Veere sust zorg over polltie-inzet De wacht houden op strategische plaatsen Prikkels achter de geraniums Schuld Zeeland in staat van paraatheid Zeeland wacht een zonnig en warm weekend. Wie zetten zich schrap met dit zomerse weer? 2 ZEELAND COMMENTAAR Sympathiek initiatief van Delta: Zeeuwse leerlingen geven senioren les in het gebruik van een tablet. Het begint vol gende week op vier scholen. Delta slaat twee vliegen in één klap. Onder ouderen is een groeiende behoefte om de digitale snelweg op te gaan. Daarbij kunnen zij vaak wel wat hulp gebruiken. Tegelijk zijn er tegenwoordig weinig activiteiten waar de verschillende generaties elkaar tegenkomen. Dit initia tiefkan de gebruikelijke sociale kringetjes doorbreken en voor komt wellicht eenzaamheid. Overigens zijn ouderen er nog lang niet als zij alleen het gereed schap beheersen. Neem bijvoor beeld de digitale belastingaangif te. Die is niet te doen voor een di gibeet. Maar dat is de helft van het verhaal. Wie niet meer in staat is om internet op te gaan en om bijvoorbeeld een DigiD te re gelen, kan vrijwel zeker ook de feitelijke belastingopgave niet doorgronden. Die moet dus door een volwassene worden gehol pen. Toch is het initiatief van Delta zeer nuttig. Al was het alleen maar omdat straks meer ouderen de weg weten in mail- en appverkeer en omdat ze dan kunnen surfen. Dat is weliswaar slechts een surrogaat voor echt contact, maar het brengt wel prik kels achter de geraniums. Met tabletles van jong aan oud slaat Delta twee vliegen in één klap Er is niet minder blauw op straat na de reorganisatie van de politie en de sluiting van het bu reau in Serooskerke aldus het col lege in antwoord op vragen van de raadsfractie van Dorpsbelan gen en Toerisme Veere (DTV). Die maakt zich zorgen over de ba siszorg van de politie in de ge meente en wilde van het college weten of die op orde is. DTV vroeg of de politie over voldoende capaciteit beschikt en hoe het staat met huisvesting en bereik baarheid van de politie. Het college legt uit dat het dis trict Zeeland drie basisteams heeft. Veere valt onder basisteam Walcheren. In Middelburg zit een politiebureau, Veere en Vlissingen hebben ieder een steunpunt. Het Veerse steunpunt zit in het ge meentehuis in Domburg. Het col lege ziet daarin een versterking van de samenwerking tussen boa's, toezichthouders en politie. 'De basisinzet op Walcheren is ingedeeld in drie zogenoemde cir kels en één cirkel voor noodhulp', schrijft het college. 'Iedereen start in Middelburg zijn dienst en gaat vervolgens naar zijn eigen cirkel, met het steunpunt als uitvalsba sis. In de huisvestingsplannen voor de nationale politie is geen plaats meer voor een volwaardig politiebureau in de gemeente Veere. Daarop vooruitlopend heb ben wij een steunpunt geopend'. Het college vindt dat de politie 'De capaciteit van de politie in Veere is niet teruggelopen na de landelijke reorganisatie' beter op straat kan zijn, dan een bureau met weinig aanloop, zoals in Serooskerke, open te houden. Dat bureau is overigens met in gang van afgelopen week, nadat de laatste spullen zijn verhuisd naar Middelburg, definitief dicht. De actie Behoud Politiebureau Serooskerke, van een bezorgde Serooskerkse, loopt nog steeds. Almanak De oude Axelaar ligt in de clinch met een firma die ieder kwartaal een fi nanciële bijdrage van hem verlangt. Dat ging lang goed, tot een maand ge leden. Een eerste waarschuwing: hij stond nog voor een klein bedrag in het krijt. Braaf voldeed hij het bedrag je direct. Maar al snel kreeg hij een minder vriendelijke aanmaning. Een telefoontje naar het bedrijf stelde hem gerust. Het bedrag was inderdaad overgemaakt. Prompt viel er weer een brief op de mat. Hij kon een deur waarder verwachten. De Axelaar zal hem vriendelijk ontvangen. Die acht cent heeft hij immers allang betaald. Bakkers Zierikzee bakken bij Bliek Bakkers van de Stadsbakke- rij, met vier vestigingen op Schouwen-Duiveland, ko men vanaf juni bakken bij Meesterbakker Bliek. De productieplaats in Zierik zee wordt op termijn ge sloopt wegens herinrich ting van het gebied. Daar om was eigenaar Wilfred Droppers genoodzaakt een alternatief te bedenken. „Door deze samenwerking kunnen we de beste recep ten van beide bakkers ge bruiken en het assorti ment verbreden", zegt Droppers. Nep-voedselbank belt voor geld Op Schouwen-Duiveland zijn oplichters actief die zich voordoen als mede werkers van de voedsel- bank. Daarvoor wordt ge waarschuwd op sociale me dia. Er zou al een aantal on dernemers anoniem zijn gebeld met de vraag of ze geld willen overmaken. De personen aan de telefoon doen alsof het om een bij drage gaat voor verjaardags cadeaus aan kinderen van cliënten. Maar naar eigen zeggen belt de voedsel- bank nooit met een ano niem nummer. Oosthoek vertelt over Vuurland Het Paard van Troje en Boekhandel De Koperen Tuin houden op vrijdag 13 mei in samenwerking met het Bevrijdingsmuseum en Uitgeverij Cossee de boek presentatie van 'Vuurland', het nieuwe boek van Andreas Oosthoek. De oud-hoofdredacteur van de PZC zal worden geïnterviewd over zijn nieuwe boek door Chris- toph Buchwald. De presen tatie vindt plaats om 15.00 uur in het Bevrijdingsmu seum in Nieuwdorp. Oude schoolklas bijna compleet Nog vier mensen en dan is de veertig kinderen tellen de zesde klas van de lich ting 1985-1986 van het Ba siskwartier te Middelburg compleet. Zodra de hele klas compleet is, wil Jolita Adriaanse een reünie hou den, die deels plaats zal vin den in de Acaciahof, zoals de school tegenwoordig heet. De klasgenoten die Jo lita nog zoekt zijn Wilfred, Ellis of Elles, Rudy en Jo- landa. Wie meer over hen weet, kan mailen naar jolita28@hotmail.com. Eindelijk! We kun nen dit weekend naar het strand, lang op het terras zitten en barbecueën in de tuin. De zon schijnt zaterdag en zondag de hele dag en de temperaturen kunnen stij gen tot 28 graden, voorspelt Weeronline. De wind waait uit het zuid oosten, waardoor het bijna over al in de provincie zomers warm wordt. De temperatuur varieert van 24 graden in Vlissingen en Cadzand tot 27 graden op Tho- len en misschien wel 28 graden in het oosten van Zeeuws-Vlaan- deren. Zondag is het iets koeler, maar nog steeds erg aangenaam: 23 graden langs de kust tot 27 gra den in het oosten van Zeeuws- Vlaanderen. Zonaanbidders moeten oppas sen: de zonkracht is dit weekend 5 tot 6. Dat betekent dat je in twintig minuten kan verbran den. Smeren dus! Watersporters en strandgan- gers die willen zwemmen, moe ten er rekening mee houden dat er een aflandige wind waait. Je kunt dus makkelijk afdrijven. De reddingsbrigade waarschuwt voor onderkoeling en kramp in zee. De temperaturen zijn welis waar zomers, maar het water is nog koud. Draag een wetsuit als je gaat watersporten, blijf niet te lang in het water, laat anderen weten waar je bent en ga niet kopje onder. Via je hoofd verlies je het snelst lichaamswarmte. Het zomerse weer duurt ze ker tot en met maandag. Vanaf dinsdag neemt de bewolking toe en stijgt de kans op een enkele regen- of onweersbui. Als het mooi weer is en veel mensen vrij zijn, dan worden bij bergings bedrijf Kuzee uit Vlissin gen alle verloven ingetrokken. „Be vrijdingsdag was het al een gek kenhuis", zegt Bas Kuzee. „Je hebt zo een aantal dagen per jaar dat het ontzettend druk is. We zetten dit weekend vijf extra mensen in boven onze normale bezetting", zegt Kuzee. Ongelukken, lege accu's, ge strande automobilisten. Overal langs de Walcherse kust of de A58 waar malheur is duiken de felgele auto's van Kuzee op: van de kleine re pechhulpvoertuigen tot de gro te takelwagens die zelfs trucks kunnen bergen. Om geen tijd te verliezen pos teert de Vlissingse berger zijn wa gens op strategische plekken: bij de grote parkeerplaatsen bij het strand en langs de snelweg. Waar de hulpverleners de wacht hou den is afhankelijk van het tijdstip. De ervaring leert dat aan het be gin van de avond de telefoontjes komen van de strandparkeerplaat- sen vanwege de klassieker onder de autopech: een lege accu. „Dag jesmensen vergeten in alle drukte wel eens de autoradio uit te zet ten of laten een lampje branden. We zorgen dat onze mensen in de buurt zijn." Soms mankeert de auto niets, maar kan de chauffeur niet meer rijden. Zo brak afgelopen donder dag een Duitser zijn been. Hij was de enige van zijn familie met een rijbewijs. Dan moet er iemand zijn die de auto naar huis brengt. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG. De Veerenaar hoeft zich geen zorgen te maken over de poli tiezorg in de gemeente verklaart het dagelijks bestuur van de ge meente Veere. Dagelijks bestuur gemeente Veere Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN ZIERIKZEE NIEUWDORP MIDDELBURG Zon zorgt door Cornelleke Blok en Theo Giele Mark Ravenstein van bergingsbedrijf Kuzee heeft zijn hulpvoertuig ach ter de Vlissingse boulevard geposteerd, foto Ruben Oreel Vestigingen; Goes Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34