Ronde van Noord-Beveland is uitgegroeid tot een klassieker Middelburger rijdt zondag de cross country in 10 SPORT Mark Verhage is de snelste in herdenkingsloop Remy Mangnus Zeeburgia wint toernooi WHS Kerkhove toont veerkracht en gaat naar halve finales Elk jaar krijgt de Middelburgse mountainbiker, die toewerkt naar de Spelen van 2020, een zwaarder pakket. Het EK in Huskvarna is een tussenstation. Mark Verhage heeft gisteravond de Remy Mangnus herdenkings- trimloop in Graauw gewonnen. Hij won de wedstrijd over ruim dertien kilometer overtuigend in een tijd van 48.20 minuten. Na- dia Bleijenbergh uit Nieuw-Na- men was de sterkste bij de vrou wen. Verhage was tevreden met zijn prestatie, omdat hij een goede tijd had neergezet. Guy van Driessche eindigde als tweede, terwijl Ismaen Segers uit Graauw knap derde werd. De laatste heeft zich enkele jaren actief met de wielersport bezig gehouden, maar is nu overge stapt. „Bij Arrows heb ik gere den, later zelfs nog bij de belof ten, maar het liep niet echt goed. Omdat ik een behoorlijke tijdrij- der was, dacht ik dat een indivi duele sport als hardlopen me ook wel zou liggen", zei Segers na afloop. Nadia Bleijenbergh kwam la chend over de finishlijn, omdat ze geen echte concurrentie had ondervonden. Op de korte afstand, 7000 meter, liep Frak van den Branden naar de eerste plaats bij de mannen en werd de Belgische Selena Temmermans eerste bij de vrou wen. «PIP Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee heeft gisteren een haast verloren partij nog naar haar hand gezet. Tijdens de kwartfinales van het 50.000 dollartoernooi van Tunis kwam ze met 6-3 4-1 achter te gen de Franqaise Sherazad Reix. Maar vervolgens won de Schouwse vijf games op rij. En ook de derde set haalde ze met 6-4 binnen. De partij duurde ruim twee uur. In 2015 haalde Kerkhove ook de laatste vier. Toen schopte ze het niet tot de fi nale. In de halve finale speelt Kerkho ve zaterdag tegen de Zwitserse Romina Oprandi, die als tweede is geplaatst. Kerkhove is zelf als zesde geplaatst in Tunis. Het toernooi geldt als voorbereding op het toernooi van Roland Gar ros in Parijs. Het is vroeg op de vrijdagochtend. Mountainbiker Milan Vader zit buiten voor het hotel in Jön- köping te genieten van de zon, die ook in de Zweedse stad volop schijnt. Hij heeft net de 'ontbijt- test' van Tim Heemskerk achter de rug. „De bondscoach kijkt al tijd hoe we zijn opgestaan en of we de dag ervoor goed verteerd hebben", vertelt de twintigjarige Middelburger. „Tim zat recht te genover me en kon zien dat het niet helemaal goed zat. Vandaag mag ik dus rustig aan doen." Vader begon donderdag aan het EK in het nabij gelegen Husk varna. Hij was de startrijder in de team relay. Het Oranje- kwartet werd achtste. „Echt tevreden kan ik niet zijn", zegt de Middelbur ger. „Het eerste gedeelte van mijn race was heel goed; ik trapte een hoger vermogen weg dan ooit. Maar daarmee blies ik mezelf wel op. In het tweede stuk was ik niet goed meer." En omdat de estafettewed strijd in de avond was en Vader dus nog laat actief was, kon hij moeilijk de slaap vatten. „Ik heb heus m'n uren rust wel kunnen maken, maar ideaal was het niet. Van Tim, die zijn programma al tijd aanpast aan die 'ontbijttest', hoefik vandaag alleen maar even los te fietsen op de rollerbank. Pas zondag is mijn individuele wedstrijd. Ik mag nu lekker her stellen." Heemskerk weet als geen an der hoe Vaders lichaam op inspan ningen reageert. De twee werken al lange tijd samen. De laatste drieënhalf jaar zijn ze zelfs huisge noten in Sittard, waar het KNWU Olympic Training Center zit. De stad in Zuid-Limburg is een mooie uitvalsbasis voor trainin gen in het heuvellandschap. „Er is geen betere plek voor mijn ont wikkeling", meent Vader. „We zit ten daar met een paar mountain- bikers in één huis. En Tim, die niet alleen de bondscoach is maar ook onze trainer, woont er ook. Ik vind het een voorrecht dat ik 24 uur per dag begeleid word." Vader traint dagelijks met Heemskerk. Alle gegevens daar van worden nauwlettend bijge houden door de trainer, die van huis uit bewegingswetenschap- per is. Heemskerk hecht heel veel waarde aan de data die de vermo gensmeter, die altijd op Vaders fiets zit, levert. „Tim bekijkt alle getalletjes en kan daar zo een he le avond met je over praten. Hij haalt daar allemaal dingen uit en neemt die dan mee naar de vol gende training of wedstrijd." Kleiner voorblad Uit de team relay haalde Heems kerk het idee om zondag in de cross country met een kleiner voorblad te starten. Vader: „Hij zag dat ik op de beklimmingen in mijn kleinste versnelling reed en 80 omwentelingen per minuut maakte. Beter volgens hem zou zijn als ik nog iets lichter kan rij den, met 90 omwentelingen. We gaan zaterdag op het parkoers tes ten of hij gelijk heeft. Kijk, in zo'n wedstrijd moet alles klop pen. Als ik met een kleiner voor blad wat secondes win, is dat weer mooi meegenomen. Hij heeft ook met een GoPro-camera beelden laten maken van het par koers. Die heeft hij voor ons ge analyseerd. Waar op het parkoers is winst te boeken? Welke lijn kun je het beste rijden?" Vader manifesteerde zich in de afgelopen jaren al tijdens NK's, EK's en WK's. Elk jaar maakte hij progressie. In 2016 ont wikkelt hij zich door. „Maar ik ben er nog lang niet", haast Va der zich te zeggen. „Ik kan soms het tempo van de absolute top- Voorzitter Dirk Hage van de or ganiserende toerclub denkt nog wel eens terug aan de beginjaren van de wielerronde. „We zijn be gonnen met een trimmerskoers en hadden veel pech met het weer in dat eerste jaar. Er was heel veel regen en daardoor een behoorlijke valpartij. Maar we hebben doorgezet en bijna jaar lijks een verbetering doorge voerd, waardoor we nu een vol waardige klassieker hebben. Vo rig jaar hadden we bijna 160 deel nemers." Het ziet er naar uit dat dat aan tal opnieuw gehaald wordt. De teller stond eerder deze week al op 150 renners. „Om de feestelijk heden rond de koers op te luiste ren, zullen er enkele orkestjes op treden zodat het ook voor het pu bliek een aantrekkelijke middag wordt", zegt Hage. Hij is ook trots op de medewer king van sponsoren en vrijwilli gers die het al die jaren volhou den. „Zonder hen lukt het im mers niet." De Ronde van Noord-Beve land heeft een lengte van bijna Wielerronde heeft een lengte van 130 kilometer en brengt ruim 150 renners aan de start. 130 kilometer. Daarnaast is er een afwachtingswedstrijd voor de S/P-klasse en de Peelandkoers voor plaatselijke renners. De start is om 14.00 uur in Wissenkerke. De Giro is van start gegaan! SPEEL NU MEE MET HET GROOTSTE GIRO WIELERSPEL VAN NEDERLAND Stel je eigen team samen en versla je vrienden Speel gratis mee op al je devices Maak elke dag kans op waanzinnige prijzen! SCHRIJF JE NU SNEL IN OP PZC.NL/WIELERSPEL CRAAUW SINT ANNALAND. Zeeburgia heeft het jeugdvoetbaltoernooi van WHS in Sint Annaland gewonnen. De Amsterdammers versloegen gisteren in de finale SV Darmstadt'98 met 6-1. Het toernooi was voor spelers on der de tien jaar. WHS werd 20e, Kloetinge 21e. Op de foto is Darm stadt (blauw shirt) in actie tegen Lierse SK. foto Leo Adriaansen TUNIS Milan Vader gaat geleidelijk richting top door Roeland van Vliet 16 Eind juni is in Tsjechië het WK mountainbike. Milan Vader kan zich in Zweden daarvoor plaatsen als hij op het EK bij de beste zestien eindigt. door Wim de Vos WISSENKERKE Ze houden het al twintig jaar vol. De organisatoren van de Ronde van Noord-Beveland vieren vandaag een jubileum. Zo'n 150 renners verschijnen aan de start van de wielerklassieker. On der hen zijn de winnaar van vorig jaar, de Belg Kristof Gryson, en de nummer twee, regerend TMZ-kampioen Jacob Wijnstra. Prijzen aangeboden door: Mogelijk gemaakt door:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62