Geen dertien in een dozijn in tussen centrum en haven gelegen Visstraat WD: 'Apentoestand bij de RUD' Jong horeca-echtpaar laat zich niet weerhouden door slecht imago oude kroeg SCHOUWEN-DUIVELAND 7 De een na de ander probeerde het café tevergeefs open te houden. Evelien en Joey denken dat het hen wél gaat lukken. Evelien en Joey willen met 't Slob een plek bieden waar ook gezinne tjes op hun gemakje binnenlo pen. „Waar je een gezelschapsspel letje speelt en met elkaar in ge sprek kunt." Waar Brusselse wa fels en Belgische smoskes (van die rijk belegde stokbroodjes) wor den geserveerd. En waar af en toe tussendoor livemuziek zal klin ken. Want Evelien speelt piano en zingt (Joey: „Dat kan ze echt heel goed") zelfgemaakte nummers. „Levensliederen in het Engels. Misschien dat we daar in de toe komst wel meer mee doen. Iets met jamsessies ofzo." Plannen genoeg. De kinder hoek, de knutselspullen en de sta pels spellen maken dat kinderen die met ouders of opa en oma in 't Slob belanden zich nu al niet hoeven te vervelen. „Maar we gaan ook dingen voor kinderen or ganiseren, zoals bijvoorbeeld een pannenkoekbakfestijn." Ook het binnenhalen van kinderentertain- ment en workshops staat in de 'Wij zijn veel bourgon- discher. Maar zoals we in België zeggen: wat niet is kan nog komen' planning. „Als je aan gezinnen denkt, dan is het leuk om dat soort dingen te doen. Want kinde ren staan vaak centraal." Een knusse dranken zaak, een vers visje, Bri tish lifestyle en etni sche woonaccessoires. Geen winkel hetzelfde en al helemaal geen 'dertien in een do- zijn'-aanbod. De Zierik- zeese Visstraat mag er wezen, zeker in combi natie met het aanbod in de in het verlengde lig gende Nieuwe Bogerd- straat met een lunchroom, winkeltjes met tweedehandsspul en houten speelgoed. Geen slechte plek voor een familiecafé. „Het is de verbinding tussen haven en centrum, waar in de zomer veel toeristen lopen". De on dernemers in de Vis straat doen er alles aan het straatje gezellig te maken, zien Evelien en Joey dagelijks om zich heen. Vlaggen worden opgehangen, vaten naar buiten gerold. Via het uitgifteraam draagt 't Slob straks een steentje bij met onder meer de verkoop van Brusselse wafels en zelf gebakken poffertjes. Wellicht is er nog meer mogelijk. „Daar kunnen we met de andere ondernemers nog weieens over pra ten. Hoe maken we een soort belevenis van dit kleine straatje hier?" Het Zierikzeese ca fé in de Visstraat heeft zijn imago niet mee. In vijf jaar tijd verander de het etablisse ment drie keer van naam en even zoveel keer van uitbater. Maar met zo'n voorgeschiedenis maak je Evelien (26) en Joey (25) van Nunen niet gek. „Het is voor ons juist een uitdaging om op een plek waar zo'n donkere wolk bo ven hangt weer een zonnetje te la ten schijnen." Twee weken geleden opende het uit het Belgische Hoogstraten afkomstige tweetal de deuren van 't Slob. Een naam die doet denken aan een ver verleden toen de kroeg, vóór de Zeeuwse Taveerne en Vers Heerlijk de gevel sier den, nog 't Visslop heette. Aan het café kleefde de laatste jaren een wat schimmig -in alcoholi sche nevelen gedompeld- imago, maar Evelien en Joey lieten zich daar niet door weerhouden. Ze waren beide in de horeca werk zaam en juist van plan een eigen zaak te zoeken, toen ze een sms-je kregen van een vriend dat het pand aan de Zierikzeese Vis straat leegstond. „Dat was heel speciaal voor ons omdat eigenlijk niemand nog wist dat we zelf iets wilden beginnen. We hebben die zelfde avond nog een hotel in Zie- rikzee geboekt", blikt Evelien te rug. De stad was geen onbekend terrein. Joey bracht er tot zijn tien de zijn jeugd door. Zijn vader, 'Jo- han Tapijt', had een tapijtzaak aan de Melkmarkt. En de afgelopen twee jaar bracht het stel regelma tig als dagjesmensen op Schou- wen-Duiveland door. „De men sen hier zijn lief. Ze groeten en maken een praatje. Wij zijn weer veel Bourgondischer. Maar zoals we in België zeggen: 'wat niet is kan nog komen'. Dus ook hier." Dat vroeg WD-raadslid Lauren ce Haack aan burgemeester Ge rard Rabelink, die Schouwen ver tegenwoordigt in het bestuur van de Regionale Uitvoerings Dienst (RUD). Aan de orde was de be groting van deze drie jaar oude milieu-controledienst van de Zeeuwse gemeenten. Ook andere partijen hadden veel kritiek. „We zijn ons kapot geschrokken," zei CDA-fractieleider Daniël Joppe. „Het wezen van de RUD is niet op orde." Jos Hoeijmakers van Alert!: „Natuurlijk is de cao niet beïn vloedbaar. Maar 378.000 euro extra loonkosten? Je kunt toch re kening houden met een loonstij ging?" Rabelink wist de zaak te sussen met zijn antwoord dat er al wordt gewerkt aan een beter bestuur. „Aanvankelijk dacht niet iedereen hetzelfde over de taken van de RUD." Dat heeft geleid tot een nieuwe taakstelling, waar bij sommige gemeenten fors meer betalen en Schouwen 22.000 euro minder. „En een cao kun je niet voorspellen. Je rekent bijvoorbeeld op 1,2 procent loonstijging, maar dat wordt 3 procent omdat er in het verleden geen trendmatige verhoging is ge weest", aldus Rabelink. Daarna ging de gemeenteraad akkoord met de RUD-begroting. li a 2e pinksterdag GEOPEND Doorlopende kookdemo's! Speciale pinkster- jubileum- ACTIES! Kapelle WAAROM EEN KEUKEN BIJ SSK KOPEN... WOENSDAG 11 MEI 2016 Café 't Slob gaat voor families door Esme Soesman Joey en Evelien van Nunen hebben het café helemaal opgeknapt en bruin te' ruggebracht in het interieur, foto Dirk-Jan Gjeltema Evelien van Nunen door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. „Eigenbelang voorop, geen bestuurlijke eenheid, te klein budget en een inefficiënte werk wijze. In wat voor apentoestand zijn we met deze RUD beland?" ~r: -gJL KEUKENSTUDIO Van 10.00 tot 16.00 uur Kloosterweg 6 industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113 -33 00 04 www.ssk-keukenstudio.nl S Unieke eigen service S Uitstekende garantie S Eigen montageafdeling S Realistisch foto-ontwerp V Alles in één hand! v Uitsluitend topkwaliteit S Nederlands fabricaat V Persoonlijk advies S Duidelijke informatie S Heldere afspraken Korte lijnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60