TJzlfnrlrm. 24 Nederlanders gewond, Bulgaarse vrachtwagenbestuurder komt om 4 NIEUWS Al zes ongelukken bij douane sinds instellen controles. „Er wordt veel te snel gereden", zegt de burgemeester. KORTRIJK. De buschauffeur had zijn passagiers in de pauze al voor bereid. De grensovergang met Frankrijk kon door de verscherpte controles weieens heel lang gaan duren. Maar dat het zo dramatisch kon aflopen, hield niemand voor mogelijk. Rond het middaguur klapt een vrachtwagen in volle vaart achter op de dubbeldekkerbus van Bovo Tours, die op weg was naar Parijs. Rotterdammers Rick Nijdam en Jolanda Ista zitten bovenin, op de vijfde rij van voren. „De chauffeur was net aan het omroepen dat we een file in reden, toen hij ineens een noodkreet slaakte." In de zijspiegel ziet de chauf feur de vrachtwagen met hoge snelheid op hem afkomen. De be stuurder probeert nog weg te ko men, maar het is dan al te laat. Wat volgt is een enorme knal. Pas sagiers buitelen over elkaar heen en iedereen begint te gillen. Som migen slaan direct de noodramen in om zichzelf te bevrijden. Ook Nijdam en zijn vriendin vliegen naar voren, maar ze hebben alleen wat blauwe plekken. „Die vracht wagen reed echt niet zachtjes, was het enige wat ik kon beden ken. Wat een enorme klap was dat." Omdat ze zelf niets mankeren, proberen ze zo veel als ze kunnen andere passagiers te helpen. De mensen vóór in de bus zijn er het ergst aan toe. Nijdam ontfermt zich over een meisje van een jaar of 10 dat helemaal in paniek is en niet los kan komen uit haar stoel. Ze is samen met haar moeder en zusje op reis. „Ik heb alleen maar met haar gepraat om te zorgen dat ze niet weg zou vallen. Ze had last van haar voet, maar kon die nog wel bewegen." Ook de buschauffeur zit be kneld, maar is nog goed aanspreek baar. Nijdam hoort van hem hoe hij probeerde weg te komen en naar links stuurde. „Dat is echt zijn redding geweest." Zo veel geluk heeft de vracht wagenchauffeur niet. Nijdam ziet hoe een lading zakken de cabine volledig heeft geplet. De bestuur der zit ernstig bekneld in zijn cabi ne en is niet aanspreekbaar. „Dat zag er niet goed uit." Later blijkt dat de man het niet heeft gered. Van de 8o Nederland se inzittenden in de bus moeten er 24 naar het ziekenhuis, onder wie ook de buschauffeur. Zeven zijn er ernstig aan toe. Nijdam en de andere passagiers die niet ge wond zijn, worden opgevangen in de brandweerkazerne van Kort rijk. Daar dringt pas echt door hoe veel geluk ze hebben gehad. „We zijn door het oog van de naald ge kropen." Veel passagiers moeten er niet aan denken om nu nog een week end in Parijs door te brengen. Slan- genreizen.nl brengt hen naar huis. Maar Nijdam en zijn vriendin den ken daar anders over. Met nog vijf tien anderen besluiten ze hun reis door te zetten. „De kans dat dit ge- SR 5 dagen Dresden en omgeving 8 dagen Gerlos in het Zillertal Kirchbergin Tirol Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! IJSJ ri ri r k", tu 8 dagen Stedenreis Berlijn, Dresden, Leipzig en Potsdam 12 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 10 dagen Hoogtepunten van Noorwegen (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl Nederlanders zwaargewond bij busongeluk Moeskroen Noodkreet chauffeur, vlak door Ton Voermans en Raymond Boere De chaos op snelweg A17 bij Kortrijk na de kettingbotsing, foto Henk Deleu v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts c, Vertrekdata: 30 mei 20 juni l juli/1, 22 aug/12 sept/3,10 c Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. V v.a. slechts r*-1 Vertrekdata: 6,20 juni 4,18 juli 15, 29 aug/12, 26 sept/10 okt Vertrekdata: 6 juni 4,18juli/1,15, 29 aug/12 sept Vertrekdata 20 juni 23 mei 18 jul 26 sept/ sept 15 12 10 aug Brochure en boekingen: ii i iii sSCOl Vertrekdata: 21 mei 4,18 juni 2,16,30 juli/13, 27 aug 10, 24

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4