Dumoulin heeft 'zijn9 roze trui na één rit weer terug 'Het zou gek zijn als geen 16 Fans West Ham belagen bus United Frank de Boer hakt vandaag een knoop door over zijn toekomst bij Ajax. Wat zou er zich in het hoofd van de trainer afspelen? Een poging om zijn gedachten op een rij te zetten. De spelersbus van Manchester United is gisteravond bij aankomst bij het sta dion van West Ham United zwaar be laagd door fanatieke fans van de thuis ploeg. Het inhaalduel in de Premier Lea gue begon na onderling overleg drie kwartier later. Niet in Apeldoorn of Nijmegen de ze keer. Vanaf de zonovergoten boulevard Francesco Sirimarco in Praia a Mare kijkt Dumoulin zo uit over de Middellandse Zee. Roze in Gelderland of in Cala- brië, dat is toch net even anders, zegt hij nadat hij zijn wangen schoon heeft geveegd. Niet om zich te ontdoen van de lippenstift van de rondemissen, dit keer zijn het de laatste resten van twee stuk ken pizza. „Aan de start zag ik het verschil. Zo druk, zo veel mensen. En ik zag Marcel Kittel rondlopen in zijn roze trui. Beter gezegd: hij werd voortgeduwd. Dat is de bes te manier om te omschrijven hoe het gaat met roze in Italië. Je wordt voortgeduwd. Als je dat ac cepteert, dan kun je er ook van ge nieten." Het plan voor de machtsoverna me van Dumoulin op dag één in Italië ontstaat in de wedstrijd. Ploegleider Marc Reef is de initia tor, vanuit de auto. „We wisten dat de finale zwaar was, maar niet of het te zwaar was voor Kittel", zegt Dumoulin. „Onze ploeglei der wilde heel graag opnieuw het roze. Ik ook, maar hij maakte het plan om de vlucht terug te pakken en chaos te creëren. Ik wilde een keer gas geven op de laatste klim van de tweede categorie en ieder een laten lijden. Daar ging Marcel er al af en vanaf toen was het com pleet oncontroleerbaar." Kittel weet nog wel terug te ko men in de afdaling, maar Dumou lin heeft genoeg gezien. De scher pe klimmetjes en afdalingen in de finale doen de rest. „We hadden Marcel al flink pijn gedaan op die laatste klim, dus het was geen pro bleem dat 'ie terug was. We had den iedereen pijn gedaan, dan weet je dat het een gekke koers gaat zijn. Maar we zaten met veel man goed van voren. Wij hadden baat bij die chaos." In de laatste kilometers kiest Dumoulin voor de vlucht naar vo ren en springt met Steven Kruijs- wijk weg uit de groep met favorie ten. Het levert hem zes seconden bonificatie op, maar het diende een hoger doel: ritwinst. We wil den in eerste instantie het roze, maar ik wil altijd meer. Diego Ulis- si (ritwinnaar, red) was net te ver weg, maar ik hoopte op de etappe zege." Dumoulin kwam vijf tellen te kort. Met drie roze truien in vier da gen en een halve minuut voor sprong op de grote favorieten, dient de vraag zich ondertussen aan of Dumoulin niet tot de kandi daten voor de eindzege moet wor den gerekend. „Misschien zeg ik het niet goed of mensen begrijpen het niet goed. Wat ik heb gezegd is dat ik me heb voorbereid op de tijdritten. Ik heb geen hoogtestage gedaan en niet getraind in de ber gen. Dus ik denk dat mijn niveau in het hooggebergte niet goed ge noeg is. Dan wordt het in de laat ste week moeilijk om voor het klassement te gaan. Maar nu sta ik in de top en de komende dagen zijn niet heel zwaar. Donderdag is de eerste finish bergop en als ik in goede vorm ben, verlies ik daar niet veel tijd. Met een tijdrit op dag negen hoop ik na anderhalve week nog goed te staan. In de ber gen zien we dan wel verder." Vincent Janssen is we reldberoemd in het cen trum van Alkmaar. In het kleine stukje tus sen de parkeergarage en het café aan het Waagplein wordt hij di verse keren aangesproken. Eerst schuifelen ze nog verlegen dich terbij. Als alle schroom weg is, volgt de logische vraag: „Je blijft toch wel, hè?" De Vincent Janssen-mania is inmiddels ook een landelijk feno meen. Vorige week nog dook hij op Koningsdag met vrienden het centrum van Amsterdam in. Hij zag mensen elkaar aanstoten: 'Is dat hem echt?' Terugblikkend op dit seizoen: „De aandacht wordt zo ongeveer per doelpunt meer. Dat begon in januari. Na die hat trick tegen Feyenoord werd het erger. Nu staat zelfs de telefoon van mijn ouders roodgloeiend als ik scoor. Maar het was helemaal kassa na die goal voor Oranje op Wembley tegen Engeland." Ach ja, Wembley. „De mooiste dag uit mijn leven. Nog steeds." Gevoelsmatig hoort hij er sinds dien bij. Bij de grote jongens, of tenminste bij de spelers van wie we hopen dat ze het Nederlands voetbal uit het slop trekken. In de woelige weken vol trans- ferrumoer die er gaan komen, is er straks nauwelijks tijd voor re flectie. „Ik weet niet of ik het alle maal ga beseffen, wat er is ge beurd. Misschien komen er mo- menten van bezinning als ik straks op vakantie ga met vrien den. Maar zeker weten doe ik het niet." Scouts van clubs uit de hoog ste categorie bevolkten de laatste maanden de tribunes van het AZ-stadion. Janssen beseft dat er interesse voor hem is: „Het is dui delijk dat er iets gaat gebeuren. Het zou gek zijn als geen enkele club zich zou melden na zo'n sei zoen. Ik zit in een mooie positie." Zelfbewust: „Maar voor ik mijn telefoon opneem voor een club, moet het plaatje wel klop pen." Want bij AZ is het ook fijn. „Ik ben iedereen heel dankbaar voor het fantastische seizoen. De technische staf, mijn medespe lers. Ron Vlaar in het bijzonder. door Daan Hakkenberg PRAIA A MARE. Albert Timmer komt iets meer dan een kwartier la ter over de streep dan Tom Dumou lin, maar is precies op tijd. Zijn ploeggenoot heeft net voor de der de keer deze Giro een roze trui om gehangen gekregen, zich laten kus sen door twee Italiaanse vrouwen en spuit champagne over de kudde fotografen voor het podium. 5 Tom Dumoulin kwam gisteren uiteindelijk 5 tellen te kort om ook nog de ritzege te pakken. door Nik Kok UITSLAGEN TENNIS Rome (Ita). Mannen. Eerste ronde: Mahut (Fra) - Cuevas (Urn) 7-6 (6) 2-6 7-5, Kohlschreiber (Dui) - Cervantes (Spa) 6-4 6-2, Robert (Fra) - Bedene (GBr) 7-6 (3) 7-6 (8), Chardy (Fra) - Dzumhur (BHe) 2-6 6-4 6-2, Ferrer (Spa/9) - Volandri (Ita) 4-6 7-5 6-1, Bautista (Spa/15) - Lorenzi (Ita) 6-3 6-1. Tweede ronde: Berdych (Tsj/8) - Ramos (Spa) 6-3 6-4, Pouille (Fra) - Gulbis (Let) 3-6 6-4 7-5, Nishikori (Jap/6) - Troicki (Ser) 5-7 6-2 6-3, Monaco (Arg) - Anderson (ZAf/16) 3-6 6-3 6-2, Coffin (Bel/12) - Soek (VSt) 6-4 6-4. Bordeaux (Fra). Mannen. Eerste ronde: Donaldson (VSt) - De Bakker (Ned/8) 6-2 6-4. Heilbronn (Dui). Mannen. Eerste ronde: Sijsling (Ned/8) - Menendez-Ma- ceiras (Spa) 6-1 7-6. Rome (Ita). Vrouwen. Eerste ronde: Babos (Hon) - Bertens (Ned) 6-1 6-4, Ostapenko (Let) - Mladenovic (Fra) 6-3 6-1, Duque (Col) - Niculescu (Roe) 6-4 6-1, Koeznetsova (Rus/9) - Garcia (Fra) 7-5 6-4, Konta (GBr) - Larsson (Zwe) 6-1 6-2, Bouchard (Can) - Jankovic (Ser) 6-4 2-6 6-3, McHale (VSt) - Giovine (Ita) 6-1 2-6 6-2, Sto- sur (Aus) - Riske (VSt) 4-6 7-6 (5) 6-1, Bacsins- zky (Zwi) - Wickmayer (Bel) 6-2 6-2, Tsoeren- ko (Oek) - Gorges (Dui) 1-6 7-6 (5) 6-3, Gavri- lova (Aus) - Lisicki (Dui) 6-1 7-6 (3). Tweede ronde: Suarez Navarro (Spa/8) - Perei- ra (Bra) 6-1 7-5, Serena Williams (VSt/1) - Friedsam (Dui) 6-4 6-3. Trnava (Slw). Vrouwen. Eerste ronde: Rus (Ned) - Bejgelzimer (Oek) 6-1 6-2. WIELRENNEN Ronde van Italië, UCI WorldTour. Vierde etappe, Catanzaro - Praia a Mare: 1 Ulissi (Ita) 200 km in 4.46.51, 2. Dumoulin (Ned) 0.05, 3. Kruijswijk (Ned) 0.06, 4. Valver- de (Spa), 5. Brambilla (Ita), 6. Nibali (Ita), 20. Landa (Spa), 68. Tankink 1.59, 104. Van Em- den 6.00, 129. Hofland 8.10, 130. Keizer, 131. Castelijns, 132. Ligthart, 150. Stamsnijder, 151. Boy van Poppel, 165. Tjallingii 16.12, 188. Timmer. Algemeen klassement: 1. Dumoulin 14.00.09, 2. Jungels (Lux) 0.20, 3. Ulissi, 4. Kruijswijk 0.24, 5. Preidler (Oos), 6. Nibali 0.26, 7. Valverde 0.31,16. Landa 0.47, 50. Tan kink 2.34, 87. Van Emden 7.17, 98. Hofland 8.36, 102. Van Poppel 8.57, 142. Ligthart 13.51, 150. Stamsnijder 15.28, 152. Keizer 16.07, 153. Castelijns 16.25, 172. Timmer 19.15, 174. Tjallingii 22.45. Tom Dumoulin wil de trui zo lang mogelijk behouden, foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16