Roze 50-plus wandelt Terneuzenaar hoort opnieuw cel eisen voor misbruik van nichtjes ZEELAND 9 De PZC online ±21.30u Tweede stier wordt jf* na omzwervingen in cfewp verdoofd fjj. Kort na de andere slier wordt ook de eerste stier verdoofd WILDWEST IN TERNEUZEN Eerste stiervluchrt in de bosjes bij het tankstation 4 Stieren ontsnap[>en uk wei ,ian CrJvinMjri.iweg ik, tien mensen op straat; daarna werd het ontiegelijk druk." Van alle kanten kwamen nieuwsgieri gen aangereden. „Dat maakte het pas gevaarlijk", aldus dierenarts Van de Vijver. De ronddolende stier liep inmiddels weer in de Guido Gezellestraat. „Normaal schiet ik nier als er veel mensen in de buurt staan", vertelt Van de Vijver, „maar ik moest wel. Ik heb daarom ook een extra zware verdoving ge bruikt, want je loopt altijd de kans dat de adrenaline de verdo ving wegspoelt. Je moet hem ver volgens voorzichtig benaderen, want voor hetzelfde geld staat hij weer op. Maar deze ging gelukkig snel plat." De tweede stier moest vervol gens nog worden 'aangepakt'. Kos ter was verrast, toen Van de Vij ver nog niet klaar bleek te zijn. „Ik wist tot die tijd niet eens dat er nog een tweede was ont snapt." Hij is er achteraf maar wat blij om. „Ik heb al voor mijn leven moeten rennen voor die ene stier. Ik hoorde hem achter mij snuiven. Doodeng, zeker toen dat dier niet eens reageerde op een politieschot." „Ik weet niet met welk kaliber er geschoten is", reageert Van de Vijver, „maar een kogel ketst gemakkelijk op de schedel van een stier af. Je hebt daar echt wel wat zwaarder spul voor nodig." 'Tegen zo'n gestrest dier is zelfs kickbokser Badr Hari kansloos' De verdoving van de tweede stier ging iets minder gemakke lijk dan die van de eerste. Van de Vijver: „Als een dronken man wankelde hij nog een paar hon derd meter. Hij ging daarna pas plat." De dierenarts staat er niet van te kijken. „Ik doe dit niet we kelijks, maar toch wel tien keer per jaar. Je moet altijd voorzichtig zijn, want je weet nooit hoe een dier reageert." Hoe de twee stieren konden ontsnappen, is nog altijd een raad sel. Het natuurreservaat je aan de Gravin Mariaweg - bij het knoop punt Guido Gezellestraat, Hoofd weg en Tractaatweg - is goed om heind. Wim Klaassen, de eige naar van de stieren, had maandag avond rond half acht zijn dieren in het reservaatje vrijgelaten. „Ze verdwenen achter een dijkje, ter wijl ik nog bezig was met de af rastering. Even later wilde ik nog naar ze gaan kijken. Ze waren al weg!" In de richting van Terneuzen, zo bleek. Ze moeten 'gewoon' het vrij drukke knooppunt overgesto ken zijn. De politie belde naar de familie De Clerck, die bij het re servaatje woont, met de melding dat er stieren uit 'hun wei' door de stad liepen. Klaassen vindt het treurig dat een fietser gewond is geraakt en enkele auto's schade hebben opgelopen. Hij spreekt achteraf van geluk dat er niet meer is gebeurd. De stier die het verst Terneuzen introk, heeft nog een tijdje bij de garage van Kerck- haert aan de Rooseveltlaan rond gescharreld. „Ik moet er niet aan denken dat die daar naar binnen was gegaan en tussen al die nieu we auto's in de showroom was gaan lopen." De stieren - van het ras Blon de d'Aquitaine en slechts tien maanden oud - staan dinsdagoch tend rustig op stal bij Klaassen in Zandstraat, een buurtschap bij Philippine. Hij is in de nacht van maandag op dinsdag bij zijn die ren gebleven tot ze uit de verdo ving kwamen. „Ik wilde zeker we ten dat het goed met hen ging. Ze staan nu te eten." Klaassen heeft een aansprakelijkheidsverzeke ring waarop hij een beroep zal doen om de schade te kunnen vergoeden. De stieren gaan niet meer naar het reservaatje aan de Gravin Mariaweg. „De voorbije twee jaar had ik er koeien lopen. Dat is beter." DEN BOSCH. Tegen de 47-jarige S. de R. uit de gemeente Terneu zen is bij het gerechtshof in Den Bosch opnieuw vijftien maan den cel, waarvan vijf voorwaarde lijk, geëist. De aanklager van het Openbaar Ministerie acht net als de rechtbank in Middelburg be wezen dat de man van 1998 tot en met eind september 2003 zijn nichtjes seksueel heeft mis bruikt. De rechtbank legde daar om de geëiste straf op. Het misbruik gebeurde vooral met zijn oudste nichtje. Zij kwam weieens oppassen op de kinderen van De R. of gewoon lo geren op de boerderij. Op zulke momenten verkrachtte hij haar. Een jonger nichtje kwam er wel iswaar beter vanaf, maar ook zij moest ontuchtige handelingen ondergaan. De man had schuld belijdenis gedaan bij de kerk, om dat hij spijt heeft. Dat zorgde er niet voor dat de zusjes het erbij lieten zitten. Zij deden aangifte. Uitspraak over twee weken. VROUWENPOLDER. Roze 50+ Zee land houdt op zaterdag 21 mei een wandeling door waterwinningsge- bied Oranjezon bij Vrouwenpol der. De aanleiding is de internatio nale dag tegen homofobie, bifobie en transfobie ('IDAHOT') op dins dag 17 mei. De organisatie benadrukt dat ie dereen aan de wandeling kan mee doen, ongeacht seksuele voorkeur of leeftijd. Roze 50+ is een samen werkingsverband van de ouderen bond ANBO en belangenvereni ging COC. De wandeling op 21 mei begint om 11.00 uur bij uitspanning Oran jezon aan de Koningin Emmaweg in Vrouwenpolder. Roze 50+ Zee land trakteert daar op koffie of thee en een Zeeuwse bolus. Aan sluitend is er een wandeling door Oranjezon en daarna een lunch. De entree tot het natuurgebied be draagt 1 euro. Lunch is voor eigen rekening. De organisatie wil graag inschatten hoeveel mensen mee doen en vraagt om tevoren op te geven via 06-46504152 of ro- ze50plus@outlook.com. Twitter StudioHierWier @WierHier en dan te bedenken dat bij veel Gemeen ten de vlag uit gaat omdat de 'targets' behaald zijn Blogs Online Top-5 WOENSDAG 11 MEI 2016 IWJg i 19,30 u foto boven Chris Platteeuw foto rechts Tim Koster Frank van de Vijver dierenarts Doet u ook mee aan het Giro Wielerspel? Vergeet dan niet om elke dag de top 3 van de etappe te voorspellen. U kunt er extra punten mee verdienen. Komt u er even niet uit? Kijk dan naar de tips van de experts. Op pzc.nl/wielerspel vindt u bovendien het laatste wieier- nieuws. Karina Polderman uit Goes is al vier maanden niet onder de douche geweest, omdat ze min of meer aan haar woonkamer gekluisterd is. De gemeente wil volgens haar niet helpen met bijvoorbeeld een douche-unit in de tuin, omdat dat te duur zou zijn. Het leverde onder meer op Twitter verontwaardigde reac ties op. Gisteren volgde een ge sprek met de gemeente. Op de pagina pzc.nl/blogs vindt u een verzameling web- logs uit de hele provincie. Niet alleen onze eigen redacteuren plaatsen regelmatig bijdragen over bijvoorbeeld sport, litera tuur, religie en journalistiek. Ook andere bloggers en vlog- gers bieden wij een podium op deze pagina. Zoals de boswach ters die verslag doen uit de na tuur. Kijk ook eens naar de re cepten van het weblog Little Spoon. Of luister naar het muzi kale talent Emma Heesters of bekijk de hilarische wederwaar digheden van vloggers Bradley Braafhart en Yvar de Groot. pzc.nl/blogs Meest gelezen op www.pzc.nl: 1. Gewonde door losgebroken stieren in Terneuzen (video) 2. Karina Polderman uit Goes snakt naar een douche 3. Hedwigepolder blijft nog even droog 4. Het is dringen op de Zeeuw se fietspaden, provincie zoekt oplossing 5. Zeeuwse kinderen minder kans op armoede Kijk op www.pzc.nl of G GPpzcredactie O facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37