23 Dwayne Johnson eert Robin Williams Meghan Trainor verwijdert video Hij speelt nu in Zwarte TulpMaar het liefst wil Derek de Lint weer in het buitenland aan de slag. „Dat is lucratief." Media Entertainment Dwayne Johnson speelt een van de hoofd rollen in de remake van de filmhit Jumanji met Robin Williams uit 1995. Johnson be looft er een eerbetoon aan de in 2014 overle den komiek van te maken. Het resultaat moet in 2017 in de bioscoop te zien zijn. Zangeres Meghan Trainor heeft de videoclip van haar nummer Me Too al na een paar uur van inter- net verwijderd. „Ze hebben me kapot gephotoshopt. Ik ben dat zo zat", aldus de 22-jarige popster. erek de Lint (65) is niet de man die, buiten de bühne of de set, graag in de be langstelling staat. Hij gaat liever anoniem door het leven, maar met een internationa le loopbaan van ruim vier decen nia is dat een illusie. Met z'n char mantste glimlach: „Ik wil geen kat uitdelen, maar ik doe dit inter view alleen om promotie te doen voor Zwarte Tulp. Het liefst doe ik helemaal niets aan publiciteit. Ik ga niet uit vrije wil bij een quiz of een praatprogramma zitten." „Ik vind het niet zo leuk om te doen. Daarbij vind ik dat het voor het publiek leuker is om een ac teur te zien in een rol en eigenlijk zo min mogelijk over hem weet. Al ben ik de laatste die BN'ers be kritiseert die het wel doen. Vroe ger heb ik zelfs met koorts meege daan aan een spelprogramma, want ik was arm, had kinderen en moest een hypotheek betalen. Nu ik het me kan veroorloven, vind ik het een luxe om me puur met mijn metier bezig te houden." „Het is zo zonde om dat weg te ge ven. Laat ik dit zegen: ik speel Nick de Ruiter, de nieuwe love in terest van Marieke, een rol van Lin da van Dyck. Ik ontmoet Marieke in de eerste aflevering bij een wijnproeverij en versier haar. Wat belangrijk is voor het verhaal, is dat niemand mij kent of iets van mij af weet." Hij grijnst. „Vind je dat? Ik vind Anton Zwager uit Bloedverwanten geen foute man. Dokter Rossi in Gooische Vrouwen was natuurlijk de psychiater from hell. Het klopt wel dat ik een fout iemand spelen altijd leuk vind." „Daar ben ik een beetje klaar mee, al heb ik er niet meer zo'n 'last' van als dertig jaar geleden toen het tijdschrift Viva mij uitriep tot mooiste man van Nederland. Het was vooral leuk voor mijn ouders toen zij nog leefden." „Zij is er ook een beetje klaar mee. Weet je dat ze vroeger, toen ze nog met de kinderwagen rond- liep, werd aangesproken door mensen op straat? 'Goh, wat een mooi kind, je kunt wel zien wie de vader is.' Alsof zij een gedrocht is dat geen mooi kind kon baren. „Mijn uiterlijk komt steeds te rug, in ieder interview weer. Als ik op mijn 80e nog als acteur ac tief ben, zal ik nog steeds deze vraag krijgen. Ik heb me erbij neer gelegd. Want dat is wel zo: mijn verschijning heeft me geen windeieren gelegd. „Maar ik ben nooit acteur gewor den omdat ik vond dat ik nou zo mooi was. Bij toeval ben ik gaan acteren, op mijn 25e pas. En door mijn rol in Soldaat van Oranje viel het kwartje. Dit was iets dat ik leuk vond om te doen en het bood perspectief voor de toekomst." „Nu ik de afgelopen jaren in Ne derland een film, tv-series en een toneelstuk heb gedaan, wil ik weer naar het buitenland. Vooral omdat goede rollen, helemaal voor mijn leeftijdsgroep, niet rijk zijn bedeeld. Ik zoek iets dat me ligt, dat voor mij een uitdaging heeft." Met een grijns: „En eerlijk, het buitenland is lucratief." „Ik heb een tijdje terug Bob Dylan (74) gezien die covers speelde van Frank Sinatra. Bijzonder en góéd, terwijl ik dacht dat het verschrik kelijk zou zijn. Het bewijst dat als je oud bent, ook heel vernieu wend kunt zijn. Als acteur droom je altijd dat je mooiste rol nog kan komen. Ik kan zo een telefoontje krijgen en ineens in een vliegtuig moeten stappen. Een heerlijk idee." Dan, ineens: „Ik zit nog even na te denken over die opmerking over de mooie, foute man... Ik weet niet of dat zo is. Maar ik word liever herinnerd als een fou te man dan als een lobbes die weer zo nodig een huisarts moet spelen." „Dat denk ik niet. Ik ben deze zo mer 39 jaar samen met Dorith. Ik geniet ervan om opa te zijn, ik heb drie kleinzonen. Ik werd een tijdje 'oepa' genoemd, maar dat is nu verbeterd in 'opa'. Jammer, ik vond 'oepa' zo leuk. Ik ga vaak bij ze langs - mijn kinderen wonen allemaal in Amsterdam - want ik wil deel uitmaken van hun le vens." „Tegenwoordig vlieg je makkelijk een weekendje terug, maar dat is anders geweest. Toen mijn jongste zoon 28 jaar geleden werd geboren speelde ik een hoofdrol in een Britse film, die werd opgenomen in Bosnië. Ik kon niet naar huis, dat was te ingewikkeld met rei zen. Ik ben weggegaan toen hij drie dagen oud was en kwam pas terug toen hij drie maanden was. Dat waren zware tijden. Maar als je het op de lange termijn ziet, ben ik veel bij mijn kinderen ge weest." „Als mijn vrouw achter me loopt, dan zegt ze dat ik vaak wordt her kend. Mensen kijken, staren, lo pen voorbij en stoten elkaar dan aan. Dat ziet mijn vrouw dan, dat heb ik zelf niet door. Maar Neder land is heerlijk hoor. Mensen la ten je met rust. „Ik ben ook wat jaartjes ouder hè, en ik krijg nu pas de verhalen over vroeger te horen. Dan komt er een leuke, jonge vrouw naar me toe: 'U bent toch Derek de Lint?' Dan knik ik hoopvol en vervolgt zij: 'Mijn moeder of oma is zó fan van u'." Er volgt een luide lach. WOENSDAG 11 MEI 2016 Cultuur Liever een foute man dan een lobbes door Marlies van Leeuwen D Waarom is dat? Zoals een nieuw personage spelen in dramaserie Zwarte Tulp. Er is nauwe lijks wat geschreven over uw rol. Weer op de versiertoer? U speelt vaak de mooie, foute man. En dat mooie uiterlijk? Dat is toch ook leuk voor uw vrouw Dorith? „Mijn verschijning heeft me geen windeieren gelegd", zegt Derek de Lint. foto Marlies Wessels Dat leverde een mooie, internationa le carrière op. Lonkt Hollywood nog? Wat wilt u nog? Zit er iets van een foute man in uw karakter? Staat een eventuele buitenlandse rol dat niet in de weg? Wat merkt uw gezin van uw bekend heid? Het gehele seizoen van Zwarte Tulp is vanaf nu te zien op Videoland, later ook op RTL 4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23