Alles of niets voor Laura in Duitse zangwedstrijd Janet Jackson staat niet alleen met het moederschap op latere leeftijd 'Wat een prachtig accent heb jij. Echt heel sexy' CULTUUR SHOW 27 Spice Girl mocht niet live zingen Docu Halina Reijn te zien in 'DWDD' 'Met een zaal vol echt publiek voel ik me op mijn gemak' Tijdens concerten van de Spice Girls stond de microfoon van Vic toria Beckham doorgaans niet open. Dat vertelde Beckham zelf aan Britse krant The Sun. Er zijn in het verleden vaak vraagtekens gezet bij haar zangkwaliteiten. Drie kinderen is best veel; je hebt maar twee handen De Wereld Draait Door staat tweede pinksterdag (16 mei) een uur lang in het teken van de documentaire De OK-vrouw van Halina Reijn. De suc cesvolle actrice bespreekt dat ze 'on gewenst kinderloos' is. De buitenwe reld toont daarvoor weinig begrip. Gastvrij nodigde Douwe Bob de afgelopen dagen vrijwel elke pas sant uit in zijn vanavond te openen bar in Stockholm. „Dan drinken we samen een biertje of wijntje", meldde hij er steevast bij, zich geen moment zorgen makend over het lokale prijs peil van de alcohol. De Pet Sounds Bar (PSB) is een met posters van de Stone Roses en The Who behangen hipsterburcht in de trendy wijk Södermalm. De prijzen variëren er van 'torenhoog' tot 'acuut gevaar voor faillisse ment'. Cocktails kosten er 13 euro en de huiswijn begint bij 8,5 eu ro. Het is te hopen dat de Ne derlandse delegatie over een diepe portemonnee beschikt als Douwe Bob rondjes gaat geven. Maar er is meer. 'Onze' Bob ontpopt zich in Stockholm als een ware charmeur. „Wat een prachtig accent heb jij. Echt heel sexy." Douwe Bob meent het echt als hij dat zegt. Hij heeft tijdens de pers conferentie een vraag gekre gen van een verslaggeefster uit Polen, die met haar Engels het midden vindt tussen wiel renner Peter Sagan en Vladi mir Poetin. De dame kan slechts blozen van het compliment. En zo vergaat het vrijwel alle bui- De drankprijzen variëren van 'torenhoog' tot 'gevaar voor faillissement' tenlandse vragenstellers. Ze krijgen een klopje op de schouder, een indringende blik en een vriendelijk 'Hey buddy". De bookmakers hebben tot nog toe weinig zin om Dou we Bob en zijn Slow Down bo venaan hun klassementen te zetten, de Casanova Cup voor de beste flirter van Stock holm kan hem nauwelijks meer ontgaan. In zijn eentje op de punt van de catwalk oogde Douwe Bob gisterochtend enigs zins verweesd tij dens de tien secon den stilte in zijn song Slow Down. Hij gebaarde wat naar de kale vloer en staarde stuurs naar de lege stoeltjes op de tribunes voor hem. De bedoeling is dui delijk: met de plotse linge break moet hij zich onderscheiden van de donderende concurrentie uit vooral het Oostblok. De toeschouwer in de zaal mag zijn reac tie op de stilte zelf bepalen: zingen, schreeuwen of zwij gen. Maar hoe repe teer je dat zonder pu bliek? Douwe Bob had het er tijdens de eerste uitvoering van Slow Down lastig mee. Hij wenkte vervolgens regisseur Hans Pan- necoucke vroeg om enkele figuranten rondom het podium. „Ik voelde me een beetje ongemakke lijk", legde hij na af loop uit. „Ik ben een live performer. Daar om hielp het me, ook al was het nep, om contact te ma ken met enthousias te mensen. Met een zaal vol echt publiek voel ik me juist op mijn gemak." RTL Duitsland verwacht vanavond minstens vijf miljoen kijkers. Uit Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en waarschijnlijk ook tienduizenden uit Nederland. Je kunt dus zeggen dat de druk hoog is voor de Nederlandse Laura van den Elzen, een van de drie finalis ten. „Zenuwachtig? Ja, heel erg", vertelt ze. „Maar rustig blijven lukt me wel, ik ben hier nu een maand en al aardig gewend aan dit leventje." De 18-jarige Gemertse heeft de finale van talentenshow Deutsch- land sucht den Superstar DSDSbe reikt; als eerste Nederlandse ooit, de jongste en tevens de enige vrouwelijke kandidaat. „Ik krijg daarom ook heel veel persaan dacht." Toch verwacht ze niet dat ze wint. „Voor jongens is het makke lijker. Meisjes zijn veel meer échte fans en stemmen massaal op hun idool." Een klein kansje is er ech ter toch wel, erkent ze lachend. Ze mag eindelijk country zingen, de stijl waar ze goed in is. Het lied Ni ne to Five van Dolly Parton staat als eerste op het programma; als ze een ronde verder is, zingt ze Black Velvet van Alannah Myles. Dat heeft ze al eerder gedaan, en dat is als 'staffelhighlight' uitgeroe pen, haar persoonlijke hoogtepunt in DSDS. „Daarna moet ik een Duits lied zingen: Glücksmoment." Daar ziet ze tegenop, want hoewel ze inmid- Maar Jackson is niet al leen als het gaat om sterren die op late leeftijd nog bevallen. Er zijn meer beroemdheden die ver in de veertig nog een kind kre gen: Actrice Halle Berry was 47 toen ze in 2013 zoon Maceo werd geboren. Ze dacht dat ze al in de overgang was. Haar collega's Kelly Preston en John Travolta verloren in 2009 hun autistische zoon Jett. Het stel kreeg daardoor opnieuw een ster ke kinderwens, die een jaar later in vervulling ging. Preston beviel op haar 48e van Benjamin. Susan Sarandon hoorde van haar artsen dat ze vanwege de aan doening endometriose nooit kin deren kon krijgen. De actrice bleef volhouden: op haar 39e kreeg ze dochter Eva, op haar 42e zoon Jack en op haar 45e zoon Miles. Iman en David Bowie wacht ten bewust met het krijgen van een kind tot hun carrières in rusti ger vaarwater waren beland. Het topmodel kreeg in 2000 dochter Alexandria op haar 45e, nadat ze 22 jaar eerder van dochter Zulehka (uit een andere relatie) beviel. De drievoudige Oscar-genomi neerde actrice Laura Linney ver dween plots maanden uit de schijnwerpers en keerde daarna te rug als 49-jarige moeder van zoon tje Bennett. Later vertelde ze dat ze al jaren een kinderwens had, maar dat het steeds niet lukte. Geena Davis trouwde vier keer, en pas bij haar laatste huwelijk wist de actrice het zeker: ze wilde kinderen. Zo beviel ze in 2002, op haar 46e, van dochter Alizeh, ge volgd door tweelingbroers Kian en Kaiis op haar 48e. O scar-winnares Holly Hunter werd in 2006 op haar 47e moeder van tweeling Claude en Press. STOCKHOLM CALLING 'Na de laatste show mag ik naar huis. Voor twee dagen. Daarna ga ik met alle zes halve finalisten op tournee. Zij' zijn vrienden voor het leven geworden' dels uitstekend Duits spreekt, blijft dat lastig voor een Duitstalig publiek. De liveshow vindt plaats in het ISS Dome in Düsseldorf, waar dertienduizend mensen in kunnen. Haar leven bestaat uit repete ren, interviews geven, repeteren, schmink en kapsels uitproberen, oefenen waar de drie kandidaten moeten staan bij de samenzang en repeteren. Haar ouders en zus je Amber heeft ze al weken niet gezien. „Na elke live-show moch ten we even knuffelen en dat was het." Zondag, na de laatste show mag ze naar huis. „Voor twee dagen. Daarna ga ik met alle zes halve finalisten op tour nee. Zij zijn vrienden voor het leven geworden." De winnaar krijgt een platencontract en een half miljoen euro. En de nummers twee en drie? „Die krijgen he lemaal niets." Lau ra moet er kei hard om lachen. „Het is alles of niets." Erg vindt ze dat niet. De be kendheid die ze heeft verwor den door mee te doen aan de ze grootst talen tenjacht van Euro pa helpt haar zang carrière een heel eind voor uit. „Ik heb al een paar mooie aanbiedingen ge kregen. Nee, ik mag nog niet zeggen welke." ZATERDAG 7 MEI 2016 Kim-Lian van der Meij zangeres/presentatrice De PSB bar, thuishaven van Douwe Bob in Stockholm. door Mieke Bon Het is erop of eronder vanavond voor de Nederlandse Laura van den Elzen (18) in de finale van Deutschland sucht den Superstar. „Zenuwachtig? Ja, heel erg. Maar rustig blijven lukt me wel." door Marlies van Leeuwen Met een baby op haar 50e vestigt zangeres Janet Jackson een offi cieus record als oudste moeder in de showbizz. Stefan Raatgever en Suzanne Borgdorff dompelen zich onder in de gekte van het 61e Eurovisie Songfestival. Wat valt hen op in Stockholm? Laura van den Elzen. foto RTL De finale van DSDS is van avond op RTL Duitsland te zien van 20.15 tot 23.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27