Geen Pastorale in Nisse deze zomer Speelboerderij Klokuus heeft grootse plannen Microklimaat van zoutmijn in Kloetingse 'grot' BEVELANDEN en THOLEN 9 Borssele viert jubileumjaar E Sproeiers Pompen Mensen met aandoeningen aan de huid of aan de luchtwegen kunnen sinds kort terecht in een zoutgrot in Kloetinge. NISSE. Festival Pastorale in Nisse gaat dit jaar niet door. Program meur René de Dreu is gestopt en met slechts twee bestuursleden over is het niet haalbaar om het festival nog op poten te zetten. Pastorale au parvis zou op 8 en 9 juli worden gehouden. „We hadden een bestuur van drie, dat is al minimaal. En nu stopt René en is het te kort dag om een andere programmeur te zoeken en er voor de geplande da tum een festival van te maken", zegt Cecilia Martens van Pastora le. „Maar we willen wel verder. We vinden het zonde om het hele maal te laten verdwijnen. Muziek op het plein komt terug." In welke vorm en met welke formule, daar gaat de organisatie de komende tijd over nadenken. Het vertrek van De Dreu komt niet onverwacht. „Vorig jaar was er al sprake van om te stoppen. Het is een vrij intensief karwei en het werd steeds meer." Bovendien 'Zonde om het helemaal te laten verdwijnen. Muziek op het plein komt terug' was Pastorale niet het enige waar De Dreu bij betrokken is en daar kwam vorig jaar nog een ander fes tival bij; Eindeloos eiland op Noord-Beveland. Hij moest keuzes maken. „Je kan niet zeggen ik doe dit voor 80 procent. Je moet voor 100 procent aanwezig zijn. Je weet dat je men sen gaat teleurstellen, maar dat mag niet de reden zijn om maar door te gaan." Festival Pastorale in Nisse gaat dit jaar niet door na vertrek van programmeur René de Dreu Onder programmeur De Dreu groeide Pastorale au Parvis in de afgelopen twintig edities uit tot een festival met meerdere podia en een grote variatie aan muziek. „Je zoekt steeds de grenzen op om mensen te verrassen met mu ziek die ze nog niet kennen", zegt De Dreu. „Ik ging tot vervelens toe naar andere festivals om te kij ken of daar iets stond waar we in Nisse iets mee konden doen. Het lijkt me wel leuk om weer op een andere manier naar muziek te kunnen gaan kijken." De Dreu stopt met Pastorale, maar blijft actiefin de muziek. De speelboerderij van Marnus en Anne-Marie Lokerse vierde vorige maand het 12,5-jarig bestaan, maar het paar wil al enkele jaren uitbrei den. Inmiddels is het plan gereed. Het voorziet in uitbreiding van de bedrijfswoning met 70 vierkante meter. Ter hoogte van het bestaan de luchtspringkussen wordt de be bouwing uitgebreid met een serre van zo'n 701212, die onderdeel gaat uitmaken van het restaurant. Op de plek van de huidige skeltercir cuits is een overdekte speelboerde rij van ongeveer 350 vierkante me ter bedacht. De speelvoorzienin- gen zullen hier deels overdekt, worden opgesteld. Ten oosten van de speelboerde rij komt een speelhuis van zo'n 190 vierkante meter. In de oksel van de bebouwing, als uitloper van het nieuwe restaurant, komt een terras van 550 vierkante me ter. Het parkeerterrein telt straks 113 plekken. Ook de entree aan de voorzijde wordt aangepast, wat voordelig is voor de bevoorrading. De polder Borssele bestaat dins dag exact 400 jaar. Dat wordt 's middags gevierd met onder an dere de onthulling van de Pano rama Laurentius in de muziek tent en de presentatie van een glossy magazine, 's Avonds van af 20.00 uur in het dorpshuis is er een presentatie van alle pro jecten in het kader van 400 jaar Borssele en daarna een optre den van het koor Jubilate Deo op het Kerkplein. 2e pinksterdag GEOPEND Doorlopende kookdemo's! Speciale pinkster- jubileum- ACTIES! Kapelle WAAROM EEN KEUKEN BIJ SSK KOPEN... Meeuwse handelsonderneming bv Voor mensen met een zoutarm dieet is het misschien de kat op het spek bin den, maar voor ie der ander heeft Kloetinge er iets bijzonders bij: een zoutgrot. Een kamer bewerkt met 5000 kilo zeezout. Zout op de grond, zout op de muren en zout op het plafond. „Daar zijn ze wel een week of twee mee bezig geweest", vertelt eigenaresse Maya de Bijl-Versluis. „Eentje smeerde steeds een klein stukje plafond in met een speciale lijm en een ander gooide er dan een hand zout tegenaan." Het resultaat van het zoutstrooi- sel is een winters aandoende ruim te waarin zes relaxstoelen staan opgesteld. De Bijl heeft er nog wat winterse decoratie aan toegevoegd in de vorm van twee rendieren voor een arreslee en een beertje. Aan één van de muren hangt ver der nog een airco en een klein kastje aan een andere muur blaast lucht naar binnen. „Dat is de gene rator. Die blaast heel fijn zout de grot in." 'Het zout werkt heilzaam voor mensen met luchtwegproblemen' Dat zout proefje ook na ver loop van tijd, maar blijkt weer an ders te zijn dan het zout op de mu ren en de grond. „Op de grond ligt grof zout. Wat op de muren en het plafond zit is weer wat fij ner. Een beetje tussen die ande re twee in qua structuur." De zoutgrot dient als therapie bij diverse klachten. „Het zout werkt heilzaam voor mensen met luchtwegproblemen", legt De Bijl uit. „Maar ook voor aller lei huidproblemen zo als eczeem, acné en psoriasis werkt het goed. Er zijn zelfs al verzekeraars die het vergoe den." Om voor vergoeding in aanmer king te komen dient De Bijl wel bij een bracheorganisatie aangesloten te zijn. „Daar ben ik nu druk mee bezig, want dat wil wel. Maar echt duur is het toch al niet. Een sessie van een uur kost 22,50 euro. En als je een vijf- of een tienrittenkaart koopt wordt het nog goedkoper." Maya de Bijl-Versluis kwam een jaar of vier geleden op het idee voor haar zoutgrot. „We wa ren toen in Duitsland bij een vrouw, die had een grot met Hi- malyastenen. Mijn neus zat altijd vol en ik merkte gelijk dat ik meer lucht kreeg. Toen dacht ik, dat wil ik thuis ook." Nu vier jaar later is de zoutgrot aan de Kloetingse Lewestraat geo pend. „Er zijn al heel veel enthou siaste mensen geweest. Op de ope ning kreeg ik gelijk al zo'n 50 a 60 aanmel dingen. En daaruit zijn al weer een aantal mensen die een tienrit tenkaart hebben geno men." Succes in huis ZATERDAG 7 MEI 2016 Een uurtje chillen met overal zout door Melita Lanting Cecilia Martens bestuurslid Pastorale door Luc Oggel 'S-HEER ARENDSKERKE. De exploi tanten van Speelboerderij Klokuus in 's-Heer Arendskerke willen het bedrijf een flinke oppepper geven. Dat blijkt uit de plannen, die ter in zage liggen. De gemeente Goes wil meewerken. Van 10.00 tot 16.00 uur KEUKENSTUDIO Kloosterweg 6 industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113 -33 00 04 www.ssk-keukenstudio.nl S Unieke eigen service S Uitstekende garantie S Eigen montageafdeling S Realistisch foto-ontwerp S Alles in één hand! S Uitsluitend topkwaliteit Nederlands fabricaat Persoonlijk advies S Duidelijke informatie S Heldere afspraken S Korte lijnen Albert Plesmanweg 6 4462 GC Goes I Tel. 0113-212620 I Fax 0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com door Willem Adriaansens Maya de Bijl-Versluis eigenaresse Maya de Bijl-Versluis in haar zout grot. foto Marcelle Davidse Paul Krugerstraat 139 Vlissingen M2makelaars.n Inpandige berging Kunststof kozijnen 3 slaapkamers Moderne badkamer Vrij uitzicht Ruime lichte woonkamer Vraagprijs 109.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78