'Minder last van mijn droge huidp geen kalkaanslag in huis' AOUACëlI Acht kunstenaars op expositie 'Waterworld' in Temeuzen 12 ZEELAND Water spreekt tot de verbeelding. Op de expositie 'Waterworld' in Lokaal 54 in Terneuzen geven acht kunstenaars het thema een gezicht. tingen en betonijzer verwerkt. Mirjam Hullen (1979) ontwerpt spiraalvormige sieraden van zilver en goud en laat zich onder andere inspireren door de vormen van zeewier. Brigit Krol (1959) genoot vroe ger van de gezinsvakanties aan zee. Dat zie je terug in haar olie verfschilderijen. Zij maakt ge bruik van kaders die als doorkijk jes fungeren, de aandacht op een fragment vestigen en tegelijkertijd ook deel uitmaken van het grotere geheel. Een ruimtelijk effect be reikt zij met papier-maché; haar vissen springen op, of worden via een achter het doek bevestigd hen geltje uit de golven opgehesen. Rijdend langs waterrijke gebie den treft haar de schoonheid er van, vertelt Anneke Coppoolse (1944). De branding vormt zij met negen keramieken schaaltjes. In bakjes en kommetjes keren rimpe lingen en golfbewegingen terug. „Ritme is een belangrijk element in mijn werk. Maar de nadruk ligt op de oneindige beweging in het algemeen, vanuit de filosofie dat alles met elkaar verbonden is." Van Frans Daniel Romeijnsen (1944) hangen er bijna dertig mari tieme werken. „Mijn vader schil derde, dus ik zat als kleuter al te krassen en te kleuren. Al het moois van de schepping, zoals schepen, zeeën en luchten, maar ook portretten, schilder ik met olieverf en nat in nat." En Terneu- zenaar Wim van der Meer (1948) is vertegenwoordigd met een schaalmodel van M.S. Willem Ruys, dat van 1938-1947 werd ge bouwd als passagiersschip voor de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd. Zijn schilderijen ziet hij voor bij drijven, lacht Leen van Duiven- dijk (1954). „Wij wonen in Middel burg aan het water. Een recensent merkte eens op dat mijn werk gaat over de spanning tussen wat aan de oppervlakte ligt en wat er onder verborgen blijft, en het ver langen dat te doorgronden." Het is een metafoor voor de mens, geeft hij toe, waar je ook telkens maar een glimp van ziet omdat deze zich steeds anders vertoont. - Advertentie - Gelijk beklonken Meer informatie? www.aquacell.nl Of bel: 088 98 99100 z.zcz-hJ" zo^êkv, Het materiaalgebruik van de kunstenaars verschilt - kerami sche beelden, schilderijen, siera den, objecten van gebrand drijf hout en schaalmodellen van bo ten - evenals hun aanpak en voor stellingen. Het levert sprankelen de doorkijkjes op. „Water is oneindig. Water leeft. Water is de bron van levens kracht", vindt Edith Madou (1964). Zij combineert keramiek met touw, lood, hout en glas, creëert natuurge trouw ijs, hout en levensechte 'verse schollen'. „Vissen zijn verrassend, speels en toeganke lijk. Zij maken het verhaal." Daniella Baars (1973) brandt tek sten en afbeeldin- gen van vissen op oude planken en pa nelen van drijfhout, waarop zij knoppen, lijstjes, scharnieren, zwenkwielen, slui- TERNEUZEN. Meren en rivieren, oceanen en bergbeekjes, waterval len, sprengen en fonteinen: water is bijna altijd in beweging, spiege lend en mysterieus. Het nodigt uit tot mijmeren, erin onderduiken, weer aan de oppervlakte komen en uitdrijven. Dit blijkt ook uit de expositie 'Waterworld' in Lokaal 54 in Terneuzen, waar acht kunste naars het thema uiteenzetten. Sprankelende kijk op water Leen van Duivendijk, olieverf (detail), foto's Jacoline Vlaander Expositie 'Waterworld': Lokaal 54, Nieuwstraat 54, Terneuzen. Te bezoe ken tot 25 juni. Openingstijden: woensdag t/m zondag van 13.00-18.00 uur. Lezing over wateroppervlakken door Leen van Duivendijk: donderdag 26 mei om 19.30 uur. Toegang lezing: 5 euro. Reserveren gewenst. WESTDORPE, 7 mei 2016 - William Dhondt woont samen met zijn vrouw Sandra in het Zeeuws-Vlaamse Westdorpe, zo'n 5 kilo meter van de Belgische grens. Hij werkt 'aan de overkant' in Middelburg, in de wa terbouw. Of het daaraan ligt weet hij niet, maar hij heeft altijd al last gehad van een droge huid. "Je werkt de hele dag in weer en wind en vooral in de winter kan het guur zijn. Twintig jaar ge leden ben ik een keer naar een arts geweest en sindsdien heb ik er zalf voor." Die zalf gebruikt William nog steeds, maar hij heeft tegenwoor dig wel minder last van zijn huid. En daarbij komt dat ze sindsdien in huis heb geen last meer hebben van kalkaanslag. De reden: sinds kort hebben William en Sandra een AquaCell die alle kalk uit het water haalt. Op internet kijken "Ik liep al een tijdje te zoeken en te doen, van wege mijn droge huid. Ik ben op internet gaan kijken en zo kwam ik erachter dat de verwij dering van de kalk in het water een mogelijke oplossing zou zijn. Toen was het alleen nog de keus maken voor welk apparaat we zouden gaan. De AquaCell was het enige apparaat dat zonder stroom werkt. Voor ons ideaal, omdat ik 'm in de kelder wilde plaatsen. Daar heb ik geen stroom. Zo is het balletje gaan rollen." En toen? "Toen heb ik informatie aangevraagd via internet en daarna is er op een zaterdag een vertegenwoordiger komen kijken; eentje hier uitTerneuzen. We hebben het die dag gelijk be klonken, ik heb er meteen een besteld. Ik had voor mezelf toch al besloten dat ik er een wilde hebben. En op internet vind je ook veel uitleg, dus ik was al voorbereid." Niet naar andere modellen gekeken Ondanks de aanschafkosten heeft William geen uitgebreide prijsvergelijkingen gemaakt: "Om eerlijk te zijn ging het me alleen om de plaatsing. In de meterkast kon het bij mij niet. Daar is de ruimte hier echt te klein voor. Dus ja, ik heb 'm puur gekozen omdat ie geen stroom nodig had. De rest viel daardoor af." Minder droge huid, minder kalkaanslag En doet de AquaCell wat William en Sandra er van verwacht hadden? "Ja, tot nu toe bevalt het goed. Mijn huid is veel minder droog. En mijn vrouw zegt dat d'r haar zachter is. We hoeven minder shampoo te gebruiken, minder was- poeder en we hebben ook minder kalkaanslag. We zien het op de glazen douchewanden. De glazen komen schoner uit de vaatwasser. En de Quooker en het koffiezetapparaat hoef ik niet meer om de 2 maanden te ontkalken." Besparingen Het is ze zeker niet om de besparingen te doen, benadrukt William, maar dat is wel een mooie bijkomstigheid: "Vroeger kochten we altijd Spa Reine. Mijn vrouw vond het kraanwater niet lekker hier. Nu drinken we gewoon uit de kraan. De kalk is eruit; daardoor is het water lekkerder. Sindsdien hebben we geen fles Spa meer ge kocht. En mijn vrouw drinkt makkelijk 2 liter per dag, dus ga maar na..." Even voelen hoe zacht het is Heeft hij helemaal geen twijfels gehad? "Eigen lijk niet nee; ik heb ook meteen een minipallet zoutblokken gekocht", lacht hij. "Daar kunnen William en Sandra Dhondt uit Westdorpe we nog wel drie, vier jaar mee vooruit!"Wel kan William zich voorstellen dat anderen wat lan ger twijfelen over de aanschaf, ook vanwege de aanschafprijs van ruim 2000 euro. Hij kan de AquaCell in elk geval aan iedereen aanbevelen: "Of ze er uiteindelijk ook een kopen, daar ga ik niet over. Maar iedereen die hier op bezoek komt, die moet even voelen hoe zacht het wa ter is." Edith Madou, kera miek door Jacoline Vlaander

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44