LaJdjy/ffjzj/j, nJ 18 SPORT Met zijn skeelercoach Desly Hill hoopt olympisch kampioen Michel Mulder de weg terug naar de wereldtop te vinden. Van Gendt en Van der Biezen krijgen bij WK nog kans op Rio Oranje verslaat Italië in Tokio Verdick (21 overleden Van Avermaet terug in koers HEERENVEEN. Het moeilijkste tele foontje ging niet eens naar twee lingbroer Ronald, maar naar coach Gerard van Velde. Na een samen werking van acht jaar, maar een mager laatste seizoen, voelde Mi chel Mulder (30) dat hij zijn eigen weg moest gaan. Weg bij iSkate, weg bij zijn vrienden, bij zijn broer en dus bij Van Velde. „Maar het was niet Gerard zijn fout dat ik niet goed reed. Andersom: het was zijn verdienste dat ik daar voor wereld- en olympisch kam pioen werd. Na een minder sei zoen moet je in de spiegel kijken. Ik voelde dat iets nieuws me het meest zou motiveren voor de ko mende twee jaar richting de vol gende Olympische Spelen." Dat hij uitkwam bij Desly Hill (44), de viervoudig wereldkam pioene skeeleren uit Australië, was voor hem logisch. Mulder, zelf inliner van origine, kent haar al sinds 2004, toen ze naar Neder land kwam en bondscoach van de skeelerploeg werd. De twee bouw den in de loop der jaren een ster ke band op. Hill was nooit ver weg, ook niet als Mulder in de winter de rolschaatsen inruilde voor de ijzers. „Bij mijn wereldti tels in Salt Lake City en Nagano, en ook op de Spelen in Sotsji, wist ik altijd precies waar Desly stond. Ze werkte perfect samen met Ge rard, zorgde dat ik mijn zenuwen onder controle had. Desly is altijd belangrijk voor me geweest, ook bij het schaatsen." Aan een kop koffie vroeg Mul der deze lente aan Hill hoe zij dacht dat hij weer de beste van de wereld kon worden. „Van dat ge sprek kreeg ik veel energie", zegt de Zwollenaar, zonder al te veel prijs te geven over de antwoorden van de Australische 'master in sports'. Hij besloot haar te volgen en het onzekere avontuur aan te gaan. „Makkelijk was het niet. Het is niet leuk om een contract weg te gooien. Ik had gewoon bij mijn vrienden kunnen blijven. Dat was de makkelijke weg geweest. Maar moeilijke keuzes moet je ook dur ven maken." De ploeg van Hill heeft sinds gisteren de werktitel 'Team Victo rie' en telt vier sprinters, drie all- rounders en ook drie vrouwen. Niemand die het hardop zegt, maar om tot victorie te komen is een hoofdsponsor nodig. Het Ge west Fryslan is mede-eigenaar van de ploeg en er zijn kleine geld schieters. Maar buitenlandse trai ningskampen kunnen nog niet worden gepland. Om aan de team building te werken, gaat de ploeg morgen naar een camping. „Ik heb zelfs geen A-status meer, die ben ik verloren", zegt Mulder. „We beginnen met niks. En of er snel salaris komt, weet ik niet. Maar dit is ingecalculeerd. Als je ziet wat er in drie weken al is opgebouwd, dan hoop ik dat mensen enthousiast worden. En als er geen sponsor komt, trainen we vanuit huis", zegt hij, op se rieuze toon. „Echt, ik heb honger genoeg om weer wereldkampioen te worden, een wereldrecord te rij den en naar de Spelen te gaan. An ders was ik al lang gestopt." BMX'ers Twan van Gendt en Raymon van der Biezen maken ondanks hun blessures deel uit van de selectie die eind mei deelneemt aan de wereldkam pioenschappen in Colombia. Naar verwachting zijn de fiets- crossers dan voldoende her steld en fit om mee te doen. Daardoor kunnen beiden nog punten scoren op weg naar Rio. Van der Biezen, die in 2012 in Londen vierde werd, vreesde dat hij niet zou kunnen mee doen op de Spelen door een polsbreuk. Die kans is dus nog niet verkeken. Bij de mannen selecteerde bondscoach Bas de Bever onder anderen ook Niek Kimmann, die in het Colombiaanse Medel- lin zijn titel verdedigt. Ook Jel- le van Gorkom, Martijn Jaspers, Joris Harmsen en Dave van den Burg gaan mee naar de WK. Bij de vrouwen is Laura Smulders, goed voor brons in Londen, het speerpunt van de selectie. Mer le van Benthem en Judy Baauw zijn ook geselecteerd. De Nederlandse volleybalsters hebben hun laatste oefenduel voor het olympisch kwalificatie toernooi (OKT) gewonnen. In Tokio werd Italië met 3-0 ver slagen, waarna Oranje ook een bonusset won. Een tweede bo nusset tot vijftien punten ging naar de Italiaansen. De ploeg van Giovanni Guidetti verloor afgelopen zaterdag nog van gastland Japan, met 2-3. Oranje gebruikte de duels om zich voor te bereiden op het belang rijke toernooi, dat komende za terdag begint. Op het OKT strij den in totaal acht landen om vier olympische tickets. Ook Italië en Japan doen daar mee. Wielrenner Gijs Verdick is op 21-jarige leeftijd overleden, na dat hij vorige week twee keer werd getroffen door een hart stilstand. De jonge renner be hoorde tot het Cyclingteam Jo Piels, een ploeg die uitkomt op het continentale niveau. Ver dick werd begin vorige week ge troffen door een eerste hartaan val in Polen, waar hij met zijn team deelnam aan de Carpa thian Couriers Race. In het zie kenhuis kreeg hij een tweede hartaanval. Sindsdien lag hij in een kunstmatige coma. Zondag werd hij vanuit Polen overge bracht naar het ziekenhuis in Zwolle. Daar overleed hij. www.bolderman.nl 5 dagen Stedenreis Berlijn Berlijn Centrum 10 dagen Venetië en Zuid-Tirol 10 dagen Umbrië en Rome - Meer van Trasimeno 10 dagen Vierlandenreis en Arosabahn 12 dagen Rondreis Kroatië RR. Dalmatische kust Michel Mulder heeft nog de honger om weer wereldkampioen te worden, foto Eric Brinkhorst Michel Mulder gaat nu zijn eigen weg door Rik Spekenbrink 8 Michel Mulder werkte 8 jaar samen met schaatscoach Gerard van Velde. Na een mager laatste seizoen besloot hij daar echter een punt achter te zetten. BMX VOLLEYBAL WIELRENNEN SACRAMENTO. Greg Van Avermaet kan weer koersen. De Belgische wielrenner stond na zijn valpartij in de Ronde van Vlaanderen bijna zes weken aan de kant, maar zal zondag in de Ronde van Californië zijn rentree maken. Van Avermaet won dit jaar al de Tirreno-Adria- tico en Omloop het Nieuwsblad, foto Cor Vos v.a. slechts Vertrekdata: 21 mei 18 juni 2,16 juli13, 27 aug etc Vertrekdata: 30 mei 27 juni74, 11,18 juli 15, 22, 29 aug 5,12 septetc 11 Brochereen (0318) 58 09 58 boekingen: I til Hi.m 1 Hut; n Vertrekdata: 23,30 mei 6,13, 20, 27 juni/ 4,11,18, 25 juli 1, 8 aug etc. Vertrekdata: 30 mei13, 27juni 11, 25 juli29 aug/12,26 sept/10 okt Vertrekdata: 23 mei 6, 20 juni 4 18 juli 29 aug etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18