Zout snuiven in Kloetingse grot lie VER hybrid! Kinderen maken de dienst uit tijdens tweede editie Speelstad in Temeuzen Cappendijk DE NIEUVJL/E ZEEUWS-VLAANDEREN 9 Terneuzen transformeerde gisteren tot speelparadijs. Zo'n zeshonderd kinderen leefden zich uit op de Markt. NU OOK ALS KRACHTIGE HYBRIDE Mama! Daar wil ik naartoe", roept een meis je ongeduldig. Met rode wan gen wijst ze naar een gigantische stormbaan waar kinderen luid joelend over heen klauteren. Haar moeder Voor de tweede editie van Terneuzen Speelstad is de hele Markt omgetoverd tot speelplein. loopt geduldig overal mee naar toe, want de kinderen maken voor een dag de dienst uit in het cen trum van Terneuzen. Voor de tweede editie van Terneuzen Speelstad is de hele Markt omgeto verd tot speelplein. Springkus sens, spelletjes, theatershows, op elke vierkante meter is iets te zien of te doen. Speciaal voor kinderen tussen de drie en twaalf jaar. En dat mag ook wel eens, vindt Mar- tijn van Battum van ondernemers koepel Bizzy City Terneuzen. „Er wordt veel in Terneuzen georgani seerd, maar niet zoveel voor kinde ren. Die groep is eigenlijk onderbe licht, daarom kunnen ze nu de he le dag onbeperkt spelen en spor ten." Dat doen ook de kinderen van Tabita en Tanietha uit Terneu zen met overgave. Lola en Sidney van vier jaar oud hebben het goed naar hun zin en weten al precies wat ze het leukst vinden. „De pira ten", roepen de meisjes in koor. Vrolijke kindermuziek schalt over de Markt en sommige kinde ren gaan spontaan dansen. Stil blij ven staan op K3, lijkt gewoonweg niet te kunnen. Naast de vele spel letjes, zijn er ook kinderzwerfboe- ken te leen, is er een modeshow, geeft healthcenter Bodyline een educatief tintje aan de spelletjes en kan er worden geknutseld. Ludwig de Backer van Klutske is neergestreken met zijn knutsel- bus. „Ik laat ze iets ongewoons ma ken. Zoals een jojo", vertelt hij. Al dat spelen maakt dorstig, daarom kunnen de kinderen zich laven aan gratis limonade. Veel ouders volgen dat voorbeeld, al dan niet met limonade, en hou den ontspannen toezicht vanaf een van de terrassen op de Markt. Zo heeft het personeel van 't Ge recht, voor de gelegenheid uitge dost in gekleurde hoeden, het ra zend druk. Ook de medewerkers van het Rode Kruis zijn aan het werk. „We hebben gelukkig alleen nog maar wat pleisters moeten plak ken en schaafwondjes behande len", zegt een hulpverleenster. „Ik ben nu een sok aan het breien, en als deze vanavond af is, dan is het een goede dag geweest met wei nig ongelukjes." Haar neus zat altijd verstopt, tot dat ze merkte dat ze meer lucht kreeg na een bezoek aan de Duit se grot met Himalayastenen. Dat wilde Maya de Bijl-Versluis thuis ook. Een kamer bewerkt met 5000 kilo zeezout. Zout op de grond, zout op de muren en zout op het plafond. Het resultaat van het zout- strooisel is een winters aandoen de ruimte waarin zes relaxstoe- len staan opgesteld. Aan één van de muren hangt een airco en een klein kastje aan een andere muur blaast lucht naar binnen. „Dat is de generator. Die blaast heel fijn zout de grot in", aldus de eigenaresse. De zoutgrot dient als therapie bij diverse klachten. „Het zout werkt heilzaam voor mensen met luchtwegproblemen", legt De Bijl uit. „Maar ook voor aller lei huidproblemen zoals eczeem, acné en psoriasis werkt het goed. Er zijn zelfs al verzekeraars die het vergoeden." Om voor vergoeding in aan merking te komen dient De Bijl wel bij een bracheorganisatie aan gesloten te zijn. „Daar ben ik nu druk mee bezig, want dat wil wel. Maar echt duur is het toch al niet. Een sessie van een uur kost 22,50 euro. En als je een vijf- of een tienrittenkaart koopt wordt het nog goedkoper." ZATERDAG 7 MEI 2016 Speelparadijs op de Markt door Sophie Stockman De tweede editie van Temeuzen Speelstad trok meer bezoekers dan vorig jaar. foto's Camile Schelstraete Een grote stormbaan en springkussen in één was bij veel van de kleine be zoekers populair. De aandacht van Julliano (6) uit Terneuzen werd getrokken door een oran je leeuw, waar hij graag mee op de foto ging. KLOETINGE. Maya de Bijl-Versluis kwam tijdens een vaantie in Duits land, op het idee voor een zout- grot. Nu, vier jaar later, is haar ei gen zoutgrot aan de Lewestraat in Kloetinge geopend. Brandstofverbruik (EC 2015/45W) 4,9-5,1 L/100km (19,6-20,4 km/L); C02 115-118 gr/km. Afgebeeld: RAV4 AWD Hybrid Executive Business van 45.795,-. Vraag uw Toyota dealer naar de voorwaarden. Wijzigingen voorbehouden. Terneuzen, Mr. F.J. Haarmanweg 58,0115-617751 Wereldwijd rijden al 8 miljoen mensen een Toyota Hybride. Niet alleen voor het milieu, maar ook omdat hybride auto's heel ontspannen rijden, zeer betrouwbaar zijn en hele lage gebruikskosten hebben. Van elke 10 hybride auto's die wereldwijd verkocht worden, zijn er maar liefst 8 van Toyota. Dankzij ons brede aanbod, is er altijd een Toyota Hybride die bij u past. TOYOTA ALWAYS A BETTER WAY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 82