Bannani mist met PSV A1 titel tegen Ajax Koen Minderhoud is weer de snelste tweekampen toe aan wedstrijd ZEELAND 13 Terneuzen haalt spelers terug Nacompetitie zit erop voor Groene Ster 2 Programma EMMEN. Wat Ajax met het eerste elftal niet lukte, lukte de A-junio- ren gisteravond wel. Landskam pioen worden. In een beslissings wedstrijd om het kampioenschap tegen PSV Ai waren de Amster dammers met ï-o te sterk. Bij PSV Ai speelde Karim Ban nani uit Terneuzen vanaf de af trap mee. In de rust werd hij ver vangen door Jurich Carolina. De Zeeuws-Vlaamse verdediger kon daardoor halverwege de tweede helft ook niet voorkomen dat Ajax' toptalent Abdelhak Nouri de score opende. Nouri draaide een vrije trap vanaf de zijlijn het zes tienmetergebied in en die bal viel onaangeroerd in het doel. PSV kwam niet meer aan de ge lijkmaker toe. Dat was ook niet voldoende geweest, want bij een gelijke stand gaf het doelsaldo uit de competitie de doorslag. En dat was in het voordeel van Ajax. De dertienjarige Rick de Vos uit 's-Heerenhoek komt volgend voetbalseizoen uit voor NAC. De centrale verdediger gaat bij de Bre dase club in Ci spelen. De Vos is nog actief bij Kloetin- ge Cl en kwam in het verleden ook uit voor Patrijzen en JVOZ. De Vos is via de trainingen en se lectiewedstrijden van de KNVB bij NAC terechtgekomen. TERNEUZEN. Terneuzen haalt op nieuw enkele spelers terug op het oude nest. Mare Verwei keert na een jaar terug van Zaamslag, ter wijl Derek de Booij en Jordi Vers- traeten terugkeren na een verblijf bij Biervliet. Eerder verzekerde Terneuzen zich al van de komst van Remy de Die, Sjoerd de Graaf (beiden Ter- neuzense Boys) en Jeffrey Buijze (HW'24), ook alle drie oud-Ter- neuzen-spelers. Biervliet-aanvoer- der Ben Óngenae is wel nieuw bij de club. Kijk voor een uitgebreid over zicht van de Zeeuwse spelersmu taties op www.pzc.nl/sport De vlucht vanuit Pont St. Maxen ce ging over een afstand van 260 kilometer. De 562 liefhebbers had den in totaal 13.154 duiven inge- korfd. Het startsein klonk om acht uur en met een zuidoosten wind ging het op huis aan. Koen Minderhoud zag zijn blauwe doffer zeer hoog boven het hok aankomen. Hij liet een snelheid noteren van 1.617 meter per minuut. Daarmee was hij alle Zeeuwse deelnemers te snel af. „Het is een telg uit mijn 'Geelo- ger", legt Minderhoud uit. „Die 'Geeloger' won in 2013 driemaal een groot concours in de afdeling Zeeland. Met nog verschillende goede prijzen daarbij hoort hij bij de bekendste en beste vliegdui- ven van Nederland. Het prachtig dat ook zijn kinderen zeer goede prestaties leveren." Het was voor Minderhoud inmiddels zijn der de overwinning in zijn regio (Sa menspel 7) dit seizoen. Het was zeker geen makkelijke vlucht vanuit Pont St. Maxence. De concoursduur in de Samenspe len is aan de westkant van Zee land 25 minuten en loopt op tot 45 minuten in de Samenspelen aan de oostkant. Zaterdag staat de eerste mid- fondvlucht op het programma, vanuit Sens. Duivenliefhebber uit Koudekerke boekt al zijn derde overwinning van het seizoen. DEN HAAG. Voor de zaalvoetballers van Groene Ster 2 zit de nacompe titie er al op. Na de 6-4-nederlaag in de thuiswedstrijd tegen Spor ting Den Haag ging ook de return verloren. In Den Haag werd het na een 6-3-ruststand 8-6. In de eerste helft leidde Groene Ster op een gegeven moment nog wel met 3-1, maar daarna sloeg de thuisclub hard toe. Via 6-3 en 8-5 werd het 8-6. Voor Groene Ster 2, dat volgend seizoen opnieuw tot de topklasse veroordeeld is, scoor den Yannik Taniwel, Badr Belhadj en Mohammed Alhajaji elk twee maal. Eerste start: xx.oo uur. Laatste start: X6.X5 uur. Onderdelen voor mannen en vrouwen xx.oo uur: kogelstoten (v) xx.oo uur: discuswerpen (m) xx.45 uur: xoo meter (v) xx.55 uur: xoo meter (m) X2.20 uur: 800 meter (v) X2.40 uur: 800 meter (m) X3.30 uur: verspringen (v) X3.30 uur: kogelstoten (m) X3.30 uur: discuswerpen (v) X4.45 uur: 200 meter (v) X5.00 uur: 200 meter (m) x6.oo uur: 3000 meter (v) X6.X5 uur: 3000 meter (m) Behalve voor mannen en vrouwen wor den ook wedstrijden gehouden voor de jeugd en masters. WOENSDAG 11 MEI 2016 door Marcel Buijsse OOSTBURC. Koen Minderhoud sloeg dit weekeinde andermaal toe. De duivenliefhebber uit Kou- dekerke won de vlucht vanuit Pont St. Maxence. Het was al zijn derde zege van dit seizoen. Samenspel 1,1502 duiven. 1 (1558 m.) I. van Grol, Breskens, 2 R. van Hee, Oostburg, 3 Comb, de Wever, Oostburg. Samenspel 2,1407 duiven. 1 (1600 m.) 2 J. de Ritter, Hoek, 3 Comb. Geelhoedt-Harms, Terneuzen. Samenspel 3,1211 duiven. 1 (1527 m.) P. d'Hondt, Hulst, 3 A. van Daalen en zn., St. Jansteen, 3 P. Bolsens, Clin- ge- Samenspel 4,1019 duiven. 1 (1592 m.) J. van Maldegem, Heinkenszand, 2 Comb, de Kooning, Lewedorp, 3 T. Kapoen, Wissenkerke. Samenspel 5,1022 duiven. 1 (1519 m.) A. Mieras, Wemeldinge, 2 S. Le- loux en zn., Kapelle, 3 J. Neels, Krab- bendijke. Samenspel 6,1656 duiven. 1 (1546 m.) J. Heijboer, St. Maartensdijk, 2 L. van den Hoek, Zierikzee, 3 M. Mat- thijsse, Nieuwerkerk. Samenspel 7,1799 duiven. 1 (1617 m.) K. Minderhoud, Koudekerke, 2 J. P. Hengst, Zoutelande, 3 M. de Rid der, Arnemuiden. Thuisspringer Joeri van der Hooft was in 2012 één van de blikvangers tijdens het toen nog internationale Pinkstergala. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62