Dorpsraad Truzement verder met meer leden Rally in Hulst voorbode van het grote Vestrock VoetVolley toernooi in Vogelwaarde viert twintigste editie ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Handjeklap rond leegstaand pand Trendhopper De organisatie had in in 1997 geen idee dat het benefiettoernooi in twintig jaar zou uitgroeien tot een groots sportief feest. Twee velden op een zand laag met strobalen langs de kant, 24 teams, specie- kuipen met water om de voeten in te wassen en daags erna het zand weer opvegen met be zems. Zo zag op zaterdag 14 juni 1997 het eerste Beach VoetVolley toer nooi eruit op de parking van de voetbalclub van 'De Bosch'. Wat begon als een leuke ma nier om wat extra geld bijeen te brengen voor de kosten van de zaalhuur voor de plaatselijke zaal voetbalclub, is in twintig jaar tijd uitgegroeid tot een groot sportief evenement waar het hele dorp elk jaar reikhalzend naar uitkijkt. 'De Beach'het koosnaampje wat de or ganisatie het sportieve dorpsfeest heeft gegeven, is jaar na jaar pro fessioneler van opzet geworden. Er wordt nu gespeeld op vier vel den, de inschrijving sluit bij veer tig teams, de organisatie laat 190 kubieke meter zand aanrukken en inmiddels beslaat De Beach drie da gen met, naast het sportieve ge deelte, 'strandfeesten' voor jong en oud op het programma. Drie jaar geleden werd voor zichtig gestart met een competitie Beach Soccer, die inmiddels elk jaar ook steeds groter wordt en een vaste waarde is geworden. „We begonnen in 1997 vanuit het niets", zegt Harold de Rijk, secreta ris van de stichting Beach VoetVol ley toernooi. „Eerst een dag sport, zonder feest. Toen uitgebreid naar twee dagen, een groter toernooi en een echte feesttent. Die tent werd groter en groter en er kwa men meer en meer feestgangers. Wat was het spannend in de be ginjaren. Het sportieve niveau nam steeds meer toe, het aantal feestdagen ook. De Beach kreeg ook een soccertoernooi en voor de 'We blijven vernieuwen, maar met kleine stapjes tegelijk. En wat goed is, blijft behouden' oudere-jongeren kwamen er optre dens van een live-band. Nu bele ven we de XXL-variant, kortom, we blijven vernieuwen, maar met kleine stapjes tegelijk. En wat goed is, blijft behouden." De Beach wordt gecoördineerd door een vijftienkoppig bestuur. Op de dagen op en rond het evene ment, wordt het bestuur bijge- staan door zo'n vijftig vrijwilli gers. De Rijk: „Hun inzet is echt onmisbaar, we zijn hen ontzet tend dankbaar, ook de lokale vere nigingen waar we zo goed mee sa menwerken." Het deelnemersveld van het VoetVolley toernooi is steeds pro fessioneler geworden. De Rijk: „Natuurlijk spelen er veel teams mee van de lokale voetbalclubs, maar we verwelkomen ook al ja ren teams uit bijvoorbeeld Amster dam en Rijswijk er er doen ook twee Belgische teams mee." Echte BN'ers naar De Bosch ha len voor een potje zandhappen, is nog niet gelukt, maar elk jaar schrijven zich wel (semi)professio- nele deelnemers in. Zo is team Co- pacabana (René van Eijsden en Barry Ruitenberg) volgens De Rijk er een om rekening mee te houden. „Of je nu speelt voor het plezier of de winst, als de ontkno ping nadert, wordt iedereen bloed- fanatiek." Gespeeld wordt om een beker en de eeuwige roem. De Rijk: „We willen voor ieder een uit Vogelwaarde en daarbui ten een geweldig evenement neer zetten. Tot in de puntjes geregeld voor zowel de sporters als de feest gangers en dat van jong tot oud." 'Of je nu speelt voor winst of plezier, bij de ontknoping, wordt iedereen bloedfanatiek' PROGRAMMA BEACH XXL RETRANCHEMENT. De dorpsraad van Retranchement presenteert vanavond het nieuwe dorpsraad- bestuur. Dat bestaat uit maar liefst elf leden. En dat terwijl het er de afgelo pen maanden nog om spande of de dorpsraad van Retranche ment kon blijven bestaan. Nadat het vijfkoppige dorpsraadbe- stuur in februari liet weten er mee te stoppen, zou Retranche ment plotsklaps zonder dorps raad komen te zitten. Om dat te voorkomen, vormden vijf bewo ners een werkgroep om nieuwe bestuursleden te vinden. Er werd geflyerd en mensen wer den persoonlijk benaderd. Die zoektocht heeft uiteindelijk ze ven nieuwe leden opgeleverd, in het eerste jaar zijn er elf. „Vier mensen van de werkgroep bege leiden de groep het eerste jaar. We gooien mensen niet in het diepe", zegt Jacqueline Stelle- mans. Het nieuwe bestuur wordt een afspiegeling van het dorp: „De leden zijn tussen de dertig en zeventig jaar oud en er zitten zowel geboren Truzementena- ren als bezitters van tweede hui zen bij. Een mooie mix." De alge mene ledenvergadering is van avond om 20.00 uur in dorps huis d'Ouwe Schoole. TERNEUZEN. Het al jaren leeg staande pand van woningin richter Freijser/Trendhopper in de Kerkhoflaan in Terneu- zen gaat eindelijk tegen de vlak te. De gemeente heeft overeen stemming bereikt met eige naar Agrimarkt bv over de aan koop. Er is 1,275 miljoen euro mee gemoeid. De gemeente verkoopt het pand direct door aan woningstichting Clavis, die er drie ton voor neertelt en opdracht voor de sloop. Daarna worden er woningen op het ter rein gebouwd. De provincie past 975.000 euro bij. Agri markt wil zich nu vestigen in het gebied Kennedylaan-West. HULST. De Vestrockrally is terug in Hulst. Vorig jaar werd de wed strijd gehouden in Terneuzen, maar zaterdag gaat de rally door op de vertrouwde Vismarkt aan de Bierkaai. De winnaars van de rally spe len op het 'grote' Vestrock, op 3 en 4 juni. De organisatie kreeg meer dan 200 aanmeldingen binnen. De Zeeuws-Vlaamse groep The Bright hoefde zich als winnaar van bandjes wedstrijd Steenworp niet in te schrijven. De band won vorige week de Road to Graauw- rock en speelde een dag later op festival in Graauw. Ook de voor de helft Zeeuws-Vlaamse band Hunterstreet doet mee aan de voorrondes voor Vestrock. De bands worden vergezeld door het Gelderse Orange Fox en Coyote Melon uit Gent. De genomineerde dj's zijn Tim Dedel uit Middel burg (winnaar dj-contest van De Pit), de Vlissingse Sam Rem (win naar dj-contest Kunstbende) en de Zeeuws-Vlaamse Mickey V. De Vestrockrally wordt afgeslo ten door de Hulsterse dj Fatal Inc. Het publiek en een deskundige ju ry bepalen samen welke band en dj op Vestrock mogen spelen. De rally begint om 20.00 uur, de win naars worden om 01.00 uur ge kroond. Toegang is gratis. WOENSDAG 11 MEI 2016 De Bosch XXL door Sheila van Doorsselaer Harold de Rijk secretaris De Beach De Beach is uitgegroeid tot een drukbezocht sportief feest voor de regio, foto Peter Nicolai Harold de Rijk Het twintigste Beach VoetVolley toernooi wordt gehouden van aan staande vrijdag tot en met zon dag. Vrijdag start om 19.00 uur het Be ach Soccer toernooi, met 12 teams. Om 20.30 uur begint in de tent de 20+ Beach Party met feest band Frituur Paula. Zaterdag feesten vanaf 19.00 uur de allerkleinsten tijdens de Kids Beach Party met een demo-dans- show van Next Level. Om 21.00 uur begint de Mega Beach Party met sets van DJ BEE (Het Feest) en Dutch Cult. Ook wordt er een retro-scooter verloot onder het pu bliek. Zondag begint om 12.00 uur het Beach VoetVolley toernooi. De Beach op door Sophie Stockman door Bob Maes ■Bl'CK Het Beach VoetVolley toernooi in den beginne (1997).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72