Driewieler gehandicapte Raemon (13) totaal vernield Voor wie zelf wil bepalen hoe hij z'n tegoed gebruikt!^ M Huawei P8 Lite 15,- hollands nieuwe. I NIEUWS 13 Jill Groot gezin 'Expats moeten weer Nederlander kunnen worden' De fiets is zo beschadigd ('niets doet het meer, alleen het frame is nog goed') dat nog maar de vraag is of de fabrikant de dure driewie ler kan maken. Dankzij de aangepaste fiets van zo'n 4.000 euro met allerlei specia le foefjes kon de verstandelijk ge handicapte Raemon, net als 'ge zonde' kinderen, makkelijk uit de voeten. Ritjes maken met het mooie weer over de nabijgelegen dijk en naar het Biesboschcen- trum, boodschappen halen voor zijn alleenstaande moeder of met opa en oma naar de camping. De vandalen hebben er voor ge zorgd dat Raemon nu noodge dwongen thuis zit en vanwege zijn handicap alleen maar korte stukjes kan lopen. Raemons moeder Silvia is zie dend over de daad die vrij dagnacht moet hebben plaatsge vonden. „Mijn zoon heeft bij zijn geboorte hersenletsel opgelopen. Daardoor heeft hij ritmische pro blemen en geen kracht in zijn spieren", legt zijn moeder uit. Daarom werd twee jaar geleden met veel moeite een speciale fiets geregeld. „Dat was een heel circus, maar sinds Raemon zijn fiets heeft, is hij best zelfstandig." Om de fiets droog te kunnen Ik wil dat de daders het écht gaan voelen. Met een straf en financieel' zetten en diefstal juist te voorko men, werd de schuur van de wo ning aangepast voor de brede drie wieler. Maar vrijdagavond vergat Silvia voor één keer de fiets bin nen te halen. „Ik wilde hem bin nen zetten, maar na het uitlaten van de hond ben ik dat vergeten. De volgende ochtend werd ik wak ker en dacht: shit, de fiets staat nog buiten." Haar grote angst kwam uit toen de fiets verdwenen bleek. Sil via vermoedt dat de daders uit de buurt komen, de wijk Stadspolder in Dordrecht. „Ik woon achterin een doodlopende straat en de fiets stond achter mijn auto, voor mijn praktijk. Je kunt hem dan niet eens zien. Ze moeten hebben ge weten dat hij daar stond." De fiets stond ook op slot. Een passant vond de fiets afgelopen weekein de in het water. Met een emotionele oproep op Facebook hoopt Silvia de dader of daders te achterhalen. „De politie zegt niks te kunnen doen, maar ik wil dat de daders gevonden wor den. Ik wil dat ze het écht gaan voelen. Met een straf en finan cieel. Mijn zoon vroeg me waarom dit is gebeurd. Wat moet ik daar nou op zeggen?" hé w 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND BUNDELVERDUBBELAAR: hollandsnieuwe.nl/pzc GEEN TOESTEL NODIG? Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! Tatoeage bedankje voor ziekenhuis Een man uit Schiedam heeft het Erasmus MC in Rotter dam op een aparte manier be dankt: met een tatoeage. RTV Rijnmond schrijft dat de 57-ja- rige Bas Gouka in 2007 zwaar gewond raakte en het bijna niet had gehaald. Hij overleef de het uiteindelijk en liet in 2010 de letters Erasmus MC Rotterdam op zijn linkeron derarm zetten met een afbeel ding van Desiderius Erasmus. „Ik heb zoveel waardering voor het ziekenhuis en het personeel", aldus een emotio nele Gouka. „Ze hebben mijn leven gered. Die mensen heb ben mijn luier verschoond. Dit was het minste wat ik kon doen." Terreurverdachte opgepakt in Italië De Italiaanse autoriteiten heb ben gisteren een terreurver dachte opgepakt die aanslagen zou hebben beraamd in Italië en Groot-Brittannië. Naar twee andere verdachten wordt nog gezocht, meldde persbureau ANSA. De verdachte, een Af ghaanse man, werd aangehou den in de Zuid-Italiaanse stad Bari. Hij zou net als de andere twee, eveneens Afghaanse ver dachten deel uitmaken van een terreurnetwerk met vertakkin gen in Frankrijk en België. Op de telefoon van de gearres teerde man werden foto's aan getroffen van mogelijke doel witten voor aanslagen, waaron der winkelcentra in Italië en Groot-Brittannië. Honderden expats die onge merkt en ongewild hun Neder landse nationaliteit zijn kwijt geraakt, moeten snel weer Ne derlander kunnen worden. De overheid zou een speciale 'spijtoptantenregeling' voor de ze Nederlanders in het buiten land moeten maken. Dat schrijft de Nationale Ombuds man Reinier van Zutphen in een gisteren verschenen rap port. Nederlanders die in het buitenland een tweede nationa liteit aannemen, verspelen daar mee soms het recht Nederlan der te zijn. Velen van hen ko men daar pas achter als ze ja ren later tevergeefs hun Neder landse paspoort willen verlen gen. Het levert ook problemen op als het expatgezin terug wil naar Nederland. Ze moeten dan als 'buitenlanders' een ver blijfsvergunning aanvragen en lange procedures doorlopen. Dat de expats niets in de gaten hebben, is deels schuld van de overheid, concludeert de Om budsman. Die wijst ze niet op het gevaar hun Nederlander schap kwijt te raken. Seksrel nekt rechter in Arkansas Een rechter in de Amerikaanse staat Arkansas is opge stapt na beschuldi gingen dat hij de straffen van ver dachten zou heb ben verlaagd in ruil voor seksuele gun sten. Hij noemde dat een 'taakstraf. Op de computer van de vertrokken rechter zijn duizen den foto's aangetrof fen van naakte ver dachten. Verdachte zwijgt in 'martelzaak' De hoofdverdachte van martelpraktij ken in de Duitse plaats Höxter doet er tegenover de on derzoeksrechter het zwijgen toe, meldt zijn advocaat. De man wordt verant woordelijk gehou den voor de dood van ten minste twee vrouwen. Hij zit in voorarrest, net als zijn partner. Zij heeft een beken tenis afgelegd. Sinterklaas komt aan in Zuid-Holland De landelijke in tocht van Sinter klaas is dit jaar op 12 november in het Zuid-Hollandse Maassluis. Van de haven trekt het ge zelschap door de historische binnen stad. Dieuwertje Blok neemt de pre sentatie van de in tocht ook dit jaar op zich, samen met verslaggever Jeroen Kramer, zo meldt de NTR. WOENSDAG 11 MEI 2016 door Niels Dekker DORDRECHT. De 13-jarige gehandi capte Raemon Daemen uit Dor drecht is beroofd van zijn speciale driewieler. De fiets, die onder meer is uitgerust met elektronica zodat het trappen minder zwaar wordt voor de tiener, werd door onbekenden gestolen bij zijn huis en later in een sloot gedumpt. Silvia Daemen moeder Raemon Raemon Daemen en zijn speciale drie wieler. De fiets van 4.000 euro werd af gelopen weekend vernield. Het is de vraag of hij nog ge maakt kan worden. 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra Voor wie de volledige vrijheid wil over hoe hij zijn tegoed gebruikt is er hollandsnieuwe. Want bij ons is 1 MB gewoon gelijk aan 1 minuut bellen of 1 sms! Jij bepaalt zelf waar je het voor gebruikt. Kies voor volledige vrijheid met bijvoorbeeld de Huawei P8 Lite. Nu i.c.m. 1000 MB/min/SMS voor maar 10,- per maand. Voor het toestel t.w.v. 179,- betaal je slechts 120,-. En als je wilt krijg je er voor 5,- per maand 1000 MB/min/sms bij. Per maand €15,- waarvan €10,- abonnement en €5,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €120,- Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot en met 31 mei 2016. SCHIEDAM BARI SYDNEY. De Australische Kim Tuccin (26) is apetrots op haar vijfling Dochters Aii, Penelope, Tiffany, Beatrix en zoon Keith (die uiteraard niet in het roze, maar in het blauw is ingebakerd) werden in januari geboren. Hun ouders zoeken nu de publiciteit om geld in te zame len voor een auto die groot genoeg is voor het gezin. In totaal heb ben ze acht kinderen, foto Erin Elizabeth DEN HAAG LITTLE ROCK BIELEFELD MAASSLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13