Letselschadeadvocaten zien brood in zaak-Dupont effeweg.nl Karelprijs voor ae paus NIEUWS 5 PRIVÉAUDIËNT1E beurt, is zo klein. Het kan ook op de terugweg gebeuren. Dus laten we nu dan maar doorrijden. Een dagje Disneyland is misschien juist wel een goede afleiding." Ook Martin van Zijl (55) uit Houten hoopt toch nog Parijs te bereiken, ook al vreest hij dat het er niet meer van komt. „Ik heb wat snijwonden en mijn enkel is geschaafd. We zouden drie dagen naar Parijs gaan, nou dat eindigt in een drama. Morgen (zaterdag, red.) zou ik precies dertig jaar ge trouwd zijn. Mijn vrouw had een uitstapje Parijs geboekt als verras sing voor mij. Gelukkig zijn wij er niet zo erg aan toe." Files op de Belgische E17 voor de Franse grens zijn aan de orde van de dag sinds begin november de Franse politie grenscontroles invoerde in de strijd tegen terroris me. Er zijn sinds die tijd al zes gro te ongelukken gebeurd. De Kort- rijkse verkeerswethouder Axel Weydts reageerde gisteren ge tergd op Twitter: 'Straks zijn er meer doden op de snelweg door de grenscontroles dan door de oor zaak van die controles'. Vanwege het filegevaar zijn er snelheidsbeperkingen ingevoerd, maar volgens de Kortrijkse burge meester Van Quickenborne wordt niet genoeg gecontroleerd door de Belgische politie. „Er zijn snel heidsbeperkingen ingevoerd: 90 kilometer vanaf Kortrijk-Oost en 70 kilometer iets verderop. Ik moet steeds weer vaststellen dat die niet gerespecteerd worden. Ik vermoed dat ook dit ongeluk te maken heeft met te hard rijden. De politie voert snelheidscontro les uit. Ik heb gevraagd om er meer te doen en vroeger op het traject, vanaf Kortrijk-Oost. Con troles op de snelweg zijn geen be- voegdheid van de lokale politie. Het is wel een feit dat daar veel te snel gereden wordt." Het ongeval gebeurde slechts enkele honderden meters van de plaats waar woensdag een vracht wagenchauffeur omkwam na een botsing. Daar waren drie vracht wagens bij betrokken, waarvan één volledig uitbrandde. Voor de chauffeur kwam alle hulp te laat. Ook hij was ingereden op de file. SAP Advocaten, dat onder meer betrokken is bij de nasleep van de MHi7-ramp, is één van de kan toren die werken aan een aanspra kelijkheidsprocedure. Dat doet ook Holla Advocaten, dat al tien tallen mensen vertegenwoordigt. „Dat zijn omwonenden van de fa briek en oud-werknemers van Dupont," zegt Fabian David van Holla. „Ze zijn ongerust over hun gezondheid. Er moet nog veel on derzoek worden gedaan naar de relatie tussen gezondheidsklach ten en de uitstoot, en daar zijn we nu mee bezig." Sommige advocatenkantoren hebben speciale websites opgezet om cliënten te werven, zoals C8claim.nl en PFOAclaim.nl. PFOA is een andere term voor C8, de stof die tot 2012 door Du pont werd uitgestoten. „We vin den dit een hele grote en belang rijke zaak, heel Dordrecht moet weten dat wij voor gedupeerden strijden", zegt Pieter Nieuwland van De Koning Advocaten, dat de site PFOAclaim.nl opzette. „Alles wijst erop dat dit jaren zonder vergunning is gedaan. We onder zoeken in hoeverre gezondheids klachten daaraan zijn te koppe len, en of het bedrijf ervoor aan sprakelijk kan worden gesteld." Achter de website C8claim.nl zit het kantoor Pelican Key uit Zwijndrecht, dat volgens eige naar Eric Meijer streeft naar een collectieve schadeclaim naar Amerikaans voorbeeld. De kanto ren kijken met belangstelling naar Amerika, waar een advoca- tencollectief een al jaren durende rechtszaak voert tegen het Ameri kaanse hoofdkantoor van Du pont. Ruim 3.500 inwoners van het stadje Parkersburg in West Virginia zeggen ziek te zijn ge worden door de jarenlange uit stoot van C8. In één van de eerste zaken die werden behandeld, die van de 59-jarige Carla Bartlett, heeft de rechtbank een schadeclaim van 1,6 miljoen dollar toegewezen. Bartlett kreeg nierkanker en vol gens een panel van experts is Du pont daarvoor aansprakelijk. „We bestuderen de Amerikaanse zaak uitgebreid", zegt Nieuwland. „Daarin is al veel bereikt op het Ruim 3.500 inwoners van Parkersburg in West Virginia zeggen ziek te zijn geworden door de jarenlange uitstoot van C8 door Dupont daar gebied van aansprakelijkheid. Dat kan in ons voordeel werken." Ook Berth Groot, directeur van Letselschade.com in Papen- drecht, verdiept zich in de zaak. „Ook wij worden benaderd door omwonenden van het bedrijf. Mijn advies: ga niet overhaast in zee met het eerste kantoor dat je spreekt. Ik verwacht dat er snel een collectieve actie komt van Bu reau Beroepsziekten FNV, in sa menwerking met bekende en ge specialiseerde letselschadeadvoca ten, zodat die alle gedupeerden gezamenlijk kunnen bijstaan." Chemours, het bedrijf waaron der het fabriekscomplex in Dordrecht sinds vorig jaar valt, stelt dat Dupont altijd zorgvul dig heeft gehandeld met grote aandacht voor de gezondheid van de gemeenschap. Het bedrijf zegt volledige medewerking toe aan het RIVM, dat onderzoek doet naar de gevolgen van de ja renlange C8-uitstoot. 6 daagse vliegreis Vertrekdata: 2,9 juli 2016 www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 ZATERDAG 7 MEI 2016 voor knal VATICAANSTAD. De Duitse bonds kanselier Angela Merkel had gisteren een privéaudiëntie bij paus Francis- cus, voorafgaand aan de uitreiking van de Karelprijs. Die wordt sinds 1950 uitgereikt aan iemand die zich inzet voor de Europese eenwording en de vrede en de verstandhouding onder de volkeren. foto Reuters 24 Alle 24 Nederlanders die gewond raakten bij het busongeluk op de E17 bij de Belgisch-Franse grens mochten gisteravond het ziekenhuis verlaten, aldus de ANWB door Peter Groenendijk DORDRECHT. Letselschadeadvoca ten hebben zich op de Dupont- zaak gestort. Zeker vijf kantoren overwegen een schadeclaim tegen Chemours, het bedrijf waar het omstreden fabriekscomplex in Dordrecht sinds een jaar onder valt. Dupont heeft decennialang de schadelijke stof C8 uitgestoten. De Dupontfabriek in Dordrecht (nu van Chemours), waar jarenlang de schadelijke stof C8 werd uitgestoten, foto Koen van Weel/ANP Verona en de opera zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Hoogtepunt van deze vliegreis is dan ook een bezoek aan de wereldberoemde opera Aïda of Carmen in een prachtig decor van het mooiste bouwwerk van Verona, het Romeinse amfitheater Arena. De akoestiek schijnt hier geweldig te zijn. Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5