Daniël Paardekooper verdedigt MTB-titel, Simone Cornelisse niet Organiserende adetiekvereniging RKHAV voegt Internationale toppers komen niet meer naar Hulst, maar organisatie blijft innovatief 12 ZEELAND Saïd Bouzambou speelt ook volgend seizoen bij VC Vlissingen Schouwse voetbalselectie speelt tegen FC Dordrecht Saïd Bouzambou speelt ook vol gend voetbalseizoen bij Vlissin gen. De speler, die in de zaal bij FT Antwerpen gaat voetballen, heeft zijn verbintenis met de zondag-hoofdklasser verlengd. Afgelopen week bereikten ook Jo an van Belzen en Dangelo Mar- tien een akkoord met Vlissingen. Dat betekent dat voor volgend seizoen nu elf spelers zijn vastge legd. Eerder bereikten Hoessein Bouzambou, Etienne Mallie, Tho mas Ragut, Roycel James, Quin- cy Gooding, Geraldi Geerman, Milton en Renzo Roemeratoe al overeenstemming met de club. Met een aantal spelers van de huidige selectie en enkele nieu we spelers bevinden de bespre kingen zich in de afrondende fa se. Ook zullen één of twee jonge talenten een kans in de hoofd macht krijgen. De selectie bestaat volgend sei zoen uit achttien spelers. Nieuwe zege voor Leroy Jagesar wint, Peter van de Wege maar is niet tevreden Rallycrosser Peter van de Wege heeft op het Eurocircuit in Val- kenswaard een nieuwe overwin ning geboekt in de Super Touring cars -2000 cc klasse. Het ging om een wedstrijd voor het Nederlands kampioenschap en de gecombineerde titelstrijd België/Nederland. In beide kam pioenschappen staat de rallycros ser uit Zuiddorpe nu bovenaan. Mandy Kasse uit Veere reed enige tijd aan de leiding, maar moest uiteindelijk genoegen nemen met een tweede plaats. Karter Leroy Jagesar uit Middel burg heeft in Genk de eerste wed strijd van het Benelux Kampioen schap gewonnen. De jeugdige cou reur beleefde een zeer succesvolle eerste dag, waarin hij ondanks een vierde kwalificatietijd toch tweemaal de snelste was in de manches. Op de tweede dag ging het minder. In beide races nam hij de koppositie, maar beide ke ren kon hij die niet verzilveren. Ja gesar was daarom zelf niet tevre den, maar leidt na de eerste races wel het klassement. De Schouwse voetbalselectie speelt komende zomer een oefen wedstrijd tegen FC Dordrecht. De ontmoeting wordt zaterdag 16 juli gespeeld op sportprak Van Zuijen in Burgh-Haamstede. De organisatie is in handen van sportvereniging DFS en de aan vang is 18.30 uur. Eerstedivisie- club FC Dordrecht staat komend seizoen onder leiding van trainer Gérard de Nooijer. Het is de derde keer dat FC Dor drecht als tegenstander van de Schouwse selectie te gast is bij DFS. Een week later, zaterdag 23 juli, doet FC Dordrecht Zeeland nog maals aan. Dan is op het veld van MZC'11 in Zierikzee het Zeeuws elftal de sparringpartner. Dat duel begint om 17.00 uur. sport kort HULST. Komende maandag staat in Hulst weer de Pinksterwed strijd op het programma. De atle tiekwedstrijd leek na de editie van 2013 ter ziele te gaan. Toch pakte atletiekvereniging RKHAV na een jaar afwezigheid in 2015 de draad weer op. De organisatie hoopt de succesvolle doorstart dit jaar een vervolg te geven. Martin Lelie, voorzitter van RKHAV, is blij dat de Pinkster wedstrijd ook dit jaar weer op de kalender staat. „Het is immers een mooie wedstrijd met een lan ge traditie", legt hij uit. „De Pink sterwedstrijd werd in het begin voor de Zeeuwse jeugd georgani seerd en is daarna uitgegroeid tot een nationaal erkende wedstrijd. Helaas kwam daar in 2013 een ein de aan. We vonden het jammer dat de wedstrijd in 2014 niet kon doorgaan. We zijn daarom vorig jaar herbegonnen." Dat smaakte naar meer. „Het was een gezellige en plezierige wedstrijd. Alles was goed georga niseerd. De wedstrijd verliep dan ook in een ontspannen sfeer. Dat hoorden we achteraf ook van de deelnemers. We hadden boven dien een divers publiek. Zo wa ren er zelfs toeschouwers uit Am sterdam naar Hulst afgereisd voor de Pinksterwedstrijd. Dat was voor ons een stimulans om ook dit jaar weer een nieuwe stap voorwaarts te zetten." De wedstrijd had voorheen de nationale status, maar die tijd is voorbij. „Voor onze club is dat on mogelijk. We hebben daarvoor te weinig mensen en de huidige re gelgeving van de atletiekunie staat het niet toe." De Pinksterwedstrijd vond vo rig jaar dan ook op een veel klei nere schaal plaats. „Dit jaar zet ten we weliswaar iets hoger in, maar we mikken voorlopig niet meer op de komst van internatio nale toppers zoals vroeger. We zetten echter wel weer een stap vooruit ten opzichte van vorig jaar en hopen nog steeds op een sterk deelnemersveld." De organisatie heeft dit jaar een tweekamp voor sprinters en werpers aan het programma toe gevoegd. „De tweekamp voor 'Dit jaar zetten we iets hoger in' werpers bestaat uit discuswer pen en kogelstoten, terwijl voor sprinters een klassement wordt opgemaakt aan de hand van de uitslagen op twee korte afstan den zoals de 100 en 200 meter. Dat is een nieuw concept dat voor het eerst zijn intrede doet op de Pinksterwedstrijd." Lelie hoopt zo meer Belgische deelnemers te trekken. „Vorig jaar viel de Belgische inbreng wat tegen. We hebben daarom dit jaar meer reclame voor onze wedstrijd gemaakt bij Belgische atletiekverenigingen en media. Voor de Belgen uit de grens streek is het namelijk een unieke kans om deel te nemen aan een mooie wedstrijd vlakbij huis." De organisatie heeft dit jaar ook meer aan de toeschouwers gedacht. „Het Melkhuis, bekend van het ambachtelijke boerenijs, is met een ijskar aanwezig op de Pinksterwedstrijd. Daar naast zal een frietkar naast de baan staan. Hoewel dat niet hele maal bij de sport lijkt te passen, trekt dat toch al tijd veel p u - bliek. Dat If blijk t on- d e r meer uit de wed strijden bij onze zuiderbu ren. Op die wijze kunnen we in elk geval onze randanimatie op waarderen ten opzichte van vorig jaar." Lelie vindt het welzijn van de atleten echter het allerbelangrijk ste. „Ik hoop dat zij naderhand met plezier op de wedstrijd terug kijken. We organiseren immers de Pinksterwedstrijd voor hen. Natuurlijk hoop ik als voorzitter van RKHAV ook dat de wedstrijd organisatorisch goed verloopt. Dan kunnen we daar op voort bouwen met het oog op de ko mende edities", besluit Lelie. In tegenstelling tot voorgaan de jaren wordt de strijd om het open Zeeuws kampioen schap mountainbiken dit jaar niet tijdens de finalewed strijd om de Zeeuwse ATB gere den. Komende zaterdag vormt het Wemeldingse Bos het decor van deze titelstrijd en zal duide lijk worden wie de opvolger van Daniël Paardekooper gaat wor den die vorig jaar kampioen werd in Westkapelle. De vraag is nu uiteraard waar de overige rijders staan zoals Ed- zard van Ewijk, winnaar van de eerste Zomercupwedstrijd in Kruiningen, en klassementslei der Dick van den Berg. Daarnaast won Erik Boer de race in Wolp- haartsdijk. De renners komen al leen in aanmerking voor het kam pioenschap als ze lid zijn van een Zeeuwse club of in Zeeland wo nen. Bij de vrouwen zal er een an- Aimee Schoe is één van de kanshebsters om zaterdag de Zeeuwse titel over te nemen van Simone Cornelisse. dere winnares komen dan vorig jaar. Toen greep Simone Cornelis se de titel. De Middelburgse ver blijft momenteel in het Duitse Winterberg en zal dus van af stand moeten toekijken wie haar opvolgster wordt. Wordt dat bij voorbeeld Aimee Schoe of zullen er nog meer kanshebsters aan de start verschijnen in Wemeldin- ge? Bij de 40+ is Dirk Verstraate de titelverdediger. De wedstrijden in het Wemel dingse Bos beginnen om 12.30 uur met de jeugd. Vrouwen en nieuwelingen starten om 13.00 uur, waarna de mannen om 14.00 uur afsluiten. Sport sport@pzc.nl VLISSINGEN VALKENSWAARD GENK BURGH-HAAMSTEDE KWADENDAMME Duel Kwadendamme op ander terrein De laatste competitie wedstrijd dit voetbal seizoen van Kwaden damme kan zaterdag niet op het eigen sportpark worden af gewerkt. Het muziek evenement Bluestown Kwadendamme maakt voetballen op het ter rein onmogelijk. Om die reden treffen de zaterdag-vierdeklas sers Kwadendamme en Vlissingen elkaar op het Wesselopark in Kloetinge. De aan vang van het duel is om 14.30 uur. Voor beide ploegen staat al leen de eer nog op het spel. De uitwijkmanoeuvre naar het sportpark van Kloetinge is moge lijk, omdat de equipe van trainer Arie van der Zouwen op be zoek gaat bij Oude Maas. TERNEUZEN Orson Harms in actie in Merksem Orson Harms neemt zaterdag deel aan het open Belgisch kam pioenschap bankdruk- ken in Merksem. De Terneuzenaar wil zich graag testen met het oog op het NK voor teams in november. In maart zou Harms op het individuele NK bankdrukken zijn ren tree maken, maar hij kreeg op weg naar Alk maar te maken met autopech. „We rijden met drie auto's naar Merksem, dus ik ga er vanuit dat we er nu wel komen", zei hij met een knipoog. Pinkstergalr. zet stap voorwaarts door Job de Feijter Martin Lelie voorzitter RKHAV door Wim de Vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41