Dief geeft bakplaat terug door video Tholenaren zijn weer bij optreden zangeres FZC 4 ZEELAND Colofon 088-0561510 088-0139910 Leen, Lenie en Adri Tichem verheugen zich op de seniorenmiddag van Tholen 650 jaar. 'Dit is iets waar je bij wil zijn.' Tuilenaars bakkerij in Vlissingen stond in de nacht van donderdag op vrijdag bomvol met mensen die na het stappen wel een vers broodje lustten. Terwijl de bakker zich in zijn eentje stond uit te slo ven in zijn winkel, werd er een bakplaat met bolussen gestolen. „De meeste klanten ken ik inmid dels best goed en dan is het niet leuk dat ze je zoiets flikken", zegt Tuilenaar. Voor hij gistermiddag in zijn bed kroop, wilde hij eerst even zijn verhaal kwijt. En zoals Tullen- aar dat vaker doet, deed hij dat met een videoboodschap op zijn Facebookpagina 'Nachtbakker'. „Uit de camerabeelden hebben wij een goed signalement kunnen vaststellen", begint hij daar bloed serieus. „Het is een jongeman met 'De jongeman luistert naar de naam 'eikel'. Als je een vent bent, breng je de plaat terug* Bart Tuilenaar Nachtbakker een lengte van ongeveer 1.60 tot 1.85 meter, met een blanke, lichtge- tinte, donkere huidskleur. Luiste rend naar de naam 'eikel'. Heren, respect heb je voor je ouders én voor de nachtbakker. Ik hoop dat de bolussen gesmaakt hebben. En als je nou een vent bent, dan kom je de plaat terugbrengen." Ook al was het signalement hartstikke nep en had Tullenaar helemaal geen camerabeelden, de boodschap heeft wel gewerkt. Een 'Het ging me niet om de bolussen, maar om het feit dat mijn klanten me belazeren' paar uur nadat hij het online zet te, werd de plaat teruggebracht. Met twintig euro erbij als 'schade vergoeding'. Een filmpje was volgens Tullen- aar de perfecte manier om de dief te bereiken. „Ik denk dat hij het niet leuk vond om als een misdadi ger neergezet te worden en dat heeft op zijn geweten gewerkt", verklaart hij. Voor de bakker is de kous hiermee af. „Ik had geen aan gifte gedaan bij de politie. Het ging me niet zozeer om die gesto len bolussen, maar meer om het feit dat mijn eigen klanten me be lazerden", vertelt hij. Door het te rugbrengen van de bakplaat is Tui lenaars vertrouwen in de klanten weer helemaal hersteld. „Het was gewoon een kwajongensstreek." Willeke Ze waren er vijftig jaar geleden bij en nu gaan ze weer. Naar Willeke Alber ti, de zangeres die vandaag in Meul- vliet optreedt op de seniorenmid dag bij Tholen 650 jaar. Een halve eeuw geleden vier de Tholen ook feest. Leen en Le nie Tichem, toen nog niet ge trouwd, weten het nog als de dag van gisteren. Adri, de jongere broer van Leen, trouwens ook. Het feest was toen geconcen treerd in een volle week, begin september. Op tafel ligt een mooie zwart-witfoto van Leen en Lenie, genomen tijdens de Ha vendag die week. Leen, nog niet zo lang afgezwaaid bij het Korps Mariniers. Lenie, medewerkster bij Administratiekantoor Zeeland in Tholen. Eerder dat jaar zong Willeke Morgen ben ik de bruid en dat zou Lenie ook worden. Verte dering klinkt door in haar stem, bij het zien van dat vijftig jaar oude beeld. „We waren een mooi stel, toch?" Dat feest van 600 jaar stad, ja, natuurlijk blijft dat je bij, zegt Le nie. „Voor onze begrippen was het destijds iets heel bijzonders. Er werd veel gedanst." Adri, leer ling van de toenmalige Land bouwschool in Scherpenisse, weet de sfeer van het besloten stadje anno 1966 nog kernachtig op te roepen. „Je leven speelde zich hier af. Waar kwam je an ders? Een frietje halen bij Huib Bocxe in de Bebouwdendam, champagnepils drinken en dan naar huis om te sjoelen. Dat was het wel zo'n beetje." De artiestenavond met Willle- ke en Willy Alberti heeft diepe indruk gemaakt, op iedereen die er bij was. De jonge bandparodist André van Duin trad ook op. En er was een Indisch amuse mentsorkest, weet Leen. „Vreemde ritmes die je hier niet hoorde. Ik kende ze wel, van de mariniers. Ik was over de brug ge weest." Waar het feest zich afspeelde? In de hal len van Schot, de voormalige transportonderneming en later supermarkt. Nu een grotendeels leegstaand gebouw, toen een bruisende zaal vol zingende en drinkende mensen. Van Duin was toen al de vrolijkste van het stel. „Hij schroefde bij iedereen de deksels los." Wat ze zich ver der nog herinneren? Vooral de drukte thuis, in het winkeltje van moeder Nelly Tichem in de Dalemsestraat. Een kruideniers zaak toen, met ook rookwaren en huishoudelijke artikelen. Pas la ter werd het een groentewinkel. De acht tantes van Leen en Adri, bijna over het hele land uitge zwermd, kwamen in die feest- week allemaal terug naar Tholen. Het zijn van die mooie herinne ringen die een mens met zich meeneemt, een halve eeuw lang. En dan mag je ineens naar een se niorenmiddag, in je stadje dat het 650-jarig bestaan viert. „De tied vliegt." De Tichempjes hebben de kaarten voor het optreden van Willeke in huis. „Dit is een een malig iets. Daar wil je bij zijn." door Elodie Kint VLISSINGEN. Nachtbakker Bart Tui lenaar heeft gisteren weer gemerkt wat een krachtig kanaal Facebook kan zijn. Een paar uur nadat hij op zijn pagina een filmpje deelde waar in hij een aflevering van 'Opsporing verzocht' nadeed, bracht de dief zijn bakplaat terug. Geen krant ontvangen? Onze excuses Vragen over verhuizing of vakantie? t Bezorgservice De PZC wordt van maandag t/m vrijdag voor 7.00 uur be zorgd en op zaterdag voor 7.30 uur. Heeft u een bezorg klacht? De bezorgservice is open van maandag t/m vrij dag tussen 7.00 - 17.00. Op zaterdag van 8.00 -12.00 uur. Ook kunt u 24 uur per dag uw bezorgklacht doorge ven via pzc.nl/geenkrant of 088-0561510. Klantenservice Wilt u een nieuw abonne ment, een vakantie of verhui zing doorgeven, uw abonne ment beëindigen of heeft u een andere vraag? Neem dan contact op met onze klanten service via 088-0139910, open van maandag t/m vrij dag van 8.00 - 17.00 uur. U kunt 24 uur per dag uw va kantie of verhuizing doorge ven via pzc.nl/service. Abonneren Via pzc.nl/abonneren kunt u direct gebruikmaken van één van onze aanbiedingen. Of neem contact op met onze klantenservice voor een pas send aanbod. »PZC Edisonweg 37e Vlissingen Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Telefoon: 088-0130200 redactie@pzc.nl BTW Nr.: NL001094592B01 KVK Nr.: 10017784 Redacties Telefoon: 088-0130200 redactie@pzc.nl Walcheren 088-0130221 walcheren@pzc.nl Bevelanden/Tholen 088-0130221 bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Schouwen-Duiveland 088-0130221 schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen 0115-645740 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Postbus145, 4530 AC Terneuzen Sport sport@pzc.nl 088-0130241 Hoofdredacteur Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Commercieel directeur Tessa van Waarde Leveringsvoorwaarden Op alle abonnementen zijn leveringsvoorwaarden van toepassing. Deze kunt u nale zen via pzc.nl/service of opvragen via 088-0139910. Advertenties Wilt u in de PZC adverteren neem dan contact op via 088-0139998 of ga naar persgroep.nl/adverteren Auteursrechten Alle auteursrechten en data bankrechten ten aanzien van de inhoud van deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berus ten bij de PZC, c.q. de desbe treffende makers. Wet Bescherming Persoonsgegevens De PZC is een onderdeel van De Persgroep Nederland. De Persgroep legt abonneegege vens vast voor de uitvoering van de (abonnements)over- eenkomst. Deze kunnen ge bruikt worden om u te infor meren over diensten en pro ducten van de PZC en De Persgroep. Indien u hier geen prijs op stelt kunt u bellen met 088-0139910 of ga naar pzc.nl/service. Willeke Alberti na vijftig jaar terug op Tholen (Vlnr.) Leen, Lenie en Adri Tichem met het toegangsbewijs voor het optreden van Willeke Alberti. door Ben van den Aarssen Alberti. foto Koen van Weel/ANP en Lenie op een foto die 50 jaar ge leden gemaakt werd tijdens de Havendag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36