voor lijfsbehoud tegen Deltasport 'Het unieke van deze club is de sfeer' SPORT 9 Vlissingen krijgt komende week uitsluitsel over puntenstraf de minimale hoeveelheid arbeid te leveren en dat deden we niet." Gelukkig voor MZC liet concur rent Axel bij Dauwendaele ook een steek vallen: 3-3. Of het van middag gaat gebeuren? Hage waagt zich niet aan grootspraak. „Ik moet het nog zien gebeuren. Ik vond Dauwendaele dit seizoen de beste ploeg waar we tegen ge speeld hebben." Over zijn eigen toekomst laat hij zich niet uit. Stoppen of doorgaan? „Ik laat het niet afhangen van kampioen wor den of niet. Maar ik neem pas een besluit als de sportieve beslissing is gevallen." Leraar Hage heeft het druk. In het da gelijks leven leraar in het middel baar speciaal onderwijs. Hij voelt zich betrokken bij jongeren die een stempel hebben opgedrukt ge kregen. Wars van het schoolsys teem zoekt hij hun verborgen ta lenten. Zijn benadering van die vermeende moeilijke doelgroep ty peert hem. „Ik ga op een gelijk waardige manier met hen om. Ik wil per se niet de manipulerende leraar zijn. Wat ik helemaal niet wil is dat ze zich vastketenen in de eisen van de maatschappij. Ik ben zelf ook altijd erg op zoek ge- 'ledereen die meteen een mening over je klaar heeft. Ik gruw daarvan' weest naar geestelijke onafhanke lijkheid." Breda is zijn stad geworden. Sa men met Christel is hij er geluk kig. Sinds vorig jaar is er een doch tertje, Kate. Ook dat weegt mee bij zijn besluit om al dan niet door te gaan. De titel, Hage wil hem supergraag. Hoewel het op termijn voor MZC misschien wel averechts werkt, vreest hij. „Het unieke van deze club is de sfeer. Daarom is het misschien wel be ter om lekker in de top van de tweede klasse mee te doen. Om een stabiele eersteklasser te wor den moet er bij MZC organisato risch nog veel gebeuren, bijvoor beeld qua sponsoring en het op een transparante manier betalen van spelers. Doe je dat niet, dan weet je bijna zeker dat je in de eer ste klasse onderin speelt. Voor je het weet is dan straks ook de sfeer weg." Mathijs Hage: 'Je hoeft niet veel meters te maken als je goed staat.' foto Ramon Mangold/Pix4Profs VLISSINGEN VC Vlissingen krijgt volgende week uitsluitsel van de KNVB over het verzoek tot herzie ning van de puntenstraf. De club kreeg onlangs naar aanlei ding van een vermeende doods bedreiging aan het adres van het arbitrale trio bij de thuiswed strijd tegen UDI'19 vier punten in mindering. Het bestuur van de club meent dat er een procedure fout is gemaakt en heeft daarom enige tijd geleden om herziening van het vonnis gevraagd. „Volgende week wordt een uit spraak verwacht", stelt voorzitter Rens Reijnierse, die gisteren een mailtje kreeg vanuit Zeist. 'Alles waar je geen invloed op hebt, moet je geen energie in steken' De uitspraak is niet alleen voor Vlissingen van belang, maar ook voor andere clubs die strijden om lijfsbehoud in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal. „Iedereen moet zo snel mogelijk weten waar men aan toe is", vindt trai ner Ruud Pennings, „maar al die perikelen gaan wel langs ons heen hoor. We concentreren ons volledig op de laatste wedstrij den. Alles waar je geen invloed op hebt, moet je geen energie in steken." Vlissingen heeft nog twee wed strijden voor de boeg in de hoofd klasse en zou de nacompetitie voor behoud nog kunnen ontlo pen. Dan zijn echter twee over winningen op Groene Ster (zon dag) en Halsteren (volgende week zondag) gewenst. En dan nog is men afhankelijk van de con currentie. Achter het meespelen van Roycel James zondag in de uit wedstrijd tegen Groene Ster staat nog een vraagteken. slaagd", nuanceert de Belgische oe- fenmeester echter. „Voor een team met zoveel kwaliteiten had den we niet zo lang in de gevaren zone mogen staan. We zijn niet ef ficiënt genoeg geweest, hebben te weinig doelpunten gemaakt. We hebben in 24 duels slechts 25 goals gemaakt. De topscorer van Quick Boys, Yordi Teijsse, heeft er in zijn eentje al 27 gemaakt. Ik zeg niet dat onze spitsen niet hard werken, maar ze scoren te weinig. Bij Ter Leede vorige week (3-0-ver- lies) had het bij rust 4-1 voor ons moeten staan. Maar het stond nog 0-0 en vervolgens maakt Ter Lee de drie doelpunten. We kregen daar zes kansen, maar bij ons stond naderhand wel de nul op het scorebord." Vandaag wil Hoek in de laatste thuiswedstrijd van het seizoen lijfsbehoud afdwingen. „Dat zijn we verplicht ten opzichte van ons zelf en de supporters", meent Tant. „We willen voor eigen pu bliek vlammen en zekerheid zien te krijgen. Dat geeft ook rust. Dan hoeven we niet langer meer naar onderen te kijken." 'We zij'n niet efficiënt genoeg geweest, hebben te weinig doelpunten gemaakt' Hoek staat momenteel op de veilige tiende plaats, met 28 pun ten uit 24 duels. Bij winst op Del tasport is de Zeeuws-Vlaamse ploeg niet meer te achterhalen. De thuisclub kan nagenoeg op oor logssterkte aantreden. Giovanni Siereveld is hersteld van zijn bles sure en kon de gehele week met de groep meetrainen. Lionel Fitsch en Fabian Wilson keren te rug na een schorsing. Alleen Mickenson de Pessemier is nog ge blesseerd. De heenwedstrijd destijds ging met 1-0 verloren. „Dat was een enorme ontgoocheling", stelt Tant. „Dat willen we nu rechtzet ten." Na afloop van de wedstrijd wordt de Franky Standaert Cup uitgereikt. Die trofee gaat naar de regelmatigste speler van het voor bije seizoen. De prijs, genoemd naar oud-speler Franky Standaert, is een initiatief van de supporters vereniging de Purperen Hei. ZATERDAG 7 MEI 2016 Mathijs Hage middenvelder MZC'11 door Jan Dagevos Jannes Tant trainer Hoek Jannes Tant wil vandaag met zijn ploeg vlammen tegen Deltasport. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61