enkele club zich na dit jaar voor mij meldt' B SPORT 17 Bayern haalt uit op transfermarkt Kalezic op non-actief bij' Roda JC Renato Sanches (Benfica) en Mats Hummels (Borussia Dortmund) verkassen na dit seizoen naar Bayern München. De Duitse top club betaalt 35 miljoen euro voor Sanches en tussen de 35 en 40 mil joen voor Hummels. >"r ie gemiste titel, hoe is dat nu toch mogelijk? 1-1 tegen De Graafschap. Uitgerekend Bryan Smeets, die gozer scoort nooit. Man, dit had de kroon op mijn werk bij Ajax moeten worden. Een stijlvol af scheid, het gedroomde scenario. Ver domme, waarom nou? Terugdraaien kan niet. Milik eruit? Ja, stom mis schien. Achterafkan iedereen makke lijk lullen hè. Maar nu? Zo kan het toch niet eindi gen bij Ajax. Nee, echt niet. Gewoon mijn contract uitdienen en dan vol gend jaar alsnog met die schaal in mijn handen? En Nederland laten zien dat we die voorrondes in de Champions League wel degelijk kunnen overleven. Ik ben er eigenwijs genoeg voor. Even mijn gelijk bewijzen, lijkt me heerlijk. Nee, ik had toch zo tegen mezelf ge zegd dat het mooi geweest is zo. Vijfen- half jaar trainer zijn van Ajax is zwaar geweest. Voor de buitenwereld was ik misschien wel die onverstoorbare, maar het heeft er wel ingehakt hoor. Altijd maar manoeuvreren tussen die kampen. Maar ja, als ik vertrek, moet dat wel zijn naar een club van naam met mogelijkheden. Ik kon ooit naar Liverpool en Tottenham Hotspur, maar daar hebben ze mij nu niet nodig. Wat dan wel? Valencia? Mooie com petitie, mooi leven, maar chaotische or ganisatie. Everton? Mooie competitie, maar niet de club van mijn dromen. Een jaartje lekker helemaal niets doen? Weg stress, weg druk. Gewoon heerlijk tijd maken voor alleen maar leuke din gen. Zoals Ronald. Verdomme, dat lijkt me ook wel wat. Een jaartje helemaal niets doen, tijd maken voor alleen maar leuke dingen. Dat lijkt me ook wel wat. Maar die spanning is juist zo mooi. Zo zit ik gewoon in elkaar. Bovendien: het geloof in deze selectie is er. De talent volste waarmee ik in al die jaren heb sa mengewerkt. Echt. En kijk eens wat er straks nog allemaal aankomt vanuit de jeugd. Dolberg, Eiting, Zeefuik, De Ligt, Nouri. Mijn handen beginnen bijna te jeuken als ik daar aan denk. Maar doorgaan betekent ook dat het probleem binnen de technische staf moet worden opgelost. Orlando Trust- full erbij halen leek aan het begin van dit seizoen een gouden zet. Een nieuw gezicht, nieuwe impulsen. Maar ja, Den nis Bergkamp en Hennie Spijkerman vinden hem te dwingend aanwezig. Maar zij kunnen zich toch ook eens la ten horen? Eigenlijk wil ik loyaal blij ven aan beide partijen. Ik loop nooit weg van problemen, maar vertrekken is nu wel een uitkomst. Goh, wat is dit moeilijk. Het gezin is er nu ook wel klaar voor. De oudste is al het huis uit en de jongste twee willen wel mee naar het buitenland. Ik zat altijd prima in Mon- nickendam. Nu is het misschien wel weer tijd voor het avontuur. Terug naar de tijd als speler wat dat betreft. In het buitenland is er misschien minder gezeik over het spel. Ze zeggen dat het voetbal onder mijn leiding al leen maar minder is geworden. Ik heb er mijn ziel en zaligheid in gestopt om dat te veranderen. Ach, misschien is Ajax wat dat betreft wel goed af met Peter Bosz, mocht hij mijn erfenis over nemen.' Die belde ik nog voor de wed strijd tegen Engeland op Wem bley. Hij heeft dat allemaal al mee gemaakt. Ik wilde hem gewoon even spreken. Het is fantastisch voor AZ dat hij blijft." 'Dat ik in mijn eerste jaar in de eredivisie 27 doelpunten zou maken, had ik nooit gedacht' Janssen werd gisteren verkozen tot grootste talent van de eredivi sie en ontving de bijbehorende Jo- han Cruijff Prijs. Maar hoe goed hij eigenlijk is, is nog niet hele maal duidelijk. Feitelijk gezien is de spits pas krap een halfjaar in supervorm. Hij komt bovendien uit voor een subtopper in een com petitie die niet meer behoort tot de beste in Europa. De interlands die hij speelde, waren oefenwed strijden en in de Europa League is hij nog niet beslissend geweest. „Ik snap nog wel enigszins dat clubs zo denken. Aan de andere kant: hoeveel bevestiging heb je nodig? Bij AZ is het moeilijker sco ren dan bij Ajax, want daar krijg je meer kansen." Hij had het allemaal ook niet zo verwacht. Tenminste, niet zo snel. „Toen ik de eerste wedstrij den niet scoorde, zeiden ze op tv dat ik een Jupiler League-spits was. Ik had het ook weieens moei lijk. Tegen Partizan Belgrado scoor de mijn man uit een corner. Hij to rende hoog boven me uit. De wed strijd erop tegen FC Groningen zat ik op de bank. Dat was toen best logisch." Dat hij topscorer van Neder lands zou worden, dat wist hij wel. „Niet binnen een jaar of zo, maar ik wist wel dat ik het ooit zou worden. En van het Neder lands elftal heb ik ook altijd ge zegd dat ik het zou gaan halen." Qua doelpunten hoopte Jans sen op dubbele cijfers. „Dat het er 27 zouden worden, had ik nooit ge dacht." Hij is ook de jongste spe ler die meer dan 25 doelpunten in de eredivisie heeft gemaakt sinds Ronaldo. „Je kunt wel zeggen dat het een beetje uit de hand gelo pen is allemaal." Roda JC heeft hoofdtrainer Da- rije Kalezic (46) met onmiddellij ke ingang op non-actief gesteld. De trainer liet zich volgens Ro da afgelopen zondag in diverse media zeer laatdunkend uit over technisch directeur Ton Caanen. „Kalezic heeft met zijn uitlatin gen de grens van het betamelij ke overschreden. Vanwege de onhoudbare situatie, die hier door is ontstaan, heeft Roda JC zich genoodzaakt gezien Kalezic per direct op non-ac tief te stellen." Kalezic tekende vorig jaar voor twee seizoenen bij Roda, dat dit seizoen als 14de eindigde in de eredivisie. WOENSDAG 11 MEI 2016 131 Basketballer Stephen Curry (Golden State Warriors) is unaniem uitgeroepen tot de meest waardevolle speler van de NBA. Alle 131 verslaggevers in de jury stemden op hem. Ondertussen in het hoofd van Frank de Boer Y.É door Daniël Dwarswaard foto Pim Ras Vincent Janssen Met elk doelpunt dat Vincent Janssen dit seizoen maakte, werd de aan dacht voor hem groter, foto Pim Ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17