2 I &W\ (ïoede drager Is kostbaar Investeren Kijk in je kledingkast en geef toe: het merendeel hangt er ongedragen bij. Hoe voorkom je al die miskopen? Test 1, 2, 3 De kleding die je het liefst draagt, zijn vaak de items waar je complimenten over krijgt 932 Ook last van keuzestress tijdens je zoektocht langs internetwarenhuizen en prijsstunters? Geld&Goed helpt een handje, met deze week een vergelijkend warenonderzoek van kan telbare elektrischefietsdragers. Het lijkt eenvoudiger dan het is: het vervoeren van twee elektrische fietsen op de trek haak van je auto. Niet elke fietsdrager kan bijvoorbeeld zomaar het gewicht aan van die moderne tweewielers. En probeer die fietsen maar eens op de drager te krijgen, ook dat kan een flinke klus zijn. Grootste ergernis is het mon teren van de drager op de trekhaak. De gevestigde namen in fietsdragerland ver kopen gelukkig dragers met een eenvoudig klemmecha nisme dat na een snelle mon tage de drager met fietsen goed op hun plek houdt. He laas zijn er voor veel geld (tegen de 400 euro) ook dra gers te koop die nauwelijks fatsoenlijk op de trekhaak kunnen worden gemonteerd, zo blijkt uit de test die de Con sumentenbond heeft uitge voerd. De geteste dragers zijn allemaal kantelbaar, handig als je nog iets uit je kofferbak moet hebben. Bij sommige dragers is het kantelen echter gevaarlijk. Test 1,2,3 pikt de uitblinkers en een oude be kende eruit.OTARTROST 8? TEKST CINTHA ROOD I FOTO'S SHODY CAREMAN Tasjes in de vorm van wa termeloenschijven, culot tes, badslippers of jeans volgeplakt met emble men. Fashionista's kun nen er deze zomer geen genoeg van krijgen. En hoewel ze de komende paar maanden waarschijnlijk nog net niet stukgedragen worden, is de kans groot dat deze in het oog springende kledingstukken vol gende zomer achterin de kast ver stoffen. Om vervolgens nooit meer aangetrokken te worden. Laten we ook de kwaliteit van de kleding niet vergeten: wie z'n gar derobe bij prijsstunters bij elkaar winkelt, hoeft er niet op te rekenen dat de kleding na een aantal was beurten nog in oorspronkelijke TIPS staat verkeert. Wiens kast uitpuilt van goedkope kleding, is uiteinde lijk duurder uit dan wie een be scheiden prijzige selectie met tijdloze allure maakt. Volgens Marieke Eyskoot (39), ex pert op het gebied van duurzame kleding en auteur van het boek Tal king Dress, kun je beter naar kwali teit van kleding kijken als je een kledingkast wilt waar je langer van kunt genieten. Want vooral bij kle ding geldt: goedkoop is duurkoop. „De gemiddelde Nederlander staart zich dikwijls blind op het prijs kaartje," vertelt Eyskoot. „Het is daarom verstandiger om uit te re kenen wat de prijs is per keer datje het draagt. Een dure jas die je vijf jaar lang elke winter weer aantrekt is uiteindelijk een slimmere aan koop dan een goedkope variant die na een seizoen vormeloos, stuk of verkleurd is." Blijf bij jezelf Volgens Eyskoot draag je 20 pro cent van wat in je kast ligt 80 pro cent van de tijd, de rest hangt er voor spek en bonen. Het jurkje dat zo mooi bij je buurvrouw stond of waar je na dat nooit gevolgde dieet in hoopte te passen. Volgens blog- ger Laura de Jong (32) moet een garderobe boven alles bij jou pas sen. Alleen dan weetje zeker datje er nooit op uitgekeken raakt. De Jong blogt op LauraenJames.com over haar kledinguitdagingen, waarhij ze onder meer de uitdaging aanging in drie maanden maximaal 33 kledingstukken te gebruiken. De Jong: „Veel mensen laten zich in spireren door trends. Vraag je af: past zo'n trend überhaupt bij jouw smaak, lichaamsvormen en uiter lijk?" De populaire little black dress is voor veel vrouwen een klassieker. Sowieso kiezen veel mensen voor zwarte kleding. „Maar bij 90 pro cent van de bevolking is zwart to taal geen geschikte kleur," vertelt De Jong. „Je laten adviseren door een kleurenexpert kan daarom een goede investering zijn. Niet alleen geeft zij aan welke kleuren goed bij je passen, wie binnen een bepaald kleurenpalet koopt kan de garde robe onderling veel makkelijker combineren." Volgens Eyskoot doet 70 procent van de Nederlandse vrouwen een keer per maand een miskoop. Die voorkom je door jezelf vooraf een aantal vragen te stellen. Eyskoot: ITHULEEASYFOLD woensdag II mei 2016 GO Kleding MET EEN LANGE ADEM 1. Huur of leen kle ding waarvan je weet dat je het zel den zult dragen. Zoals kleding voor ceremoniële bijeen komsten of speci ale feesten als een gala of themafeest. 2. Laatje niet lei den door de uitver koop. Vraagje af: had ik dit kleding stuk ook voor de volle pond ge- kocht? Nee? Laat het dan gewoon lig gen. 3. Wacht 24 uur voordatje een kle dingstuk aanschaft. Ben je na die adempauze nog verliefd, dan is het de aankoop waard. 4. Let op het mate riaal. Moetje een kledingstuk stomen of strijken en zijn dat klusjes die je liever voor je uit schuift? Kies dan voor kledingstuk ken met minder tijdrovende voor schriften. 5. Organiseer kle- dingruilfeestjes met vriendinnen (met dezelfde maten). Zo geef je je kledingkast een boost zonder een cent uit te geven. €490, beste uit de test Scoort op alle punten goed tot zeer goed. De kracht die nodig is om de dra ger vast te klemmen op de trekhaak is aan de hoge kant en hij heeft alleen een 7-pins aansluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47