De leeuw, een Zeeuws icoon 30 Het Zwarte Woud kletskoek Eindelijk 'Het is totale Een ramp? Geen ramp, de preppers weten raad Belg is beoogde nieuwe topman Centrale Ondernemingsraad van Delta is tegen komst oud-topman Essent als algemeen directeur. „Wat moet die man nog komen doen?" ra Sophie MolsFtE W Ze hebben genoeg in huis om te overleven Ze kunnen zonder gas, water of stroom Maar niemand mag weten waar ze wonen Nauwelijks bekomen van de rel rond de forse salarisverhoging van de weggebonjourde topman Arnoud Kamerbeek, is er weer bonje bij energiebedrijf Delta. De Raad van Commissarissen (RvC) wil voor het laatste jaar waarin Delta als holding bestaat, toch nog een algemeen directeur benoemen. De Centrale Onder nemingsraad is tegen en advi seert negatief. Het oog is gevallen op de 52-ja- rige Belg Erwin van Laethem. Hij heeft ervaring in de energie wereld. Bij Essent volgde hij in 2012 algemeen directeur Peter Te- rium op, die topman werd van de Duitse energiereus RWE, het moederbedrijf van Essent. RWE zag vorig jaar geen plaats meer voor Van Laethem. Sindsdien zit hij thuis op de bank. Hij wil best in Zeeland aan de slag voor een salaris van zo'n 400.000 euro, ook al staat, vooruitlopend op de verplichte splitsing medio 2017, de commerciële tak van Delta in middels te koop. De Centrale Ondernemings raad (COR) heeft een poll gehou den over de benoeming. Uit komst: 88 procent van de werkne mers wil verder met interim-di recteur Frank Verhagen, al vele ja ren de financieel directeur van Delta en populair op de werk vloer. De COR adviseert dan ook negatief op de benoeming van Van Laethem. COR-voorzitter Bram Nonnekes: „We hebben geen behoefte aan een algemeen directeur. Volgend jaar moet Del ta zijn gesplitst. Dat plan is er en loopt al. Wat moet die man nog komen doen bij Delta? Er moet wel iemand naast Verhagen wor den gezet. Een operationeel direc teur bijvoorbeeld. Die kost ook minder geld." Het vertrouwen in de Raad van Commissarissen is verder gezakt, zegt Nonnekes. Dat was al geschaad door de enorme salarisverhoging van Ka- merbeeek, die kwaad bloed zette bij het personeel dat in grote on zekerheid verkeert over zijn ei gen baan. RvC-voorzitter Cees Maas volstaat met de medede ling dat de procedure nog loopt en dat hij daar niet op vooruit wil lopen. Een leeuw en de PZC? Ja, van zelfsprekend. Bij het ontwerpen van de ver nieuwde krant die u vandaag voor het eerst leest, was de afwe ging niet moeilijk. De symboli sche kracht van de Zeeuwse leeuw is niet te negeren. Dus een eigentijds titellogo vraagt om de combinatie van de letters PZC, voluit de Provinciale Zeeuwse Courant, met een gesti leerde afbeelding van een leeuw. Samen staan ze op een blauwe ondergrond, een kleur die zeer goed bij Zeeland past. De PZC heeft dit logo voorge legd aan een groep lezers. Die reageerden alsof de leeuw altijd al het boegbeeld van de krant was. Natuurlijk moet de PZC de Zeeuwse identiteit uitstralen. Wat past er dan beter dan de leeuw die in het wapen van Zee land worstelt en ontzwemt? Nou dan. Inmiddels staat die leeuw heel stevig met beide be nen op de grond. Zo ziet u hem vanaf vandaag dagelijks op onze publicaties. Meer over de vernieuwde krant leest u op pagina 8 en 9. Veel leesplezier! Arie Leen Kroon hoofdredacteur N"met extra korting!j Kras.nl/53057 of bel 0900-96977ocPg Media-ondernemer Derk Sauer wordt in Rusland beschuldigd van fraude. Hij reageert furieus. Vandaag beginnen de examens Herrie bij Delta over directeur Frank Balkenende Middelburg ZEELAND 2: Commentaar Autovakantie PH^^Duitsland 2-5 dagen al v.a. Geniet van de natuur en cultuur in deze veelzijdige omgeving. 4-sterrenhotel in groene omgeving en nabij Stuttgart Inclusief ontbijt, gebruik binnenzwembad, sauna en wifi Maak prachtige fiets- en wandeltochten in de omgeving d&P Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds «ft pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 111 7 11688 5 5 5 5 30 examen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1