c <0 0) c 1 17 Hoe is het nu echt met mijn middelbareschoolvriendinnen? School, huiswerk, winkelen, dansen, uitgaan, vakanties —liefst deden we alles samen Hoe groot het geluk was dat we hadden gedeeld, reali seerde ik me pas toen het ophield, toen het op een nieuwe opleiding in een nieuwe provincie met nieuwe mensen ineens niet meer zo vanzelf ging. Ivan Wolffers GEHOORD.... IN DE HAAGSE TRAM 'Ach ja.' De dag van... 3 VRAGEN AAN Via Whatsapp stuurt ze een foto van zich zelf. Ze zit op de wc van de hotelkamer waar ze vannacht zal slapen, een witte broek op haar zongebruinde enkels, make- uploos gezicht, tandenborstel in haar mond. Ze lacht. Haar foto is een reactie op de mijne. Ik stuurde een neu trale, veilige, keurige van mezelf in het afgesproken res taurant met een glas bubbels in de hand. Ik ben er, zette ik eronder. En: ik heb er zin in. Er volgen reacties van twee vriendinnen die vanavond ook komen. Dat onze hereniging niet lang meer op zich zal laten wachten maar dat er files zijn, en te weinig parkeerplaatsen. Het is meer dan 10 jaar geleden dat we el kaar voor het laatst zagen. Natuurlijk, door de etalage die Facebook heet, zijn we in grote lijnen op de hoogte gebleven van el- kaars mooie kinderen, zonnige vakanties, verre zakenreizen, sportieve overwinnin gen, vrolijke verjaardagen. Maar hoe het echt is met mijn middelbareschoolvriendin nen, ik heb geen idee. Eind jaren '70 belandden we bij el kaar op een Brabants vwo. De ge zamenlijke brugklas was het begin van een warme, in tense pubervriendschap. School, huiswerk, winke len, dansen, uitgaan, va kanties - liefst deden we alles samen. Na school hingen we nog uren met elkaar aan de (vaste) telefoon, als we niet voor de zo veelste keer die week bij elkaar lo geerden. In de loop van de tijd kwamen er meer meisjes bij. We leken zo'n golvende groep spreeuwen - een groot geheel dat als van zelf samen vliegt, zich soms zonder aanwijsbare re den opdeelt en steeds weer spontaan in elkaar opgaat. Om dan ineens te verdwijnen in het niets. We spreken afin een stad die we geen van vieren goed kennen maar die volgens de nattevingermethode in het midden ligt van onze huidige woonplaatsen. Er is geen plan, behalve samen eten en het glas heffen op wat was. Eigenlijk willen we natuurlijk weten of het er nog is - of wat ons ooit bond, de tijd heeft overleefd. Of dat einde loze vertrouwen in elkaar, die totale overgave ook kan bestaan als je geen 15,16,17 meer bent. Ik vroeg het me af, op weg naar dit restaurant. En of ik het erg zou vinden als het antwoord nee zou zijn. Ik kijk nog een keer naar de foto van mijn vriendin op de wc. Ik zie twee stralend blauwe ogen die ik al heel lang ken - de ondeugd, het wie doet me wat. Maar ook: de kwetsbaarheid, de warmte. Ik weet het zeker. Binnen een kwartier ligt op tafel waar het in onze levens op dit moment werkelijk om draait. donderdag 12 mei 2016 ■u -emeritus hoogleraar gespecialiseerd in gezond heid en cultuur Noorse onderzoekers weten het zeker: Niet alleen je moeder, maar ook je zus ziet jou liever met een saaie, stabiele vriend dan met een lekkere, onbezonnen vent. Waarom willen vrouwen eigenlijk een knappe man aan hun arm? „Waarom neuken mensen? Omdat ze anders uitsterven." 2 Mannen selecteren vrouwen toch net zo goed op vruchtbaar heid? „Zij kijken bijvoorbeeld naar of vrouwen dikke billen hebben. Daar zit veel reserve voeding in voor de baby. En naar brede heupen; dat maakt het baren gemakkelijker." 3 Maar waarom dan ook mijn moeder? „Dat je moeder en je zusje vriend dus ook beoordelen op zijn vermogen om zich voort te planten is heel logisch. Ook zij zijn voor jou op zoek naar iemand om het beste nage slacht mee op de wereld te zetten." Een Obamka. Een Russisch ijsje dat is vernoemd naar de Amerikaanse president Barack Obama. Het Witte Huis is 'not amused'. Het ijsje, met op de verpakking een zwart jongetje met oorring verwijst direct naar Obama's Afrikaanse afkomst. Ook leuke ideeën? Mail ons! alledag@persgroep.nl z'n schoenen. Die zijn bruin. 'Ik heb in het ver slag van het gesprek maar wel aangegeven dat meneer erg onte vreden was.' 'Ja, maar wat wil je. Bijna alles kwijt, zeker 75 procent van zijn pensioen. Daar heb je dan al die jaren voor gewerkt.' Ze dragen allebei een pak. Zwart. Haar panty is ladder loos. Zijn stropdas hangt een beetje scheef. Z'n attaché koffer, ook al zwart, heeft hij op de grond gezet, tussen 'En het ergste: hij dacht al die jaren dat het goed zat.' 'De risico's staan in de voorwaarden. Je moet goed zoeken, maar zo werkt het bij ons bedrijf.' 'En toch vind ik het zielig.' —Jeroen Schmale Luxeprobleem. Als je fles te groot is voor de glasbak. Het is vandaag de Internatio nale dag van de Odometer. De odometer? Dat is het kastje in je auto dat alle kilometers bij houdt die je rijdt. De kilometertel ler werd in 1847 door William Clayton op de markt gebracht. Julian Assange heeft een maatje, na 4 jaar eenzaamheid in de ambassade van Ecuador in Londen. De oprichter van WikiLeaks nodigt ie dereen uit een naam te bedenken voor het katje. Assange zocht zijn toevlucht tot de am bassade uit angst voor uitlevering aan de VS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17