Alibabaas O \mm 18 ECONOMIE ROLAND PALMER Op 1 in Quote-top 100 van jonge miljonairs Coolbluetopman Pieter Zwart stond in de eerste Quote-top 100 van jonge miljonairs op nummer 100. Elf jaar later is hij de rijkste. Profiel In juni vorig jaar werd Roland Palmer aan de kant gezet bij de Blokker Hol ding. Vier jaar eerder had hij het roer overgenomen toen zijn peetoom Jaap Blok ker overleed. In internet geloofde de oude Blokker niet. Terwijl Bol.com en Coolblue al jaren aan Blokkers klantenbestand knaag den, moest Palmer nog beginnen aan een internetstrategie. Die kwam er. Hij stopte de onlineactiviteiten van de winkelformu les (Blokker, Xenos, Leen Bakker, Intertoys) in een nieuw bedrijf: Nextail. De winkels zouden nooit meer nee hoeven te ver kopen. Voor de oude garde bij Blok ker gingen Palmers vernieuwingen te snel, zegt retaildes- kundige Jorg ISnoeck. „Dat botste. Blokker had alles in zich om een mini-Bol.com of Ali- babaatje te worden, maar de gevestigde orde bleef liever winkeltje spelen. Palmer voelde wél goed aan uit welke hoek de wind waait." Als di recteur van Alibaba's kantoor in Amster dam kan Palmer zich nu uitleven. De in En geland opgegroeide bedrijfskundige, die eer der bij Unilever en Coca-Cola werkte, moet 'de poort naar China' openen voor Europe se merken. De groeiende Chinese midden klasse is dol op Europese producten. Pal mer, die voor Blokker geregeld in China kwam, kent er de weg. Afgelopen maanden is hij in Hangzhou al door grote baas Jack Ma in Alibaba's geheimen ingewijd. Flitsen Quote van de dag Arcelor Altice ABN AMRO E.on 'Ik denk dat de markt volgend seizoen explodeert' Of wat te denken van Martin Garrix: hij is nog geen 20, maar nu al de jongste jon ge miljonair van Neder land. De dj sluit dit jaar de rij in de jaarlijkse Quote-top 100 van 'self made miljonairs' onder de 40. Het is een jaloers- makend lijstje: met z'n allen zijn de 'jonge hon den' 1.627 miljard euro waard. Veel mannen is het eei wat opvalt, dat wel. Eigenlijk al leen maar mannen. Van de honderd jonge miljonairs zijn er vijf vrouw, en van die vijf vrouwen zijn er vier model. De grootste grootverdienster vinden we terug op plek 14: Doutzen Kroes. Het 31-jarige model loopt dan wel niet meer in lingerie en met en gelenvleugels over de catwalk van Victoria's Secret, ze boert nog altijd goed dankzij contracten met onder meer Mercedes en L'Oréal. Ze is 22 miljoen waard. Sylvie Meis (op plaats 34), Lara Sto ne (36), Yfke Sturm (99) en Marieke Meulendijks (37) maken het vrouwe lijke kwintet compleet. De laatste is weliswaar geen model, ze verdiende haar 13 miljoen wel met mode. Ze was hoofdontwerper van Maison Scotch, de vrouwenlijn van Scotch Soda. Je kunt rijkdom natuurlijk op ver schillende manieren definiëren. Za kenblad Quote keek vooral naar bezit tingen in de vorm van aandelen, hui zen, overig onroerend goed en onder nemingen minus schulden. 'Wat we niet kunnen zien, laten we buiten be schouwing', schrijft het blad in het voorwoord van het nieuwste num mer, dat nu in de winkel ligt. En: de schattingen zijn conservatief. Grootste broek Dat laatste wil wat zeggen als we kij ken naar het vermogen van de onbe twiste nummer 1 op de lijst. Pieter Zwart, de oprichter van online-elek- tronicawinkel Coolblue, houdt on deraan de streep 165 miljoen euro over. Het bedrijf boekte vorig jaar een recordomzet van 555 miljoen, maar dat is voor Zwart nog geen re- den om de grootste broek aan te trek ken. „Ik beschouw ons als 'groot' als het miljard wordt bereikt. Dat zal nog niet dit jaar zijn, wellicht in 2017." Mooi detail in dit succesver haal: Zwart stond elf jaar geleden in de eerste editie van deze jongeren- lijst op nummer 100. Het zal geen verrassing zijn: ook onze dj's doen het financieel gezien erg goed. Armin van Buuren verdien de met het maken en uitgeven van muziek zo'n 36 miljoen euro en staat daarmee op de zevende plaats. En naast Afrojack (13 miljoen, plek 38), dj Hardwell (10 miljoen, 55), dj Chuckie (9 miljoen, 65) en Fedde Le Grand (6 miljoen, 93) valt vooral de piepjonge Martijn Garritsen (alias Martin Garrix) op. Hij is nog net geen twintig, maar zou nu al meer dan 80.000 euro voor een optreden kunnen vragen. Vol gens het Amerikaanse zakentijd- schrift Forbes verdiende de tiener in het vorige festivalseizoen liefst 17 miljoen dollar. Quote gaat daar niet helemaal in mee, maar zet hem met een vermogen van 6 miljoen toch op Telg uit Blokkerfamilie gaat Benelux-kantoor van de Chinese webwinkelreus Alibaba leiden. Annemieke van Dongen Nederland is Europees koploper in het faciliteren van bedrijven om belasting te ont wijken. Dat stelt Oxfam Novib in een rap port dat vandaag verschijnt (pagina 20). m Vrouwen verdienen nog steeds minder dan hun mannelijke collega's, maar het ver schil krimpt wel. Het onderwijs en de zorg springen er in negatieve zin uit (pagina 21). Europa blokkeert de overname van tele- combedrijf 02 door het Chinese Hutchison Whampoa. Brussel vindt dat er te weinig concurrentie overblijft op de Britse markt. donderdag 12 mei 2016 Staalgigant ArcelorMittal zag zijn koers sterk stijgen. Kabelaar Altice had het in het eerste kwartaal moeilijk. Het gaat nu beter. Tegenvallende kwartaalcijfers van ABN Amro stelden beleg gers teleur. In Duitsland ver loren energiebe drijven fors. Af scheid van kern energie is duur. e o o O UI —James Henderson van gokkantoor William Hill denkt dat veel mensen inzetten op een surprise a la Leicester, dat dit jaar de Premier League won. Schatrijk en dat zonder hulp van pa Mark van Assen Rotterdam U Model Doutzen Kroes pronkt op plek 14 en is 22 miljoen eu ro waard. Dj Martin Garrix completeert de lijst met een vermogen van 6 miljoen euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18