Oplichter zoekt 'erfgenamen' van vlucht MH370 Voor wie zelf wil bepalen hoe hij z'n tegoed gebruikt^ iPhone 5s 20,- hollands nieuwe. O, NIEUWS 15 Aanslag op journalist Bi B G 0 "V Ook Dig Istha sluit dat scenario niet uit. Al wijst hij op de oude gewoonte dat veel men sen die Groenlinks zouden willen stem men toch bezwijken voor de machtsvraag. „Kiezers zijn vaak bang dat die stem op Groenlinks dan verloren gaat en stemmen dan PvdA. Maar misschien hebben ze die re flex nu niet en stemmen ze op Klaver." Hoe de uitslag ook is, wat vaststaat is dat na de kabinetsformatie van 2017 niet met twee partijen wordt geregeerd. De reden daarvoor is dat VVD en ook de PvdA af wil len van permanente onduidelijkheid over de vraag of er voldoende steun is in de Eer ste Kamer voor het kabinetsbeleid. Nu moe ten de twee regeringspartijen steeds bede len en water bij de wijn doen, straks willen ze sneller kunnen doorpakken. Het mogen dan bijna allemaal dezelfde lijsttrekkers zijn, saai gaat het niet worden volgend jaar. Want zo'n nationale regen boogconstellatie krijgt het niet makkelijk, voorspelt Van de Linde. „Een vier-, vijfpar- tijencoalitie is niet ideaal. Dan moet je zó veel compromissen sluiten, dat de afkeer van de burgers van de politiek alleen maar toe zal nemen. We moeten dringend naden ken over een nieuw bestuursmodel. We hebben te maken met een systeemcrisis." Vlucht MH370 van Malaysian Airlines verdween op 8 maart 2014 op weg van Kuala Lumpur naar Peking. Onder de 239 men sen aan boord was één Neder landse: Surti Dahlia. Het toestel is waarschijnlijk ergens in zee verdwenen en is nog steeds niet gevonden. Jacqueline Broersma (57) uit Rotterdam is een van de mensen die de nepmail ontving. Ene John Tiner doet zich voor als ver tegenwoordiger van een Britse bank waar 'zakenvrouw' Dahlia nog het enorme bedrag van 17 miljoen euro had staan. Een zoektocht naar nabestaanden le verde niets op, Broersma wordt daarom in de mail opgevoerd als verre nabestaande die bijna de helft van het geld zou kunnen opstrijken. „Het is overduidelijk nep, slecht Nederlands, zichtbaar door een vertaalmachine ge haald", zegt Broersma. „Maar het gaat mij er vooral om dat het zo ziekmakend is. Wat voor mens ben je dan als je een echt be staand slachtoffer van een ramp hiervoor misbruikt? Ik zou die mensen uit Nigeria of weet ik waar die mail vandaan komt, liefst achter hun computer van daan rukken." In de mail wordt niet direct om bankgegevens gevraagd, wel worden allerlei privégegevens ge vraagd 'als u geïnteresseerd bent'. „Heel veel mensen krijgen natuurlijk zo'n mail, misschien is er toch een die denkt: ze vra gen niet m'n bankgegevens, kan 'Het is ziekmakend. Wat voor mens ben je als je een bestaand slachtoffer hiervoor misbruikt?' geen kwaad. Dan begint de ellen de natuurlijk, dan gaan ze vra gen om bepaalde kosten te beta len", zegt Broersma. Een andere optie is dat de op lichters 'malware' meesturen, verstopte software waarmee ze de computer van de ontvanger kunnen overnemen bij het ope nen van een link of bijlage in de mail. Het is niet bekend of meerde re namen van slachtoffers van MH370 misbruikt worden. Wel wordt in de mail gelinkt naar de site van de Wall Street Journal waarop alle slachtoffers van MH370 staan vermeld. De Turkse journalist Can Dündar heeft gisteren een aanslag overleefd voor de deur van de rechtbank in Istanbul. Hij bleef ongedeerd toen hij werd beschoten. De dader is opgepakt, aldus Turk se media. Dündar is hoofdre dacteur van de krant Cumhu- riyet. Hij staat terecht op be schuldiging van spionage, po ging tot omverwerping van de regering en ondersteuning van een terroristische organi satie. Een collega die tijdens de aanval naast hem stond, raakte gewond aan zijn been. Politie kijkt beelden 'Slash' De politie onderzoekt beel den die de identiteit van de bandenprikker in het West- land kunnen onthullen. De beelden werden gemaakt door een bewakingscamera. De politie heeft al meer dan 250 aangiften van het lekprik- ken van 300 autobanden, door een man genaamd Slash. Obama: 'kijk uit met Trump' President Barack Obama heeft Amerika opgeroepen om goed naar het verleden van Donald Trump te kijken en zich niet te laten afleiden door het 'spektakel en circus aspect' van de verkiezingen dit jaar. Volgens Obama is het presidentschap een 'serieuze baan en geen realityshow'. ÏOOO MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND BUNDELVERDUBBELAAR: hollandsnieuwe.nl/pzc GEEN TOESTEL NODIG? Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! ZATERDAG 7 MEI 2016 illustratie Mark Reijntjens door Victor Schildkamp ROTTERDAM. Buitenlandse oplich ters misbruiken de naam van het enige Nederlandse slachtoffer van de ramp met het toestel MH370 in oplichtingsmailtjes. In de mail wordt gepoogd de ontvanger wijs te maken dat Surti Dahlia nog mil joenen op de bank had staan, en dat naar erfgenamen wordt ge zocht. Jacqueline Broersma kreeg brief over 'erfenis' slachtoffer MH370 ISTANBUL MONSTER WASHINGTON 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra Voor wie de volledige vrijheid wil over hoe hij zijn tegoed gebruikt is er hollandsnieuwe. Want bij ons is 1 MB gewoon gelijk aan 1 minuut bellen of 1 sms! Jij bepaalt zelf waar je het voor gebruikt. Kies voor volledige vrijheid met bijvoorbeeld de iPhone 5s. Nu i.c.m. 1000 MB/min/SMS voor maar 20,- per maand. Voor het toestel t.w.v. 449,- betaal je slechts 240,-. En als je wilt krijg je er voor 5,- per maand 1000 MB/min/sms bij. Per maand €20,- waarvan €10,- abonnement en €10,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €240,-. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot en met 29 mei 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15