DERNEMER Nieuwbouw in Cadzand voor strandpaviljoen DOK14 Het geheim van succesvol ondernemen i A SïïffiÊBÈÉ&M AGENDA Dit is een commerciële pagina van de Persgroep >'n Ondernemers Susan Labijl en Ronald van den Broek zijn eigenaren van strandpavil joens Dok 14 in Cadzand en Puur in Groede. Momenteel wordt er gebouwd aan een splinternieuw paviljoen op de plaats van Dok 14. Voor de fi nanciering klopten ze aan bij Rabobank en kregen ze advies van Dicgcr Harmsen, advi seur MKB voor de regio West Zeeuws-Vlaanderen. Rabobank ziet de horeca en recreatie in Zeeland als de motor van de economie Toekomst en prognoses Nieuwe ontwikkelingen Donderdag 19 mei Nol beste van deOnderncmer.nl GEKNIPT VOOR HET BARBIERSVAK GOESENAAR (26) LANCEERT VIER SLOT OOSTENDE-BIERTJES Veel ondernemers zijn succesvol in hun busi ness. Anderen zijn minder succesvol en gezien het aantal faillissementen zijn er ook onder nemers die het niet redden. Wat is dan het geheim van een succesvolle onderneming? Be staat er een allesomvattende formule die leidt tot écht succes? Donderdag 12 mei Woensdag 18 mei Volg de Ondernemer op social media én word lid op deondernemer.nl Ondernemers Susan Labijt en Ronald van den Broek laten op het strand van Cadzand een compleet nieuw strandpa viljoen bouwen. W ~e hebben l)ok 14 zon driejaar geleden gekocht en het een beetje opgeknapt," vertelt Ronald. "Maar het staat er al heel lang en nu was het echt aan vervanging toe. We willen een onderscheidend paviljoen met een warme en gezellige uitstraling neerzet ten dat jaarrond draait. Daarvoor moet het wel aan de isolatienormen en geldende bouw he sluiten voldoen. We hebben een prognose laten maken door onze boekhouder 0111 vervolgens op zoek te gaan naar een bank voor de finan ciering. Rabobank kwam er wat ons betreft het beste uit." Dieger Harmsen is hun vaste aanspreekpunt bij Rabobank. Na de aanvraag die de boekhou der voor hen deed, volgden enkele gesprekken. Dieger: "liet is belangrijk voor ons te weten wat een klant precies wil. Hoe ziet hij de toe komst en hoe zien de prognoses eruit. Wat moet de aflossingstermijn zijn en welke vorm van financiering wil hij inzetten. Er moet een goed onderbouwd plan zijn. In dit geval waren er al goede referenties vanwege de bestaande zaken. We konden daardoor snel schakelen. Ei- hoefde niet een totaal nieuw ondernemings plan op tafel te komen." Ronald vindt het prettig dat er zo met hen wordt meegedacht. "De bank bepaalt natuur lijk niet wat voor bier ik op de kaart zet. Maar zij hebben 1111 eenmaal verstand van financie ren. Rabobank staat open voor nieuwe ontwik kelingen. Gelukkig zien zij ook dat het belang rijk is te investeren in de recreatiesector." Volgens Dieger slaat Ronald de spijker op de kop. "Rabobank ziet de horeca en recreatie in Zeeland als de motor van de economie. Daar w illen we graag nauw bij betrokken zijn en dat lukt. Onze meerwaarde is wat dat betreft dat we over een heel groot netwerk in de regio beschikken en dal er veel ondernemers klant hij ons zijn. Dat maakt dat wc een stevige positie hebben in de Zeeuwse recreatiemarkt. Bovendien beschikken we over veel cijfers en uitgebreide informatie over tic branche. En we hebben lokale bevoegdheid om beslissingen te nemen, zodat we snel kunnen handelen." Meedenken Handig om te weten voor wie overweegt om een financiering aan te vragen bij de bank. Dieger benadrukt dat Rabobank absoluut mee w il denken met ondernemers. "Tegenwoordig wordt er niet altijd meer honderd procent gefinancierd. Er wordt meer eigen inbreng gevraagd. Samen zoeken we naar mogelijkhe den als crowdfunding of een familielid dat een stukje financiering voor zijn of haar rekening wil nemen. Een financieringsaanvraag kan bij de Rabobank online ingediend worden als alle benodigde informatie compleet is aangeleverd, kan er binnen een week een definitief ant woord zijn. Onze deur slaat altijd open voor mensen met een goed plan die op zoek zijn naar financiering." tekst MARISKA DEN HARTOG Dit artikel is mede mogelijk gemaakt door Rabobank. Kijk voor meer informatie op www.rabobank.nl Maakonderwijs in Zeeland Bijeenkomst voor docenten en direc ties binnen het primair, voortgezet en speciaal onderwijs. Thema: 'Aan de slag met Maakonderwijs in Zeeland'. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 in Middelburg, 18.45-21.00 uur. Op de website van de Ondernemer vind je ac tualiteiten, kennisdossiers, netwerkinformatie en een uitgebreide agenda. Deze artikelen zijn momenteel populair bij onze leden: Barbier Jessica Beunen knipt en scheert Nieuw- vliet en omstreken. Oók veel toeristen willen een goed getrimde baard. De liefde voor speciaalbier uit zich bij Jens van Stee in tatoeages, een eigen biermerk en een baan als brouwer. Volgende week worden de eerste vier Slot Oostende-bieren van zijn hand gelanceerd. Er zijn ondernemers die handelen in succesformules. Je kent ze misschien wel: de 'groeiversnellers, winst-verdub- belaars, klantmagneten, etc.'Als je hen mag geloven dan leidt hun formule tot ongekende successen. Op facebook en Twitter zie ik dagelijks advertenties voorbij komen die de ene 11a de andere gouden belofte doen. Komen al die beloften uit? Ja en nee. Vorig jaar sprak ik Hugo Rakker, de drijvende kracht achter 101 werkvormen. Tegenwoordig heeft hij zijn focus op het schrijven van boeken en bet geven van lezingen. Zijn laatste boek 'gevraagd worden' is een bestseller en beschrijft het ge heim van zijn succes. Hugo heeft in het ondernemerschap vele dieptepunten gekend en alleen door keihard werken heeft hij dit succes behaald. Een andere succesvolle ondernemer is Arijan van Bavel, hij ve len bekend als 'Adje' bij Paul de Leeuw Na zijn afscheid bij Paul de Leeuw is hij gaan ondernemen en heeft hij naast successen ook diepe dalen gekend, zoals een faillissement. Hij runt te genwoordig het succesvolle pretpark 'De Waarbeek' in Henge lo, waar de bezoekersaantallen inmiddels zijn verdubbeld. Terugkomend op de vraag of er allesomvattende formules zijn die leiden tot succesvol ondernemen, is het antwoord kort en krachtig: nee. Het succes ligt niet alleen in succesformules. De I lugo's en Arijan's van ondernemend Nederland hebben écn ding gemeen: zij staan zelf aan de wieg van hun succes. Ze moeten dagelijks het beste uil zichzelf en hun medewerkers halen om succesvol te zijn en te blijven. Hulp door middel van trainingen, workshops, opleidingen en cursussen dragen na tuurlijk bij aan dat succes maar wel met de kanttekening datje hel écht zelf moet doen! En daar ligt hel geheim van succesvol ondernemen. tekst ERWIN DAMHUIS Seminar MVO Nick van Moerkerk geeft een gratis seminar Maatschappelijk Ver antwoord Ondernemen. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 in Middelburg, 14.45 uur. Aanmelden: www.maakdeswitch.nl/agenda worKsnop Kwaliteits Kring Zeeland Tjeerd Kuiper en Christiaan Boland geven een workshop 'De effectieve kwaliteitsmanager'. De Stenge, Stengeplein I in Heinkenszand, 19.30-22.00 uur. Aanmelden: info@ kwaliteitskringzeeland.nl Oiindiin Tares, fenre IMritl niPlali Lees zaterdag 21 mei het magazine bij deze krant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52