Werkstraf voor stelen Tablet-project Delta om ouderen digitale snelweg op te krijgen Kinderen uit groep 8 van vier Zeeuwse scholen leren senioren een tablet te gebruiken. Bolusdiefzegt sorry tegen nachtbakker Willeke Alberti terug op Tholen. 'Daar wil je bijzijn.' GOES. Zestig senioren krijgen van af maandag les in het gebruik van tabiets. Niet van volwassen onder wijzers, maar van kinderen uit groep 8. Energiebedrijf Delta be dacht het plan. Als de proef goed uitpakt, krijgen vanaf deze herfst meer ouderen les van achtstegroe- pers. „We kwamen op het idee na ge sprekken met ouderenorganisa- ties. Wij vroegen ons af wat wij konden doen om te zorgen dat se nioren zo lang mogelijk midden in de maatschappij blijven staan. Het gaat dan om het tegengaan van eenzaamheid, om gebrek aan sociale contacten, maar ook om di gitale vaardigheden", verklaart Il se de Mol van Delta. „Die vaardig heden worden steeds belangrijker. Je kunt nog wel zonder kennis van de computer, maar het wordt steeds moeilijker." Overheden, banken en andere instanties gaan steeds meer dien sten digitaal verlenen. Tegelijker tijd worden publieksbalies van in stanties gesloten en sluiten ban ken fdialen waar ouderen nog per soonlijk geholpen konden wor den. Delta bedacht een plan om ouderen de 'digitale snelweg' op te krijgen en tegelijk het contact tussen de generaties te verbete ren. Op vier scholen geven leerlin gen van groep acht de komende vijf weken les aan senioren. Het gaat om OBS De Zuidhoek (Goes), de Mgr. Heyligers (Kwadendam- me), OBS De Moolhoek (Kapelle) en Stamperius (Wilhelminadorp). Per senior brengen twee leerlin gen vaardigheden bij als foto's ma ken, informatie opzoeken, faceti- men, spelletjes doen en apps downloaden. Leerlingen van Scalda beman nen een telefonische helpdesk, die de ouderen vanaf huis kunnen bel len als ze er niet uitkomen. De 'Je kunt nog wel zonder kennis van de computer, maar het wordt wel steeds moeilijker' Mol: „Want ze krijgen wél huis werk!" De tablet moet na afloop weer terug: die zijn in bruikleen. MIDDELBURG. Hoeveel boerderij kastjes ze echt hebben leegge roofd is niet bekend. Maar het Vlissingse stel J.A (28) en C.O. (20) heeft, zo vermoedt het Openbaar Ministerie, zeker zes keer toegeslagen in vooral Oost-Zeeuws-Vlaanderen en op Zuid-Beveland. Dat gebeurde be gin dit jaar. Het stel had het vooral ge munt op het geld dat in of bij de kastjes lag. En een enkele keer namen zo ook groenten, fruit of iets anders mee dat werd ver kocht door boeren en particulie ren. De twee moesten deze week voor de Middelburgse politie rechter verschijnen. Politierech ter Vermolen veroordeelde hen tot een werkstraf van respectie velijk honderd en tachtig uur waarvan de helft voorwaarde lijk. De zwaarste straf gaf hij aan de man omdat hij de leider was. BRESKENS. Weinig voertuigen wekken zoveel inspiratie op bij creatievelingen als de Commers. De kleine vrachtwagens, die onder meer gebruikt werden door Van Gend Loos, reden en rijden rond als onder meer camper, ambulance, brandweer, bibliobus en zelfs rijdende tandartspraktijk. Enkele tientallen Commers waren de afgelopen dagen in West-Zeeuws-Vlaanderen voor een bijeenkomst van de Commer Club Nederland. Daaronder ook de oude ambulance van het ziekenhuis in Sluiskil en de voormalige brandweerauto van Domburg. Gisterochtend gingen de oude voertuigen in parade door de streek, waarbij ze onder meer de Panoramaweg bij Breskens aandeden. ZEELAND 4 ZEELAND 4 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZATERDAG 7 mei 2016 Jong helpt oud online door Ondine van der Vleuten foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79