26 Hooper regisseert verfilming 'Cats' 'Autopsie: Prince was ziek' Het songfestival winnen doe je niet alleen. Douwe Bob nam een paar van zijn beste vrienden mee. Wie zijn dat en welke rol spelen ze in Stockholm? Media Sc Entertainment Regisseur Tom Hooper gaat de musical Cats verfilmen. Wanneer het resultaat in de bioscoop is te zien, blijft vooralsnog onbekend. Cats van componist Andrew Lloyd Webber geldt als één van de meest succesvolle musicals ooit. Hooper won een Oscar voor The King's Speech. Bij de autopsie is in het lichaam van Prince de sterke pijnstiller Percocet gevonden. Ook had hij gevaarlijk weinig rode bloedlichaampjes, wat erop duidt dat hij ziek was. Dat melden media in de VS. STIJN VAN DALEN PlayStation-partner, praatpaal en pool biljart-tegenstander; Stijn van Dalen is het deze week in Stockholm allemaal. „Mijn beste gappie", verduidelijkt Douwe Bob, die ervoor koos zijn vriendin thuis te laten ten faveure van de 21-jari- ge student aan het Am sterdamse Conservato rium. Van Dalen, zelf ook een be genadigd gitarist, vergezelt Dou we tijdens al zijn trips in Stock holm. „Ik kan bij Stijn alles lekker van me af praten." MATTHIJS VAN DUIJVENBODE Op een met drank overladen avond kerfden Matthijs van Duij- venbode (34) en Douwe Bob el kaar ooit met een mes in de hand. Bloedbroeders zijn ze sindsdien. Van Duijvenbode was pianist en manager van Tim Knol, maar stap te over naar Douwe Bob nadat hij hem begeleide tij dens de live uitzendingen van De Beste Singer-Song- writer van Ne derland. Van Duijvenbode is afgestudeerd com municatiewetenschapper en wordt volgens verwachting ergens rond de songfestivalfinale vader van zijn eerste kind. MARC SEW-ATJON In het Oranje-team draagt hij de bijnaam 'Warrior of Hair en Ma- ke-up'. In Stockholm boetseert de Amsterdamse visagist en kapper voornamelijk aan zijn pièce de re sistance: de kuif van Douwe Bob. Die wordt bij elkaar gehouden met een dosis haarlak die de Zweedse af spraken aan het meest re cente klimaat akkoord in ge vaar brengt. Sew-Atjon is een jonge, maar al beken de naam in de wereld van de hairspray, anti- rimpelcrème en extensions. Hij maakt onder anderen musicalactri ce Gaia Aikman rode-loper-klaar. JAN-PETER HOEKSTRA Stille kracht in de band van Dou we Bob. Hoekstra was eerder al gi tarist van Krezip, waarvan hij in 2004 lid werd. Inmiddels vormt Hoekstra samen met Douwe Bob en Matthijs van Duijven bode het vas te schrijftrio voor nieuwe liedjes. Hij schreef ook mee aan Slow Down en de andere songs van het album Fooi Bar dat van daag verschijnt. Heeft in Stock holm de taak het 'playbacken' van de gitaarsolo geloofwaardig te la ten overkomen. Alle muziek staat immers op band. JEROEN WEERDENBURC Douwe Bob is uitermate trots op zijn inmiddels fameuze blote-bil- len-foto. „Ik zag lijnen rond mijn schouders die er eerder nooit wa ren", zegt hij. De man achter dit musculaire succes is kickbokstrai- ner Jeroen Weerden burg. De vechtsport- coach, zelf zanger van het Neder landstalige lied en trots op zijn single Schijn Je Licht Op Mij, waakt al maanden over het lichaam van de Nederlandse vertegenwoordiger. In Stockholm klopt hij elke och tend om zeven uur op de deur van Douwe Bobs hotelkamer voor an derhalf uur conditietraining. „En als ik 's avonds te lang in de bar dreig te blijven hangen, tikt hij me op schouder om me daaraan te herinneren." HANS PANNECOUCKE „Alleen als Hans iets zegt, luister ik altijd", zegt Douwe Bob over de Vlaamse won- derregisseur die de po dium-act van Slow Down be dacht. Panne- coucke regis seerde eerder concertfilms van Metallica en Faithless en bedacht ook het zwart-wit-sprookje rondom The Common Linnets. Pannecoucke analyseert als een detective elk camerashot en figu reerde maandag ook als stand-in in de verwachte blije bakviskolo nie naast de catwalk tijdens Dou we Bobs tien seconden stilte. Cultuur eBob van zijn beste maten door Stefan Raatgever Douwe Bob repeteerde gisteren in Stockholm onder meer zijn tien minuten Stilte, foto Sander Koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26