TO©S Jan Stins Freek preekt in kerk van Kwadendamme Op zoek naar munten, boeken? De PZC helpt Mattie '1 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Fijn, die drukte in Zeeland. Uw Mening paul kusters 9 Verwarde man maakt de buurt wakker en belt negen keer 112 TOM 15ÜM0ULIM column Op mijn werk is de nieuwspagina van msn de startpagina als ik het internet op ga, normaal ga ik daar achteloos aan voorbij, maar van de week begon de foto van een zekere Mattie mij te intrige ren. Iedere keer als ik internet aanklik te verscheen zijn foto met teksten als: 'Mijn zoon leek op de ex van mijn vriendin' en 'Emotionele brief van Mattie'. Vervolgens sloeg ik deze krant open en dook Had u tot van de week weieens van Mattie gehoord? Ik niet, en ik denk heel weinig mensen. na een paar bladzijdes weer zijn foto op. Tot nu toe kende ik in mijn leven maar één Mattie en dat was 'Bure Mattie'. Een lieve oudere dame uit onze buurt, waar we als kind weieens een peper muntje van kregen. Ik heb er nooit aan gedacht dat het ook een jongensnaam was. Of is het zijn artiestennaam? Het zou zomaar kunnen want 'mattie' wordt te genwoordig gebruikt als straat taal voor maatje. Deze Mattie is ra diopresentator en volop in het nieuws, omdat hij bekend maakte dat hij niet de vader is van de tweeling van wie hij dacht kort geleden vader te zijn geworden. De ex van zijn vriendin blijkt de vader te zijn. Op de foto in deze krant, die gemaakt was nadat hij de geboorte van de tweeling we reldkundig maakte, staat hij te glunderen in een trui met de tekst 'Real men make twins'. Nu moet hij dus vertellen dat niet hij, maar de ex van zijn vriendin een echte vent is. Ik vind het een geni ale zet van deze Mattie. Had u tot van de week weieens van Mattie gehoord? Ik niet, en ik denk heel weinig mensen. Als Mattie straks weer op de radio komt, zullen dui zenden mensen gaan luisteren naar zijn verhaal. De reclame-in komsten rond de uitzendingen zullen spectaculair stijgen. Mattie zal straks te zien zijn in allerlei talkshows en spelletjesprogram ma's. Hij zal dan waarschijnlijk wel wat ordinaire grappen van de onvermijdelijke Geer en Goor moeten doorstaan, maar ach wat zal het. Zijn vriendin loopt bui ten, hij loopt binnen. k\ 195 reacties toosenhenk.nl O Flinke file na ongeluk op A58 Op de A58 bij Krabbendij- ke is vrijdagochtend door een ongeval een flinke file ontstaan. Nog voor het middaguur was de file op gelost. Rond 10.30 uur botsten twee auto's tegen elkaar. Na het ongeval gingen de politie en de ambulance dienst met spoed naar de plaats des onheils. Volgens de eerste meldingen zou er namelijk sprake zijn van letsel, maar later leek er toch geen sprake van ge wonden. De lengte van de file be sloeg korte tijd na het onge val zeven kilometer. De lin ker rijstrook van de A58 richting Vlissingen werd af gesloten en het verkeer werd via één baan geleid. Ook raadde de Verkeers In formatie Dienst mensen die naar Zeeland wilden aan via de Oude Rijksweg te rijden. Hennepkwekerij ontmanteld In een woning aan de Nieu- wediepstraat in Terneuzen is donderdag een hennep kwekerij ontdekt. Er is niemand aangehou den. Rond 18.50 uur kregen agenten een melding dat er drie mannen via een raam de woning in gingen. Toen de politie ter plaatse kwam, was er niemand meer aanwezig. Op de bo venverdieping troffen zij een hennepkwekerij aan. Er werd ook illegaal stroom afgetapt. De kweke rij is door een gespeciali seerd bedrijf geruimd. De politie doet nog verder on derzoek. Beschonken man ramt auto Een 51-jarige Yersekenaar is donderdagavond aange houden, omdat hij onder invloed van alcohol tegen een geparkeerde auto aan reed. De eigenaar van de gepar keerde auto zag de aanrij ding gebeuren, ging achter de dader aan en waar schuwde de politie. De man bleek te veel te hebben gedronken. Ook bleek dat het rijbewijs van de automobilist ongeldig was verklaard omdat hij al eerder onder invloed in zijn auto had gereden. De man krijgt een dagvaar ding. „Ik heb er zelf om gevraagd", zegt Freek de Jonge. „Ik reed een keer langs en ben naar binnen ge gaan. Ik heb nog zo'n pak aange had en toen zeiden ze dat ze er wel eens mensen lieten preken. Ik zei 'je kan me altijd bellen'. En dat hebben ze gedaan." De bluesmis met een optre den van een bluesartiest op de zondag na het bluesfestival in Kwadendamme is inmiddels tra ditie. Dat Freek de Jonge komt om een verhaaJ te vertelJen, maakt het wel heel speciaal. „Wij hebben wel vaker bijzonde re diensten. Maar nu houdt De Jonge een verhaal op die plek", zegt Marga Nagelkerke, van de Kwadendamse kerk. Het wordt geen conference, maar gaat meer richting preek, vertelt De Jonge. „Het gaat over grote dingen. Zo als altijd bij mij, het gaat altijd over grote dingen. Ik denk dat heel veel mensen elke week wel zo'n preek zouden willen ho ren." De Jonge, zoon van een domi nee, vindt het bijzonder om in een katholieke kerk te staan. „Ik vind het hartstikke leuk. Mis schien is dit uiteindelijk wel mijn toegangsbewijs tot de he mel, wie zal het zeggen. Als Pet rus vraagt 'wat heb je in je voor deel te melden', kan ik zeggen 'ik heb nog eens gepreekt in Kwa dendamme' en dat hij dan zegt: 'loopt u maar door'." Naast De Jonge treedt ook Va sti Jackson op. Deze Amerikaan se bluesmuzikant begon zijn car rière met gospels in de kerk en treedt inmiddels op over de hele wereld. De bluesmis in Kwadendam me begint om 10.45 uur. Freek de Jonge GOES. Een verwarde 40-jarige man uit Goes is gisterochtend vroeg aangehouden omdat hij overlast veroorzaakte bij zijn bu ren en vervolgens negen keer het alarmnummer 112 belde. Agenten gingen naar de wijk Goes-West, nadat rond 4.40 uur de melding was binnengekomen dat de man overlast veroorzaakte in de buurt. Hij schreeuwde en bonkte op de ramen van omwo nenden. Toen de politie arriveer de, was hij al naar zijn eigen wo ning teruggekeerd, waar agenten hem aanspraken op zijn gedrag. Nadat de politiemensen wa ren vertrokken, belde de man on nodig 112, waarna de agenten te rugkeerden en hem aanhielden. Op zoek naar die bijzondere munt? Dozen vol oude boeken op zolder? Nieuwe clubleden no dig? Iemand blij maken met een afgedankt servies of met een oude wasmachine? Is uw kat zoek? Stuur dan uw wens of uw oproep in voor de nieuwe ru briek Lezers helpen lezers. E-mail een korte tekst met con tactgegevens en eventueel een foto (in jpg) naar lezersredacteur@pzc.nl onder vermelding van Lezers helpen le zers. Voor alle duidelijkheid: we plaatsen geen commerciële boodschappen en spullen moe ten gratis worden aangeboden. De redactie begint daarnaast met de pagina Mijn PZC. Ge maakt door en voor lezers. Mijn PZC kan over van alles gaan. Bent uw trots op uw prestatie, omdat u voor het eerst parachu te hebt gesprongen? Laat het ons weten. Wilt u iemand bedan ken? Stuur ons maar een bericht je. Hebt u een mooie foto ge maakt, die u wilt delen met on ze lezers? Lever zelf uw tekst aan - inclu sief contactgegevens en (even tueel een foto in jpg) - en wij ge ven uw verhaal, uw foto, uw her innering, uw gedicht een mooi plekje. Mail naar lezersredacteur@pzc.nl onder vermelding van Mijn PZC. SEVONbEN OP INTERNET, MAAR WE ZIJN VAN LATEX EN ER ZITTEN TWEE SATEN IN HET KRUIS... Maikel Harte Laat cafés zelfde sluitingstijd bepalen. KRABBENDIJKE TERNEUZEN YERSEKE uurwerkmaker/ instrumentmaker Voor al uw uurwerk restauraties Lid ES^iURATOREN NEDERLAND' ENSEN DIE VAKWERK KUNNEN WAARDEREN DAMPLEIN 7, MIDDELBURG T. 0118-636635 www.janstins.nl door Melita Lanting KWADENDAMME. Een toevallige ontmoeting tijdens open monu mentendag brengt cabaretier Freek de Jonge naar de katholieke kerk in Kwadendamme. Hij preekt op zondag 15 mei tijdens de bluesmis en zal samen met bluesmuzikant Vasti Jackson de Zeelandblues zingen. Hw: .- -* V, 1 lAA flr£ lit-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2