Tornado's houden huis in midden VS NIEUWS 15 Een bejaarde man overleed in zijn huis in de buurt van Wynne- wood. Het andere slachtoffer stierf in de stad Connerville. In de tornado's werden wind snelheden bereikt van zo'n 180 ki lometer per uur, soms vergezeld van zware hagelbuien. De wervel winden waren zo heftig dat in Oklahoma de noodtoestand werd afgekondigd. Ieder voorjaar wordt het mid westen van de VS getroffen door tornado's. Nergens ter wereld ko men zoveel krachtige twisters voor. De vochtige warme lucht bo ven de Golf van Mexico drijft land inwaarts en 'botst' met de droge lucht uit het zuidwesten. Op deze dry line ontstaan heftige luchtbe wegingen. Weerkundigen verwachten ove rigens dat het de komende dagen wat rustiger wordt in „Tornado Al ley'. WOENSDAG 11 MEI 2016 Rond de 41 miljoen Amerikanen werden afgelopen dagen bedreigd door het noodweer r Tornado Alley bevindt zich in het vlakke midwesten van de VS en wordt gevormd door vijf staten: Texas, Oklahoma, Kansas, Nebraska en South Dakota WYNNEWOOD. Tornado's hebben maandag in het zuiden van de Ame rikaanse staat Oklahoma grote ver nielingen aangericht. Huizen, schu ren en auto's werden vernield, vee kwam om het leven. Volgens lokale autoriteiten zijn ook twee perso nen verongelukt. Uiterst links: de tornado is 'geland' in Wynnewood en raast door een woon wijk. Linksboven: een andere tornado in de buurt van Hugo, ook in Oklaho ma. Daaronder: de tornado bij Wynnewood raakt de grond. Onder: de ravage is niet te overzien, hier net iets buiten Wynnewood. Foto's hieronder: de tor nado in Wynnewood vanuit verschillende hoeken, foto's AFP De twee tornado's bereikten snelheden van 180 km per uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15