst leek te tikken. Christine (51) met uitgezaai de borstkanker noemde zichzelf opmerke lijk genoeg 'de bofkont' van het gezelschap. 'Als ik luister naar hoe de anderen ziek zijn, dan denk ik pfïf.' Ik heb een rare obsessie voor dit soort pro gramma's. Ik móet ze zien en tegelijk wil ik het liefst meteen weer wegzappen. Het is té confronterend, want het drukt mij met m'n neus op de keiharde feiten: het leven haalt rare trucs uit, zo'n ziekte kan iedereen tref fen. Deep down weet ik dat natuurlijk wel, maar ik stop het graag weg. Daarom verplicht ik mezelf bij tijd en wijle te kijken naar televisieshows als Zolang ik Leef: als brute wake-upcall dat elke dag de laatste kan zijn en dat ik en mijn gezin har der moeten genieten van het nü. Want de echte bofkont zat natuurlijk gisteravond vóór de tv. Medisch dossier Prince opgeëist Film over Frans verzet in WO II 1. Letland Justs - Heartbeat Als ouverture meteen het gemiddelde van alle 42 lied jes van dit jaar in één song gevangen. Elektrobeats, ge zwollen refrein, schreeuwe rige zang en een vocalist die van onder tot boven bij elkaar gestyled is. Justs maakt er zeker kans mee op een finaleplek, maar een feest voor de oren is het niet. lar 2. Polen Michal Szpak Color of Your Life Een beetje bang werden we elke keer dat we de Poolse delegatie tegen het lijf lie pen. Michal modelleerde zijn woeste look naar zijn idool Chris Cornell (Sound garden), leende het jasje van de directeur van het Poolse staatscir cus en galmt heel vervaar lijk over lege verlangens en op de deur bon kende een zaamheid. Brrrr... 3. Zwitserland Rykka The Last of Our Kind Arme Rykka. Ze is inder daad de laatste van het uit stervende soort zangeres sen dat gelooft dat een galmballade uit de afdanker tjeslade van Celine Dion an no 2016 nog indruk maakt. Hip paars haar of niet, Zwit serland kon weieens voor de evenaring van zijn laatste plaats van vo rig jaar gaan. >1 4. Israël Hovi Star Made of Stars Hè lekker, een relletje. Dou we Bob vroeg de Israëlische opperdivo Hovi zich tijdens een promotie-evenement in Amsterdam wat minder uitsloverig te gedragen. Nou, dan heb je het gedaan bij de eyeliner jun kie uit Haifa. Hij i sloeg zelfs de uitnodiging voor een bier tje af. Mis schien was witte wijn be ter geweest. 5. Wit-Rusland Ivan-Help You Fly Toegegeven: het heeft iets merkwaardigs om een wolf de zin 7 will help you learn how to fly' toe te fluisteren. Zeker als je dat naakt doet. Ivan dreigde die act zelfs li ve uit te voeren, maar koos toch voor een ach tergrondfilmpje. Niettemin een prima pops- jj ong, die een betere uit voering had verdiend. 6. Servië SanjaVucio Goodbye (Shelter) Even kregen we angstvisioe nen van een rentree van de scheurjurk op het songfesti val. De lederen paillettenro- be van Sanja zal de Vogue slechts alleen halen in de rubriek 'Nooit meer doen', maar de zangeres komt er vermoedelijk mee weg in de minder mode bewuste stemlanden. (f 7 Bofkont Reageren: angela@persgroep.nl POP De politie heeft medische gege vens van Prince opgeëist bij het North Memorial Medical Center in Minneapolis. Daar zou dokter Michael Todd Schulenberg de de zanger in april tweemaal hebben behan deld. Prince over leed 21 april. VERHOEVEN Paul Verhoeven gaat een film ma ken over het Franse verzet in de Tweede We reldoorlog. Lyon 1943 draait om verzetsstrijder Jean Moulin. Ook de Duitse Gestapochef Klaus Barbie komt aan bod. donderdag 12 mei 2016 Wie voegen zich bij Douwe Bob? 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22