Forza AjaxofPSV? Maar zij hebben 't druk: Ontdek de Moezelstreek Heerlijk Ede is Marokkaanse relschoppers niet de baas Gemeente vraag consul-generaal Marokko om advies. WD noemt het een brevet van onvermogen. 'Wie iets loslaat, krijgt ook wat terug' Dumoulin pakt de roze trui in Apeldoorn De eredivisie wordt morgen op de laatste speeldag beslist Interview Hadewych Minis Flexmoederen Geen kinderen? Vangeen peuter op kije zich met Turken hier be moeit, hebben we het over de Lan ge Arm van Erdogan en nu halen we zelf de Lange Arm van Marok ko in huis? Dat is vreemd", aldus Wijbenga. PVV'er Machiel de Graaf is het meest uitgesproken in zijn afwijzing: „Dit is schandalig. Bel dan meteen de koning van Ma rokko of hij Willem-Alexander wil vervangen." Ede worstelt al tijden met de relschoppers, maar de zaak is de laatste weken sterk geëscaleerd met name rond het leegstaande winkelcentrum De Lindenhorst. Eerder deze week werd een sa menscholingsverbod van kracht in de wijk Veldhuizen. Verder is er veel meer politie op straat, zijn er extra bewakingscamera's opge hangen in Ede en is het leegstaan de winkelcentrum volledig om heind. Kamerleden die gisteren van de afspraken hoorden, reageerden stuk voor stuk uiterst kritisch. PvdA-Kamerlid Ahmed Marcouch stelt dat Van der Knaap het lokaal gezag 'onder geen beding uit han den moet geven aan een diplo maat van een ander land'. Zijn WD-collega Malik Azmani be grijpt ook helemaal niets van de beslissing om met Guelzim in zee te gaan. „Dat de hulp van de Ma rokkaanse consul moet worden in geroepen door Ede is een brevet van onvermogen", aldus Azmani. De Nederlands/Marokkaanse jon gerenwerker Ibrahim Wijbenga spreekt van een hoogst 'discutabe le' beslissing van de gemeente Ede, helemaal in het licht van de huidige Turkije-discussie. „Als Tur- Kras.nl/17518 of bel 0900-96977ocPg DEN HAAG. De Tweede Kamer staat op zijn achterste benen over de beslissing van de gemeente Ede om te gaan samenwerken met de Marokkaanse consul-generaal Khalid Guelzim. Regeringspartij WD noemt het 'een brevet van onvermogen'. De gemeente Ede heeft deze week afspraken gemaakt met de Marokkaanse consul Guelzim over een groep jonge fanatieke rel schoppers, veelal van Marokkaan se afkomst. De consul is gevraagd om zich te verdiepen in de proble matiek en waar nodig in actie te komen. Burgemeester Cees van der Knaap (CDA) zegt de bemoeie nis van Guelzim 'toe te juichen'. SPORT 4 5 SPORT 2 3 ZEELAND 2 3 foto's Dirk-Jan Gjeltema, Ruben Oreel, Lex de Meester Kamer woest om hulp consul door Jan Hoedeman Geniet van de schilderachtige omgeving en bezoek Koblenz. Comfortabel hotel direct aan de Moezel in het wijnstadje Löf Inclusief ontbijt, parkeren, wifi en wellnessfaciliteiten Tip: maak een heerlijke wandel- of fietstocht in de omgeving www.pzc.nl Editie WALCHEREN Voorlopig ZATERDAG 7 mei 2016 258e jaargang nr. 107 Los nummer 3,00 24 zonnig en warm strandweer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1