SI Hotelkamers zijn alweer volgeboekt voor de Kunstschouw in Schouwse westhoek m SCHOUWEN-DUIVELAND 9 Kunstliefhebbers vallen van de ene verbazing in de andere tijdens de drieëntwintigste editie van de Kunstschouw. Sproeiers Rompen indorga- nen op het landgoed van een wormen- W w kweker, zwevende tuletekeningen in een oude boerenschuur. De Kunst schouw wordt poëtischer en be weeglijker dan ooit tevoren. 'Zo'n portret van Rembrandt. Prachtig hoor, maar nogal standaard' „Zo'n portret van Rembrandt. Prachtig hoor, maar nogal stan daard. Moderne kunst is veel span nender. Heeft sterke contrasten. Stelt je veel meer vragen." Hij durft wel, die voorzitter van de Kunstschouw. Maar Ed zard Gelderman is in het dagelijks leven rechter en raadsheer bij het Gerechtshof van Den Bosch, dus die kan wel een potje breken. „Mijn werk raakt me in het hoofd, kunst raakt me in het hart. Als mensen mooie dingen maken, wil ik weten hoe ze daartoe gekomen zijn en ik help ze graag hun werk Meeuwse handelsonderneming bv te presenteren aan het publiek." Dat lukt aardig. De groots uitge groeide kunstroute in de Schouw se westhoek, door Gelderman ook wel aangeduid als 'het Oerol van het zuiden', zorgt nu alweer voor volgeboekte hotelkamers in juni. Mensen komen er speciaal voor uit België en Duitsland. Er zijn zelfs kunstenaars die zich door de Kunstschouw op het eiland heb ben gevestigd, weet Marijke Ro- mijn. Dat snapt ze als beeldend kunstenaar maar al te goed. „Het licht op Schouwen is natuurlijk fantastisch. En je hebt de ruimte. Ik heb in mijn tuin drie ateliers waar ik lekker rotzooi kan maken. Dat kan in een stad niet." Romijn zit, samen met onder meer Marjolijn van den Adel, in de commissie die de kunstwerken heeft geselecteerd. Trots bladeren ze door het magazine, waarin alle werken zijn toegelicht. Tot bladzij de 26, die is gewijd aan Iris Le Rütte. „We zijn zó blij dat we die erbij hebben dit jaar", glundert Van den Adel. „Moet je nou toch 2e pinksterdag GEOPEND Van 10.00 tot 16.00 uur Doorlopende kookdemo's Speciale pïnkster-jubileum- 20 ACTIES! 'Kunst is voor mij een vorm om immateriële waarden, zoals vrijheid zichtbaar te maken' kijken, die bronzen bank. Alsof de engelen hem draperen. Die staat straks dus in Noordwelle. En je kan er nog op zitten ook!" Er komt een kunstenaar die zijn röntgenfoto's tot kunst ver hief en chemische vloeistoffen ge bruikte voor stillevens. Maar er ko men ook sieraden, glasobjecten en keramiek. En, dankzij geld van de Stichting Renesse voor onder meer het vervoer van grote wer ken, installaties van het kunste naarscollectief Macular. Die ko men op het land van John Elen baas in Ellemeet. „Kunst is voor mij een middel om een waardevol verhaal te vertellen, een vorm om immateriële waarden als vrijheid en schoonheid zichtbaar te ma ken", filosofeert de wormenkwe ker. Hij doet voor het eerst mee, als gastheer. „Omdat De Kunst schouw concreet maakt wat ik van kunst vind." ZATERDAG 7 MEI 2016 'En je kan er nog op zitten ook!' door Wendy Wagenmakers w Edzard Gelderman, voorzitter De presentatie van de Kunstschouw 2016 vond plaats in Slot Moermond in Renesse. Links voorzitter Edzard Gelderman. foto Dirk-Jan Gjeltema mnn I I BW - - Lucundi acti labores, van kunstenares Iris Le Rütte. Een bank van brons, die aan de binnenzijde is versterkt met roestvrij staal. Deze komt in Noordwelle. Albert Plesmanweg 6 4462 GC Goes I Tel. 0113-212620 I Fax 0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' KEUKENSTUDIO Tel. 0113 -33 00 04 www.ssk-keukenstudio.nl John Elenbaas, wormenkweker/gastheer De Kunstschouw vindt plaats van 17 tot 26 juni: www.kunstschouw.nl Paul Krugerstraat 139 Vlissingen Inpandige berging Kunststof kozijnen 3 slaapkamers Moderne badkamer Vrij uitzicht Ruime lichte woonkamer Vraagprij's 109.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67