Telefoontje voorkwam beschieting van Goes De Scootmobiel Winkel jSVfaMVPHnm iiim m m A5^=BflSè!Uiti2ti4UliiiiLUz 8 BEVELANDEN en THOLEN Zaterdag 7 mei Schrijfcollege Franca Treur I €0,85 Wat een nachtelijk telefoontje over een medische kwestie leek, was in werkelijkheid een vraag om informatie over de aanwezigheid van Duitsers in Goes. Zomerbloeiers-dag zeelhrdplhiitT -a>. In de regio Mijn dorp, mijn stad Zondag GOES SPECIALIST IN MOBILITEIT Showroom: Kade 40, 4703 GH Roosendaal 0165-820983 info@descootmobielwinkel.nl www.descootmobielwinkel.nl 1 jaar WA verzekering en pechhulp GRATIS!* €100,- korting op alle scootmobielen op vertoon van deze advertentie door Melita Lanting Goes is aan het einde van de oorlog ontsnapt aan een bombardement. Dat blijkt uit de getuige nis van de onlangs overleden Ed- mond Planteydt uit 's-Heer Abts- kerke. Wat een nachtelijk telefoon tje van arts tot arts over een medi sche kwestie leek, bleek later een vraag om militaire inlichtingen te zijn. Het was in de nacht van 28 op 29 oktober 1944 dat het gezin Plan teydt lag te luisteren naar het al dagen durende gerommel van ar tillerie in Zeeuws-Vlaanderen. Ed- mond Planteyd was toen rr jaar. Hij lag naast zijn vader in bed. Wakker, net als de rest van het ge zin. Rond half vier 's nachts ging de telefoon. Omdat zijn vader arts en hoofd verbandplaats was, had het gezin telefoon in huis. Het ge sprek leek te gaan om een me disch consult, maar de vader gaf ongewone en wat versluierende antwoorden. Pas later hoorde Edmond dat het telefoontje afkomstig was van dokter Frans van der Putten, des- 2e pinksterdog GEOPEND Van 10.00 tot 16.00 uur Doorlopende kookdemo's Speciale pïnkster-jubïleum- 20 ACTIES! Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113-33 00 04 tijds huisarts in Baarland. Een Londense liaison-officier van de landingstroepen had Van der Put ten doorgekregen als een betrouw- baar adres en had aan hem ge vraagd om te informeren of er nog Duitse troepen in Goes waren. Van der Putten belde met Plan teydt en die kon vertellen dat de Duitsers de stad hadden verlaten. Hij was net teruggekomen van een ronde langs patiënten in de ziekenhuizen en had met eigen ogen gezien dat de bezetters wa ren verdwenen. Deze informatie werd doorverteld aan de bevrij ders en zo werd voorkomen dat Goes werd beschoten door de geal lieerden. Twaalf uur na het bewus te telefoontje reden de Canadezen ongehinderd de stad Goes in. Het verhaal van Edmond Plan teydt is lange tijd alleen in heel kleine kring bekend geweest, maar hij vond dat dit deel van de geschiedenis niet verloren mocht gaan. Enkele maanden voor zijn overlijden op 7 april van dit jaar schreef hij het op. „Mijn man heeft die verhalen wel aan mij verteld en het er met zijn zusje over gehad en zijn broer, maar verder niet", vertelt Ti neke Albrecht, zijn weduwe. „Het kwam gewoon niet aan de orde. Wel in de kleine familiekring, maar niet om op te schrijven. Aan het einde van je leven overdenk je dit soort dingen allemaal en dan denk je: 'dit is toch waardevolle in formatie, daar moeten we eigen lijk wat mee.'" Kees Traas van het Bevrijdings museum in Nieuwdorp kent het verhaal niet. Hij weet dat het va ker gebeurde dat de geallieerden informatie in handen gespeeld kre gen over de aanwezigheid van Duitsers. Zo is Kees Sinke uit Yer- seke door de linies gegaan en heeft tegen de Canadezen gezegd niet op Yerseke te schieten omdat de Duitsers daar al weg waren. KEUKENSTUDIO www.ssk-keukenstudlo.nl Kwekerij Handel Advies J Perkplanten Verkrijgbaar 1 vanaf: GRATIS OPPOTSERVICE diverse kramen - kwaliteitspotgrond Zeelandplant - Ravesteinweg 3 Grijpskerke www.zeelandplant.nl THOLEN Feestcafé voor mensen met beperking Het Feestcafé houdt vandaag een feest in Tholen voor mensen met een beperking. Feestcafé is een non-profit organisa tie die zich inzet voor iedereen met een beperking. Het feest begint om 19.30 uur en duurt tot 23.30 uur, toe gang is gratis. Locatie MIDDELBURG is gemeenschapscen trum Meulvliet. GOES Groei en Bloei-groenmarkt Groei en Bloei Goes en omstreken houdt vandaag een groen markt op het terrein van Omnium aan de Zwembadweg. Er zijn volop eigen ge kweekte en andere plantjes te koop in verschillende kramen binnen en buiten. ELLEWOUTSDIJK Fototentoonstelling in 't Kerkje van Ellesdiek Onder de naam 'He den en Verleden' stelt 't Kerkje van El lesdiek in Ellewouts- dijk de komende twee maanden foto's tentoon van Johanna Minnaard uit Hein- kenszand. De ope ning met muziek en receptie is vandaag om 14.30 uur en de toegang is gratis. Franca Treur geeft op donderdag 12 mei van 20.00 tot 21.30 een schrijfcollege in het WritingLab van ZB in Middelburg. Tijdens het schrijf college vertelt Treur over haar schrijver schap en bespreekt zij de teksten van de deelnemers. Ook ko men er praktische tips aan bod. Belang stellenden worden op donderdag 12 mei om 20.00 verwacht in het soutterain van de ZB in Middel burg. Toegang: 17,50 euro, biebleden krij gen 2,50 euro kor ting. Aanmelden: j naerebout@dezb.nl. Zaterdag BAARLAND Maartenskerk, Slot- straat 3, vanaf 09.30 uur - Rommel markt en mogelijk heid om toren te be klimmen; Landings- weg 1,12.00-18.00 uur - Seizoensope ning Nederlandse kampioenschappen Highland Games ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Elles diek, Van Hattum- straat 5,14.30-16.00 uur - Opening ten toonstelling 'Heden en verleden' van Jo hanna Minnaard met muzikale om lijsting door violiste Marijke Brokamp GOES Edudelta College, Stationspark 39, van af 07.30 uur - Derde en laatste dag Zeeuwse Wandel Dagen met afstan den van 10 tot 50 ki lometer; Auriscolle- ge, Bergweg 6, 08.00-16.00 uur- Rommelmarkt; Gro te markt, 09.00-16.00 uur- Weekmarkt; Om nium, Zwembad- weg, 10.00-15.30 uur -Jaarlijkse groen markt; Albert Ples- manweg 23,10.00- 18.00 uur - Jaarlijks vierdaags treinen- feest van stoom trein Goes-Borsele; Marktplein am bachtscentrum, Kat- tendijksedijk 27, 13.00-16.30 uur - Voorleesmiddag door Riet Steenbak ker 'S-GRAVENPOLDER Poelvoordestraat 3, vanaf 20.00 uur - Dansavond Ont- spannings Vereni ging Amicitia met DJ Nico 'S-HEER ABTSKERKE Bimmesweg 3, 10.00-16.00 uur - Open dag bij Biolo gische Angusfokke- rij Poelzicht met o.a. diverse kramen en een springkus sen KAPELLE Fruitteeltmuseum, Annie M.G. Schmidtsingel 1, 12.30 uur - Start fietstocht o.l.v. een gids met als thema 'genieten van het verhaal van de bloe sem'; Grote Kerk, 19.30 uur - Optre den jongerenkoor en damesscratch- koor KRABBENDIJKE Nieulandestraat 39C, 10.30 uur - Start Skeelertoer tocht 'Tussen de Scheldes' met af standen variërend van 6 tot 35 kilome ter; 13.00-16.00 uur - Kindervrijmarkt en KofFerbakver- koop NISSE Dorpsplein 28, 14.00-17.00 uur - Moederdagfair OOSTDIJK UienbedrijfBoone, Lavendeldijk 3a, vanaf 09.30 uur - Lentefietstocht over afstanden van 25 tot 50 kilometer OVEZANDE Sportpark De Fa zant, vanaf 12.30 uur - Festival Klomppop 2016 WAARDE FruitbedrijfVan Damme, Plasseweg 15, overdag - Twee dehands kleding- beurs en minimarkt met kaarten, groen te en fruit WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt WOLPH AARTSDIJK Restaurant De Meerkoet, 10.00 uur - Start Kiwanis Bloesem Oldtimer- rit langs Arnemui- den, Kleverskerke, Veere, Domburg, Westkapelle, St. Laurens, Nieuw dorp, 's-Heer Arendskerke en fi nish rond 16.00 uur in Goes Albert Plesmanweg 23,10.00- 18.00 uur - Jaarlijks treinen- feest van de stoom trein Goes-Borsele met als thema treinen&landbouw; Stenen Brug, Oost- wal, 14.00-15.30 uur - Moederdagwande ling o.l.v. twee gid sen langs bomen bij de Goese Veste NISSE Dorpsplein, vanaf 13.15 uur - Mei doornloop, hard loopwedstrijden voor alle leeftijden OVEZANDE Sportveld aan de Nieuwstraat 31 en omgeving, vanaf 11.00 uur - Straatfes tival met braderie Kom eens kijken in onze nieuwe showroom in Roosendaal! Nu ook het juiste adres voor trapliften Onze openingstijden zijn: Woensdag tfm Vrijdag van 09.00 -17.00 uur Zaterdag van 10.00 -17.00 uur Overige dagen en avonden ontvangen wij u graag op afspraak 0165-820983 Indien gewenst komen wij ook gratis en geheel vrijblijvend bij u thuis voor advies en een demonstratie Met een scootmobiel van de Scootmobiel Winkel kunt u deze lente weer zorgeloos genieten van de buitenlucht, boodschappen doen of een dag winkelen. Wij verkopen bijna alle merken en modellen scootmobielen en rollators voor de laagste prijs in Nederland!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77