Jarige man eerder berecht Enkelband voor kopstuk van Dauwendaelegroep Toeristen én inwoners moeten Vergeten' binnenstad ontdekken WALCHEREN 7 Broodbakwedstrijd bij de molen De Grote Markt was dé centrale plek van Vlissingen. Kunst in de binnenstad moet het plein weer wat bekendheid geven. Aan de Grote Markt stond van 1594 tot 1809 het mooiste stadhuis van Zee land, een gebouw dat dik twee eeu wen lang toeristen uit binnen- en buitenland trok. Nadat het be stuurscentrum door een Engels bombardement in vlammen op ging, had het opnieuw moeten worden opgebouwd, verzuchtten nostalgische inwoners met histo risch besef nog wel eens. Over een paar dagen is het voormalige stadhuis gedeeltelijk weer te zien op een gevel aan de Breestraat, vlak voor de Grote Markt. De Goese kunstenaar Ste fan Thelen laat de komende da gen oude glorie herrijzen. „Het stadhuis was in het verleden echt een beeldbepalend gebouw. Als je nu van het Bellamypark komt, moet je even het idee hebben dat het gebouw weer te zien is", lacht Thelen. De gemeente wil het centrum van de stad nadrukkelijker verbin den met de zee. Toeristen, menig inwoner trouwens ook, lopen nu vaak eerst naar het beeld van Michiel de Ruyter om dan een ki lometer over de glooiing naar het strand te lopen. Dat ze veel snel ler tussendoor kunnen lopen van af reptielenzoo Iguana is slechts weinigen bekend. Maar via de Breestraat, de Grote Markt over, de Westerstraat in en het traptun- neltje in de Gasthuisstraat door staan voetgangers binnen vijf mi nuten bij de Gevangentoren, en daarmee bij het begin van het zandstrand. In het tunneltje tussen Gast huisstraat en Boulevard de Ruy ter schildert Thelen als hij klaar is met het stadhuis beelden die sa menhangen met stad en strand. Thelen: „De muurschilderingen vrolijken een wat onbekender stukje binnenstad op én ze ver binden de stad met de zee en de stad met haar historie." Langs de route tussen Bellamypark en bou levard komen waarschijnlijk nog enkele muurschilderingen. Ook zal de route met speciale marke ringstekens worden aangegeven. Goesenaar Thelen, die ook de enorme duif op een flatgebouw in zijn woonplaats schilderde, heeft de afgelopen jaren muur schilderingen tot in Berlijn in Co lombia gemaakt en reist dit jaar nog naar Helsinki en Ghana. „Maar het is ook fantastisch om dichtbij huis in eigen omgeving te werken aan een opdracht met vrije expressiemogelijkheden." De man was jarig, hij werd 26, en moest voor de rechters verschij nen tijdens een tussentijdse zit ting, omdat hij verdacht wordt van het mishandelen van een plaatsgenoot. Hij zou die andere Vlissinger op 29 januari van dit jaar met een hamer op het achter hoofd hebben geslagen. Tijdens de zitting kreeg de verdachte te horen dat hij in juli definitief voor de rechtbank moet verschijnen. Raadsman Niels Koole greep de gelegenheid aan om de drie rech ters van de meervoudige kamer te vragen de strafzaak tegen zijn cliënt eerder te houden. Hij verwees naar een onder zoek door de reclassering waaruit blijkt dat de man voor honderd procent ontoerekeningsvatbaar was dat bewuste moment. En dat hij zo snel als mogelijk opgeno men moet worden in een psychia trisch ziekenhuis om daar behan deld te worden. De man zit nu in voorarrest in een penitentiaire in richting en krijgt daar niet de be handeling die nodig is. Officier van justitie Rob Ram- meloo verzette zich niet tegen een eerdere behandeling van de straf zaak tegen de Vlissinger. „Hoe eer der er begonnen kan worden met zijn behandeling, hoe beter", al dus de officier. De rechtbank trok zich daarop terug om te onderzoeken of het mogelijk is eerder met de straf zaak te beginnen. Na een kort overleg met de afdeling planning meldde de voorzitter dat dat inder daad mogelijk is. De man wordt nu op 2 juni berecht. S. wordt door het Openbaar Mi nisterie (OM) gezien als het kop stuk van de Dauwendaelegroep, een groep die enkele jaren lang veel misdaden pleegde in vooral de Middelburgse wijk Dauwen- daele. Hij werd eind vorig jaar veroordeeld tot een celstraf van 478 dagen, waarvan hij een deel een enkelband mag dragen, en 180 dagen voorwaardelijk. Het OM had om een veel langere straf gevraagd, maar lang niet alle feiten waarvan hij werd verdacht, kon het OM tegenover de recht bank hard maken. S. heeft zijn celstraf erop zit ten en moet nu met een enkel band het resterende deel van zijn straf ondergaan. Maar zijn ouder- willen dat niet. S. woont nog bij zijn ouders en het lukt hem niet, zei hij gisteren, om eigen woon ruimte te vinden. Een medewerk- S. vertelde dat het nu goed met hem gaat en dat hij zelfs een managementopleiding gaat volgen. ster van de Reclassering vindt echter dat S. onvoldoende zijn best doet om dat te vinden. Volgens S. is dat moeilijk. Hij zei dat er wel een aanbod ligt om bij de Stichting Door te wonen. Maar dat wil hij niet omdat hij dan mogelijk weer met de ver keerde mensen in contact komt omdat die stichting ex-gedeti- neerden helpt. Hij zei ook dat het sinds zijn detentie goed met hem gaat en dat hij zelfs een manage mentopleiding gaat volgen. De rechtbank wees hem er na drukkelijk op dat hij ervoor moet zorgen dat hij een enkelband kan dragen. „Dat is onderdeel van de straf." Na aandringen beloofde hij dat hij zijn best gaat doen om er voor te zorgen dat dit lukt. De uit spraak is op 24 mei. BIGGEKERKE. Brasser's Korenmo len in Biggekerke houdt een broodbakwedstrijd. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij de molen aan Oostweg 2 in Biggeker ke en krijgen dan een kilo volko ren tarwemeel en gist mee. Daar mee kunnen zij hun wedstrijd brood bakken en dat zaterdag tus sen 10.00 en 12.00 uur inleveren. De broden worden beoordeeld door een jury. De prijsuitreiking is om 14.00 uur. zie ook: brasserskorenmolen.nl w 7~~ 2e pinksterdag GEOPEND Doorlopende kookdemo's! Speciale pinkster- jubileum- ACTIES! Kapelle WAAROM EEN KEUKEN BIJ SSK KOPEN... WOENSDAG 11 MEI 2016 Stadhuis weer terug bij Grote Markt Vlissingen Stefan Thelen werkt wat details af van het dak van het voormalige Vlissingse stadshuis. Het uit 1594 daterende stadhuis was geïnspireerd op het nog oudere Antwerpse bestuurscentrum, foto Lex de Meester door Emile Calon door René Hoonhorst MIDDELBURG. Een heel klein verjaar dagscadeautje kreeg Vlissinger M.J. gisteren van de Middelburgse rechtbank. door Emile Calon MIDDELBURG. De 21-jarige G.S. uit Middelburg krijgt nog een kans, zei officier van justitie Rob Ram- meloo gisteren. Maar dan moet de jongeman er wel voor zorgen dat hij snel op zichzelf woont, zo dat hij een enkelband kan dragen. KEUKENSTUDIO Van 10.00 tot 16.00 uur Kloosterweg 6 industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113 -33 00 04 www.ssk-keukenstudio.nl S Unieke eigen service S Uitstekende garantie S Eigen montageafdeling S Realistisch foto-ontwerp V Alles in één hand! v Uitsluitend topkwaliteit V Nederlands fabricaat V Persoonlijk advies S Duidelijke informatie S Heldere afspraken Korte lijnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35