Kind vaak langer in ziekenhuis dan nodig Costa 10% stipreizen.nl/costa (stiP)S EUWS 11 Erdogan gaat door met strijd tegen mediatycoon Cruisen met Costa Recep Tayyip Erdogan heeft besloten de juridische strijd te gen Mathias Döpfner, de grote baas van het machtige Sprin gerconcern, voort te zetten. De Turkse president heeft zijn Duitse advocaat Ralf Hoeker daarom opgedragen in beroep te gaan tegen de uitspraak van de kantonrechter. Deze oor deelde dinsdag dat de opmer kingen van de mediatycoon, die vierkant achter de satiri cus Jan Böhmermann is gaan staan, binnen het recht op vrije meningsuiting vallen. Er dogan wil Böhmermann aan pakken wegens belediging in een tv-show. Döpfner, uitge ver van onder meer Bild, liet in een brief weten dat hij hard had moeten lachen om het ge wraakte gedicht van de ko miek en het inhoudelijk ge heel eens was met diens for muleringen. Ook gisteren liet hij zich de mond niet snoeren. „Natuurlijk heb ik, om met Édith Piaf te spreken, nergens spijt van. Integendeel, ik sta achter elk woord en elke kom ma." Meerjihadisten bij vluchtelingen NS-mensen mishandeld Trump haalt Clinton in Betuwelijn duurder De extra tijd die kinderen in het ziekenhuis verblijven omdat het thuisfront geen medische zorg kan vinden, kan oplopen tot twaalf weken, waarschuwt V&VN. „Een kind wil niets liever dan naar huis, naar zijn veilige ver trouwde omgeving. Verblijf in een ziekenhuis levert vaak extra angst en stress op", zegt directeur van V&VN, Sonja Kersten. Jaarlijks lig gen een half miljoen kinderen in het ziekenhuis. Nu is er al een tekort van zes honderd kinderverpleegkundigen in de wijk en nog eens 150 in de ziekenhuizen, blijkt uit een inven tarisatie van de beroepsvereni ging. „Dit tekort wordt de komen de jaren alleen maar groter. Het ka binet wil dat patiënten zo snel mo- Verblijf in een ziekenhuis levert een kind vaak extra angst en stress op gelijk na hun behandeling weer naar huis gaan om daar verpleegd te worden, maar er zijn te weinig wijkverpleegkundigen met een kinderspecialisatie." V&VN stapt vandaag naar staatsse cretaris Martin van Rijn (Volksge zondheid) met de dringende vraag om opleidingsplaatsen. Ook adviseert de koepel om de oplei dingsmodule kinderspecialisatie uit te breiden van dertien naar zes tien maanden, zodat studenten ook direct worden opgeleid voor de wijkverpleging. Om kinderen thuis te verzorgen is een specialisatie nodig, bena drukt directeur Kersten. „Kinde ren reageren anders op medicij nen, geven minder snel aan dat ze last hebben van bijwerkingen en je moet hun vertrouwen winnen. Het zijn geen klein volwassenen." De Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen zegt geen signalen te hebben dat patiëntjes structu reel te lang in ziekenhuizen ver blijven. Wel merkte ze in het ver leden dat een grote verandering in de branche - zoals nu meer zorg van ziekenhuizen naar de wijk wordt verplaatst - kan leiden tot een tekort aan personeel. „Dat is vervelend. Mensen krijgen er stress van en dat wil je niet", zegt een woordvoerder. „De Nederland se Vereniging van Ziekenhuizen wil helpen met het opleiden van deze verpleegkundigen." - - 1«SlfiJ CRuises Ruim 65 jaar ervaring Informele Europese sfeer Toegankelijk gastvrij Prachtige bestemmingen Moderne vloot Fantastische prijs/kwaliteit verhouding 8-daagse Cruisestunt Middellandse Zee uextra korting*/ AUTOBOM of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 9:00-16:00 uur) \^eizen*ny (j|\ donderdag 12 mei 2016 KEULEN Meerdere aanslagen met autobommen op verschillende lo caties in Bagdad hebben bijna honderd mensen het leven ge kost. De verantwoordelijkheid voor de terroristische daad is opgeëist door Islamitische Staat, foto khalid mohammed/ap BERLIJN Het aantal jihadisten dat tussen vluchtelingen via Duitsland pro beert Europa binnen te komen, stijgt. Dat blijkt uit cijfers van de Duitse federale politie BKA waarover Duitse media berich ten. Concrete aanwijzingen voor aanslagen zijn er niet. Tot nu toe heeft de Duitse politie 369 meldingen binnengekregen over terreurverdachten onder de vluchtelingen. In veertig ge vallen leidde dat tot een vooron derzoek vanwege lidmaatschap van een terreurbeweging of het voorbereiden van aanslagen. De politie in Rotterdam heeft bij huiszoekingen op drie locaties vijf vuurwa pens, 20 kilo harddrugs en 60.000 euro in contanten aangetroffen. EINDHOVEN Drie tieners van 17 en 18 jaar uit Lim burg zitten vast om dat ze dinsdag avond op het sta tion in Eindhoven twee medewerkers van de NS hebben mishandeld. Een van de jongens had geen ID-bewijs bij zich. Op het station in Eindhoven werd hij bekeurd door NS-personeel. Dat liep vervolgens uit de hand. Een van de NS-mensen is tegen het hoofd geschopt. NEW YORK Volgens de jongste peiling van Reuters/ Ipsos mag Hillary Clinton bij de presi dentsverkiezingen rekenen op 41 pro cent van de stem men. Donald Trump doet met 40 pro cent nog maar am per voor haar onder. DEN HAAG De Betuwelijn kost de schatkist een kwart miljard euro meer dan de over heid heeft meege deeld, meldt RTL Nieuws op basis van een rapport van de Algemene Rekenka mer. De uitgaven tussen 2006 en 2013 waren 170 mil joen euro, meer dan twee keer zoveel als gemeld. De uitgaven tussen 2013 en 2015,152 miljoen eu ro, staan niet in openbare stukken. Door een tekort aan gespeciali seerde wijkverpleegkundigen verblijven honderden kinderen langer in het ziekenhuis dan me disch noodzakelijk. Verpleegkun digenkoepel V&VN doet van daag een dringend verzoek aan staatssecretaris Van Rijn om dit te stoppen. Hanneke van Houwelingen Utrecht Een jong patiëntje, foto f —Sonja Kersten, V&VN at- TROTSE WINNAAR! Afgelopen dinsdag heeft Stip Reizen tijdens een feestelijk gala aan boord van de Costa Favolosa de prestigieuze cruise prijs 'OVER THE TOP AWARD' gewonnen. Deze unieke award is de allerhoogste Europese onderscheiding die verkregen kan worden bij Costa Cruises en is een beloning voor de geweldige prestaties en samenwerking van en met Stip Reizen. Stip Reizen heeft deze award, na 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 en nu voor 2015 dus voor de 68 keer op rij gewonnen! Om dit unieke en heugelijke feit te vieren ontvangt u t/m 22 mei a.s. op vrijwel alle Costa Cruises maar liefst 10% korting! Feest mee met ons, profiteer van dit geweldige aanbod en ontdek de wereld van Costa Cruises Van 677 nu v.a. 609 Marseille actie t/m 22 mei 23.59u Mallorca Barcelona zie sfipreizen.nl/crcwzb Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut exd. Calamiteitenfonds en reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Niet van toepassing op Cruise-only.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11