14 NI EUROVISIE SONGFESTIVAL IN AANLOOP NAAR DE FINALE ANGELA DE JONG Kan Douwe Bob echt een gooi doen naar de eindzege op het Eurovisie Songfestival? Zelf twijfelt hij daar niet aan. „Ik kom hier om te winnen." Column Dat knipoogje aan het einde. Het was na tuurlijk totaal niet spontaan, maar zo be dacht als wat. Door hem, door regisseur Hans Pannecoucke, door iemand uit de entourage. Maar het maakt helemaal niets uit. Het werkte als een tierelier. Ik was dinsdagavond op slag verliefd op Douwe Bob. Eerst al door dat 'I love you too, ba by'. En na dat knipoogje helemaal. En volgens mij heel Europa- Het voelt alweer als een eeuwigheid geleden dat we met z'n allen zo trots konden zijn op onze in zending voor het Songfestival. Terwijl dat natuur lijk ook in ruime mate gold voor Anouk en de Common Linnets. Maar het debacle van Trijntje vorig jaar had toch blijkbaar een oude, diepe wond opgereten. Niet meer aan denken. Laten we ons met z'n allen focussen op Douwe Bob. Wat een leuke go zer. Wat een fijne stem. Best fijn liedje ook en die tien seconden stilte is een briljante vondst. Maar dat knipoogje op het eind - dat doet het hem. Daar kan niemand weerstand aan bieden, homo of hetero. Dus zaterdag alsjeblieft weer. Gewoon doen, Douwe. En ik ben nu al benieuwd wat hij dan gaat doen tijdens die tien seconden. Maar met die charme komt het goed, daar ben ik van over tuigd. p de ochtend na zijn kwalificatie voor de Eurovisie-finale ont beet hij met bubbels en slagroomtaart. In zijn eigen kroeg had de adrenaline van de avond ervoor bij Douwe Bob plaats gemaakt voor een pret tig zoemende kater. Én voor de ver wachting van veel meer moois. Want nu de finale is gehaald, wil de zanger (23) meer. Geen eenvou dige ereplaats, maar de winst. En nee, dat is geen hoogmoed, zegt hij. „Het is toch een wedstrijd? Dan zou het arrogant zijn als je zegt dat je die wil winnen? Kom op, zeg. Ik wil eerste worden, daar voor ben ik gekomen." Tegen die logica kon niemand iets inbrengen. Zeker niet toen dj Giel Beelen verklaarde in zijn gla zen bol een 'Common Linnets-ach- tig scenario' te hebben gezien. „En misschien nog wel meer ook. Dou we heeft de tijd nog meer mee dan de Linnets toen. Er is zoveel dance- pop op dit festival. Hij onder scheidt zich echt." De bookmakers zijn voorlopig veel voorzichtiger. Zij rangschikken Slow Down op een achtste plek in hun voorspellin gen voor zaterdag. Niettemin zal de druk op de Oranje-equipe de komende dagen flink toenemen. Finalisten krijgen extra aandacht en finalisten met een bijzonder verhaal kunnen op JENEVER nog meer belangstelling rekenen. Om de bedoelingen van Nederland extra kracht bij te zetten, traden gisteravond de Common Linnets op in The Bar. Een gratis concert van een clubje Eurovisie-laureaten, dat levert gegarandeerd een grote toeloop op van fans en journalis ten. Twee groepen die in Stock holm lastig van elkaar te onder scheiden zijn. Hoe dan ook: zij zul len de overeenkomsten in benade ring van Ilse Waylon toen en Douwe Bob nu zeker opmerken. Omdat morgen de repetities voor de finaleshow pas beginnen, heeft Douwe Bob vandaag een rustdag in Stockholm. Hoe houdt hij tot zijn finale-opvoering de druk van alle verwachtingen buiten de deur? „Tja, de zenuwen zullen vast een keer toeslaan. Dat merk ik dan wel. Voorlopig houd ik me gewoon vast aan mijn routines hier. Sporten in de ochtend, misschien nog een keer paardrijden. Mijn nummer heet niet voor niets Slow Down. Ik wil uitvoeren wat ik zelf uitdraag." De Common Linnets belegden twee jaar geleden in Kopenhagen uiterst slim een akoestisch concert je in de buurt van het Eurovisie-sta dion. Het leverde de band een gro te opkomst en daarmee een stort vloed aan bijna gratis publiciteit op. Heeft Douwe Bob ook dergelij ke plannen? „Als er zich een promo tionele kans voordoet, zullen we die zeker grijpen", zegt hij. „Maar ik ga niet elk feestje afstruinen op zoek naar een beetje aandacht. Ik moet zaterdag namelijk wel het bes te optreden van deze week geven." Verbod op vlaggen in Stockholm Douwe Bob heeft een boze buurman donderdag 12 mei 2016 Kninooa Douwe gaat voor goud Stefan Raatgever Stockholm Douwe Bob tijdens de halve finale van het Eu rovisie Songfestival in Stockholm, foto ap Om de spanning tij dens het wachten op de uitslag van de halve finale van dinsdag te blus sen, hanteerden Douwe Bob en zijn mannen een slim me truc. In de green room, waar uiterst spaarzaam alcohol wordt ge schonken, geno ten zij van hun ei gen jenever en whisky. Mee naar binnen gesmok keld in een planten spuit en een haar- lakfles, beide uit het arsenaal van hairstylist (geen kapper!) Mare Sew-atjon. „Een idee van Matthijs van Duijvenbode (pianist en mana ger, red.)", legde Douwe Bob giste ren uit. „Ik voelde me helemaal niet zenuwachtig. Eer der rozig." Net had de songfestival-or ganisatie EBU een uiterst streng vlaggenbeleid geïntro duceerd, wapperde daar de Armeense deelneemster Iveta vrolijk met de kleuren van de omstreden enclave Nagorno-Karabach. Die land streek is formeel onderdeel van Azerbeidzjan, maar de facto een Armeense provin cie. Een explosief gegeven in een halve finale waarin beide landen uitkwamen. Het to nen van die vlag is een poli tiek statement en die zijn tij dens de liedjesparade verbo den. Verslaggevers Stefan Raatgever en Suzanne Borgdorff dompelen zich onder in de gekte van het 61ste Eurovisie Songfestival. Wat valt hen op in Stockholm? Voor de kroeg van Douwe Bob in de hippe wijk Södermalm loopt een oude man verward over de stoep. „Waar is dit allemaal voor nodig?", vraagt hij met zorgelijke blik. „Hoe lang duurt dit nog?" Radio 2-dj Rob Stenders zendt elke ochtend live uit vanuit Douwes kroeg. Leuk voor Songfestivalfans, maar de Zweed wil graag uitslapen. Hij woont boven de bar. Zijn hond is net zo min ge charmeerd van het circus. De plas tic hond voor de deur bivakkeert in zijn territorium en met hard blaffen krijgt hij hem niet weg. De oude man bromt nog wat en loopt door. Ook in Zweden lijken huisdieren op hun baasjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14