'Laat oudere jeugd de voetbalkooi niet verpesten voor de kinderen' Zierikzee heeft de toekomst, mits bedreigingen worden aangepakt Grond Renesse nodig voor supermarkten 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Raad gaat akkoord met recht van eerste koop voor gemeente, ondanks bezwaar van eigenaar boerderij De Dreef Aandacht voor streekproduct 'Ik heb een gigantisch probleem als ik een lokale grondeigenaar bevoordeel' De structuurvisie voor Zierikzee is de kapstok voor het beleid tot 2030. Na de zomer ligt het concept ter inzage. In de regio Mijn dorp, mijn stad Gemeente eerste recht op De Dreef door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Eigenaar Karei Steur van boerderij De Dreef in Renesse maakt bezwaar tegen een maatre gel waarvan hij waarschijnlijk al leen maar profijt heeft. Dat valt op te maken uit ant woorden van wethouder Ad Verse- put, maandagavond in de raads commissie. De gemeenteraad staat toe dat de gemeente het voor keursrecht neemt voor de koop van percelen aan en rond De Dreef in Renesse. De grond is on der meer nodig voor nieuwbouw van de supermarkt Jumbo en een andere, goedkopere super. Met de maatregel krijgt de gemeente het eerste recht van koop. Daarmee wordt prijsopdrijving voorkomen en houdt de gemeente de regie over de bestemming van de grond. Steur maakte daar bezwaar tegen, omdat - zoals hij maandag zei - „De maatregel een breuk ver oorzaakt in een goed overleg." Steur onderhandelde namelijk al langer rechtstreeks met de Jumbo vestiging over verkoop van zijn grond. De gemeente laat de onder handelingen straks over aan pro jectontwikkelaar Rialto, die deze klus ook bij de nieuwvestigingen van AH en Lidl in Zierikzee doet. Toen het hoofdkantoor van Jumbo Ad Verseput wethouder hier lucht van kreeg, verlegde het bedrijf zijn interesse van De Dreef naar een lap grond naast het trans ferium, wat verder van het dorp. Steur vreest nu zijn grond niet meer of dan toch voor minder geld te kunnen verkopen. Verschillende fracties drongen maandag aan op een voorkeursbe handeling voor Steur. Maar vol gens wethouder Verseput is dat niet aan de orde en bovendien on mogelijk. „De gemeente blijft bui ten de onderhandelingen tussen de ondernemer en de grondeige naar. Het opleggen van het voor keursrecht is juist bedoeld om der gelijke onderhandelingen te voor komen. Hier gaat het algemeen be lang boven het individueel be lang. Het gaat ons nu om het aan wijzen van een locatie. Grondaan koop en bestemming komen later. Ik heb een gigantisch probleem als ik een lokale grondbezitter of ondernemer bevoordeel. Na langer aandringen van WD-er Tom Soeters en CDA'er Jan Bij de Vaate zei Verseput dat het gemeentelijk voorkeursrecht, waar Steur bezwaar tegen maakt, waarschijnlijk in het voordeel van Steur zal werken. „Want we wil len toch niet te ver van het cen trum met de supermarkten en nog wat kleinere winkels." Toen de WD ook nog bedong dat B en W er alles, maar dan ook alles aan zullen doen om onteige ning te voorkomen, ging de com missie akkoord met het opleggen van het voorkeursrecht. Ook Steur toonde zich tevreden. „Ons be lang is zo veel mogelijk voor die grond te krijgen en we doen het liefst zaken met de lokale Jum bo-exploitant. Het is een gerust stellend idee dat de raad dit goed in de gaten houdt." door Wendy Wagenmakers ZIERIKZEE. De PvdA-fractie wil de voetbalkooi van Zierikzee niet zo maar door de vingers laten glip pen. Raadslid Petri d'Anjou is bang dat kinderen de dupe wor den van overlast die niet door hen wordt veroorzaakt. De voetbalkooi in de Mossel boomgaard in het centrum van Zierikzee is populair. Niet alleen bij kinderen, maar ook bij de oude re jeugd die er later op de avond komt hangen. Omdat met name die laatste groep met 'lawaai uit autoradio's en gebonk van ballen' overlast zou veroorzaken bij om wonenden, overweegt de gemeen te Schouwen-Duiveland de kooi te verplaatsen naar bijvoorbeeld het plein met de skatebaan. Raadslid d'Anjou van de PvdA zet haar vraagtekens bij deze maat regel. Zij wil van het college we ten of wel alles is gedaan om de overlast tegen te gaan. „Er moet niet te gemakkelijk over gedacht worden, door de voetbalkooi maar op te doeken omdat er verkeerd ge bruik van wordt gemaakt. Dat is jammer voor de kinderen die er wél goed gebruik van maken. Bo vendien is het voor hen fijn als ze niet te ver van huis hoeven om te voetballen." door Marcel Modde ZIERIKZEE. De N59 afsluiten en rond Zierikzee leiden, dat gaat niet lukken, wijst gemeentelijk beleids ambtenaar Sander Eland op tegen stand van Rijkswaterstaat. Maar je kunt wel allerlei oplossingen beden ken om de rijksweg dwars door de stad veiliger te maken en het aan tal (bijna) ongelukken tussen de ro tonde en de Laan van Sint Hilaire terug te dringen. De gemeente Schouwen-Duive land werkt aan een nieuwe struc tuurvisie voor Zierikzee. Het be leidsstuk wordt het uitgangspunt voor de ruimtelijke ordening de komende 15 jaar. In een startnoti tie die gisteravond werd gepresen teerd, zijn de belangrijkste kansen en bedreigingen op een rij gezet. Tachtig procent van die bouwste nen staan al vast, zegt Eland. Voor het resterende deel hoopt de ge- meente op inbreng van bewoners en ondernemers. Het historische centrum en de nabijheid van het water vormen de kracht van Zie rikzee die nadrukkelijker kan wor den benut, aldus Eland. „De bele vingseconomie is enorm in op komst. De binnenstad met ruim 900 rijks- en gemeentelijke monu menten is daar een pracht po dium voor." Van belang is wel dat er aandacht komt voor de relatief hoge huurprijzen van winkelpan den in de binnenstad. Leegstand is volgens Eland funest voor de verdere ontwikkeling van de stad. Ook bepleit hij zo veel mogelijk bundeling van bestaande voorzie ningen BIJ NADER INZIEN De lezing van Huub Oosterhuis in Middel burg is niet komende donderdag zoals gis teren in deze krant stond vermeld maar op donderdag 19 mei. In samenwer king met het Pasto raat Middelburg hou den de PZC en boek handel de Drvkkery een lezing met de theoloog en dichter Huub Oosterhuis in de Nieuwe Kerk in Middelburg. De le zing begint om 16.00 uur. OUWERKERK Tentoonstelling in Watersnood museum Tot en met eind no vember is de nieuwe tentoonstelling De sign on Disaster van Gerard Jasperse nog te zien in het Waters noodmuseum in Ou- werkerk. De tentoonstelling van Jasperse, een jon ge, van oorsprong Zeeuwse designer/ kunstenaar legt op creatieve wijze een link tussen rampen en bewustwording. Hij heeft in samen werking met het mu seum een serie pro ducten ontworpen, op basis van het ver haal van de Waters noodramp van 1953, die een visie geven op de toekomst. Bij een betaald bezoek aan het Watersnood museum is de ten toonstelling 'Design on Disaster' zonder extra kosten te be zoeken. BURCH-HAAMSTEDE Muziek in de Grote Kerk van Haamstede In de Grote Kerk van Haamstede zal tij dens de morgen dienst van Pinksteren een bijdrage worden geleverd door Aart en Helma Kot. Mezzosopraan Hel ma zal enkele liede ren zingen, waaron der 'You raise me up' van Josh Groban. Ze wordt hierbij bege leid door Aart als or ganist. De dienst be gint om 10.00 uur. ZIERIKZEE. Verschillende Schouwse ondernemers brachten gisteren hun streekproducten aan de man tijdens de streekproductenmarkt onder De Beuze in Zierikzee. Er werden allerlei producten van het ei land verkocht, foto Dirk-Jan Gjeltema BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Gastexpositie Silvia Walkenbach; Grote of Sint Nico- laaskerk, 13.00-17.00 uur: Expositie diver se kunstenaars; Ha ven Den Osse, 15.30-17.00 uur: Rondvaart Grevelin- gen met Rederij Zeeland; Tonnenma- gazijn, 10.00-12.00 uur: Katholieke Bond Ouderen; 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Sint Jan, 20.00-22.00 uur: To neelavond A.S.V.; BRUINISSE Ichtus aan het Kerk plein, 9.45-11.30 uur: Koffie inloop; BURCH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Bridge Vrouwen van Nu; 19.00 uur: Drum band; DREISCHOR Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: Vol wassenen Ontmoe- tings Plaats (VOP); V e 17.30 uur: Eten wat de pot schaft; Streek- en Land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00-17.00 uur: Mu seum geopend; ELLEMEET Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Bil jarten; NIEUWERKERK Dorpshuis, 18.00 uur: Zumbales; NOORDCOUWE Dorpshuis,18.30: Re petitie Muziekvere niging Con Amore; 20.00 uur Badmin- tonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; RENESSE Blikmuseum, 14.00-17.00 uur: Ex positie Blik op Zee land; Dorpshuis, 9.00 uur: Yoga Steffine; 20.00 uur: Yoga Jacqueline Bin nendijk; Centrum, 8.00-15.00 uur: Sei- zoensmarkt; SEROOSKERKE Dorpshuis, 20.00 uur: Klaverjassen; ZIERIKZEE Fizi, 14.30 uur: Ope ratie Noordpool; Het Gravensteen, 14.30-15.15 uur: Rondleiding in de oudste gevangenis van Zeeland; Sint Lievensmonster- toren, 10.00-17.00 uur: Beklimming van de toren, Expo sitie Phantasms en Expositie Beeld van een zeeslag anno 1304; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: In- loopmiddag Breek de Week, voor kof fie en een praatje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59