Bijna meer beveiligers dan filmsterren in Cannes Heerlijk natafelen met ITALIAANSE TOPWIJNEN CULTUUR SHOW 25 Scheepvaartmuseum verwerft topstuk van Reinier Nooms Zeldzaam beeld Rodin geveild Profiteer nu van extra voordeel en betaal géén verzendkosten! Tot wel ■^rona"' BESTEL SNEL VIA PZC.NL/WI JN korting Een topstuk van de zeventien- de-eeuwse zeeschilder Reinier Nooms behoort vanaf nu tot de collectie van het Scheepvaart museum in Amsterdam. Op het schilderij Gezicht op het I] is 's lands Zeemagazijn te zien, de locatie van het huidige Scheepvaartmuseum. Het werk is afkomstig van een Nederlandse kunsthandelaar. Met behulp van onder andere de Vereniging Rembrandt en het Mondriaan Fonds kon het schilderij worden aangekocht, voor een onbekend bedrag. Nooms (circa 1623/24-1664), die de bijnaam Zeeman had, is één van de belangrijke zeeschilders uit de zeventiende eeuw. Hij maakte vele zeereizen en was zeer bedreven in de weergave van maritieme en nautische de tails van de schepen. Volgens het museum is zijn werk van groot belang voor de kennis van de zeventiende-eeuwse Ne derlandse scheepvaart. Gezicht op het IJ is vanaf dit na jaar te zien in het museum. Jude Law in stuk van Ivo van Hove Jude Law, Halina Reijn, Gijs Scholten van Aschat en Robert de Hoog komen samen op het toneel in de internationale co productie Obsession. Ivo van Ho ve tekent voor de regie van het stuk dat op 25 april 2017 in Lon den in première moet gaan. Voor het toneelstuk werken To neelgroep Amsterdam en het Londense Barbican Centre sa men. Obsession is daarna te zien op het Holland Festival. De voorstelling is gebaseerd op Luchino Visconti's eerste lange speelfilm Ossessione uit 1943. Nieuw paleis voor Reinout Oerlemans Mediatycoon Reinout Oerle mans heeft in Los Angeles een nieuwe miljoenenvilla op de kop getikt. Hij verruilt zijn mo derne huis aan de Sunset Strip, dat te koop staat voor 18,4 mil joen euro, in voor een Italiaans getint landgoed in de chique wijk Bel Air. Dat paleis telt 1.700 vierkante meter, biedt acht slaapkamers en elf badka mers op 6.000 vierkante meter grond met uitzicht op een golf terrein. De aanschaf van het on derkomen kostte een schamele 18,9 miljoen euro. In het festivalpaleis, het hart van het prestigieuze filmeve nement, lopen vijfhonderd bewakers rond om bezoekers extra te controleren. Dat gebeurt onder leiding van experts uit Is raël. Er wordt gewaarschuwd voor extra lange wachttijden. Sommige onderdelen van het festivalpro gramma zijn daarom al ingekort. Om aan te geven dat het me nens is, verspreidde de lokale over heid recentelijk een simulatiefilm pje op internet. Daarin is te zien hoe leden van een speciale een heid enkele gegijzelde bezoekers op de trappen van het paleis afvoe ren en in veiligheid brengen. Dat viel sommige vaste festivalgangers toch rauw op het dak. Opeens rea liseerden zij zich dat ook het mas saal bezochte festival van Cannes een potentieel doelwit voor terro risten is. De filmsterren laten zich in elk geval niet afschrikken. De 69ste editie van Cannes belooft een uit zonderlijk hoog gehalte aan grote namen te mogen verwelkomen. Verwacht worden onder anderen George Clooney, Julia Roberts, Jo die Foster, Sean Penn, Charlize Theron, Woody Allen, Steven Spielberg, Russell Crowe, Robert De Niro, Iggy Pop en het gebruike lijke Franse regiment acteurs on der aanvoering van Juliette Bino che en Isabelle Huppert. Huppert speelt de hoofdrol in Elle, de nieuwe film van Paul Ver hoeven die tijdens het slotweek- einde in het hoofdprogramma wordt vertoond. Veel journalisten hebben Cannes dan al verlaten, maar de plaatsing hoeft niet on gunstig te zijn voor Verhoeven. In het verleden gingen ook films die in de staart van het festival in pre mière gingen aan de haal met de hoofdprijs: de Gouden Palm. De eerste reacties op Elle, die uitsluitend in besloten kring is vertoond, zijn gunstig. Vooral Huppert maakt volgens veel ken ners indruk als de vrouw die zelf op zoek gaat naar haar verkrach ter. Een Franse journalist van het filmtijdschrift Première, Sylvestre Picard, heeft de film gezien en ver wacht een heftige ontvangst. 'Of het een schandaalfilm wordt weet ik niet, maar er zullen zeker stevi ge discussies ontstaan over hoe de vrouw met haar verkrachting om gaat', meldt hij. Een simulatiefilmpje over gegijzelde bezoekers viel sommige vaste festivalgangers rauw op het dak Verhoeven heeft in het hoofd programma concurrentie van voor al oudgedienden zoals Ken Loach, Pedro Almodóvar, Jim Jarmusch en de Waalse gebroeders Jean-Pier- re en Luc Dardenne die meestal met hun films in de prijzen val len. Oscarwinnaar Michael Dudok de Wit is de andere Nederlandse re gisseur die in Cannes present is. Hij maakte de lange animatiefilm The Red Turtle, een ambitieus pro ject waaraan hij jaren werkte. „Ik begon in 2007 al met het verhaal, maar de daadwerkelijke productie startte in 2013", aldus de regisseur die in 2001 een Oscar won voor zijn korte animatiefilm Father and Daughter. De selectie van de Nederlan der, die de film met Franse, Waal se en Japanse investeerders maak te, is opmerkelijk. Meestal worden alleen films van Pixar en Disney geselecteerd. Dudok de Wit: „The Red Turtle gaat over een drenke ling die op een eiland aanspoelt. De film bevat geen dialogen. Ik ben vereerd dat Cannes mijn film wil vertonen. Het is het belangrijk ste filmpodium ter wereld." Italianen weten goed eten en drinken te waarderen. Op het gebied van wijn heeft het land ze dan ook erg veel te bieden. Zo is er de Gazzera, gemaakt van 100% Grillo druiven. Bleek stro-geel van kleur met intense geuren van citrusvruchten en perziken. Of wat dacht u van de MontAsolo? Deze frisse en lichte mousserende wijn is werkelijk onweerstaanbaar. Zeer fruitige geur met indrukken van frambozen en zwarte kersen. Kortom heerlijk zonnige wijnen, voor lekker lang terrassen! WOENSDAG 11 MEI 2016 ZEESCHILDER NEW YORK. L'Eternel Printemps, een zeldzaam marmeren beeld van Auguste Rodin, heeft tijdens een veiling in New York omgerekend bijna 18 miljoen euro opgebracht. Het is voor het eerst in twintig jaar dat er een beeld van Rodin op de markt verscheen. Het stelt twee geliefden in een omarming voor. foto Richard Drew/AP THEATER MEDIA door Ab Zagt Nooit eerder zag het op het filmfes tival van Cannes zo zwart van de beveiligers. Uit angst voor terroris me zijn de maatregelen torenhoog opgeschroefd. Het festival begint vanavond. Franse militairen patrouilleren voor het Palais des Festivals in Cannes, waar het 69e filmfestival van die stad vandaag begint, foto AFP GAZZERA GRILLO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25