effeweg.nl x Opera in Verona! inclusief www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 BOEK NU! 10 NIEUW! Kremlin zou afwillen van zijn bedrijf wegens kritische berichtgeving De Nederlandse media-ondernemer wordt in Rusland verdacht van betrokkenheid bij bedrijfsfraude. Complete lariekoek, reageert hij. 6 DAAGSE VLIEGREIS toegangskaart De fraude zou hebben plaatsgevon den rond een aandelentransactie in 2014 door het Russische mediabe drijf RBC. Sauer, die een riante villa bezit bij Domburg, was tot vorig jaar directeur bij dat bedrijf. Behalve Sau er worden onder anderen ook de hui dige topman en de financieel direc teur van RBC onderzocht. De Russische nieuwssite Rambler News Service (RNS) zegt stukken van het ministerie van Binnenlandse Zaken in handen te hebben, die aan geven dat op 29 april een strafzaak is geopend tegen de top van Sauers me diabedrijf RBK. Van fraude is absoluut geen spra ke, aldus Sauer. „Dat wordt door het Kremlin als een soort containerbe grip gebruikt om het mensen zo las tig mogelijk te maken. Dit is een nieuwe dieptepunt in de pogingen van het Kremlin om onafhankelijke journalisten onder druk te zetten." Waar de media-ondernemer nu precies van wordt beschuldigd, is on duidelijk. „Ik heb geen aanklacht, brief of wat dan ook ontvangen", zegt hij. „Ik moet alles uit de Russi sche media horen." Behalve Sauer zouden onder anderen ook de huidi ge topman en financiële directeur van RBK worden onderzocht door de Russische autoriteiten. Geknoeid Volgens RNS zou RBK, waarvan Sau er eerder directeur was, geknoeid hebben met de liquidatie van offsho re dochterbedrijfjes. Derk Sauer zou van een van die ondernemingen, Karuta Investments, directeur zijn geweest, meldde Aleksandr Panov gisteren. Panov was de enige aandeelhouder van een dochterbedrijf van RBK en werd een paar jaar geleden van zijn aandelen in het bedrijf ontdaan door de leiding van het mediabedrijf. Sau er zinspeelde gisteren op een wraakactie van Panov, die mogelijk zou vinden dat hij te weinig geld ter compensatie heeft gekregen bij de uitkoop. De stap om RBK en Sauer op de korrel te nemen komt niet als een verrassing. Het bedrijf beheert enke le van de weinig overgebleven Russi sche nieuwsmedia (een krant, websi te en een televisiestation) die probe ren objectief en bij tijd en wijle kri tisch verslag te doen van de (econo mische) ontwikkelingen in Rusland. Zo berichtte het uitgebreid over de zakelijke handel en wandel van de (mogelijke) dochter van de Russi sche president Vladimir Poetin. Ook besteedde RBK veel aandacht aan de Panama Papers, waarin informatie werd gelekt over de financiële verrij king van de vrienden van Poetin. Vorige maand werden er nog inval len gedaan bij moederbedrijf On- exim Groep, waar Sauer nu werk zaam is als viceprecident. „Deze aan klacht past prima in het rijtje. Noem het een nieuw hoogte- of diepte- Dieptepunt in pogingen van Kremlin om onafhankelijke journalisten onder druk te zetten punt." Het mogelijke doel van al die druk: Onexim-eigenaar Michaïl Prochorov dwingen om RBK te ver kopen en zo in handen van het Kremlin te brengen. „Dat is een van de scenario's", verklaart Sauer. „Of om hem te dwingen alle journalis ten te ontslaan, zoals ook gebeurd is bij het Russische mediabedrijf Ga- zeta.ru." In plaats daarvan kwamen er journalisten te zitten die pro-rege ring zijn, legt hij uit. Demonstraties Afgelopen zomer vonden er bij tijd en wijle demonstraties plaats voor het gebouw van het RBK-hoofdkan- toor in Moskou. Die betogingen waren grotendeels gericht tegen Sauer. Russische natio nalisten eisten zijn aftreden en wil den dat de mediamagnaat Rusland uit werd gezet. Sauer woont en werkt al sinds eind jaren in Rusland. De betogers werden overigens over duidelijk betaald voor hun aanwezig heid. Om het bedrijf te ontlasten zag Sauer begin augustus 2015 geen ande re mogelijkheid dan als voorzitter van de raad van bestuur van RBK te rug te treden en meer op de achter grond te opereren. VERTREKDATA EN PRIJZEN INCLUSIEF Onera Aïda of Carmen donderdag 12 mei 2016 Sauer beticht van fraude Joost Bosman Maarten van Ast Moskou Derk Sauer foto hh Verona en de opera zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Hoogtepunt van deze vliegreis is dan ook een bezoek aan de wereldberoemde opera Aïda of Carmen in een prachtig decor van het mooiste bouwwerk van Verona, het Romeinse amfitheater Arena. De akoestiek schijnt hier geweldig te zijn. DAG 1 Heenreis MetTransavia vliegt u naar Verona. Op de luchthaven van Verona wordt u opgewacht door onze chauffeur/ reisleider waarna u per touringcar naar uw hotel wordt gebracht. DAG 2 Stad Verona In de middag kunt u rustig de stad Verona bekijken. U ziet de middeleeuwse Scaligerbrug, de Romeinse Arena, de 12e eeuwse Dom en de San Zeno Maggiore, een schitterende Romaanse kerk.'s Avonds bezoekt u een opera. DAG 3 Bezoek Sirmione en Gardameer 's Middags vertrekken we richting het Gardameer voor een bezoek aan het schiereiland Sirmione waar u (tegen betaling) het Castello kunt bezoeken. DAG 4 Vrije dag of dagtocht Venetië U kunt deze dag geheel naar eigen inzicht indelen of een dagtocht maken naar Venetië. Venetië is gebouwd op maar liefst 118 eilandjes, die met elkaar verbonden worden door 400 bruggen! Auto's rijden er niet, de hoofdweg is een kanaal en het vervoermiddel is een boot. DAG 5 Mantova Rond de middag vertrekken we richting Mantova. De stad wordt aan drie kanten omgeven door meren die ontstaan zijn, doordat de rivier de Mincio buiten zijn oevers trad. Afhankelijk van de vertrekdatum bezoekt u 's avonds een opera. DAG 6 Vertrek Verona Alweer de laatste dag van deze prachtige reis. Na het ontbijt en de uitcheckprocedure heeft u nog even tijd voor een laatste indruk van de omgeving. In de middag volgt de transfer naar de luchthaven van Verona. Bij aankomst op de lucht haven van Amsterdam is er een eind gekomen aan deze reis. Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf en p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. 2 juli - Inclusief: ticket Aïda 03-07 (Optie: ticket Carmen 06-07) 9 juli - Inclusief: ticket Carmen 13-07 (Optie: ticket Traviata 12-07) 5 hotelovernachtingen in een 4* hotel y 5 maal ontbijt en diner Toegangskaart Opera Aïda (vertrek 2 juli) of Carmen sector D/E (vertrek 9 juli) Vlucht Amsterdam - Verona v.v. perTransavia.com y Handbagage 10 kg per persoon y Luchthavenbelastingen y Brandstof- en veiligheidstoeslagen y Begeleiding door uw Effeweg.nl reisleider y Busvervoer ter plaatse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10