Ronde van Yerseke terug naar begin mei 41 Winst in Stadsloop Biervliet is tussendoortje voor Pleijte Transfer naar FT Antwerpen Swift wint in eigen huis 16 ZEELAND Zeeuwse zaalvoetbalinternational houdt zijn droom om kampioen te worden met Groene Ster Vlissingen vast. VLISSINGEN. Said Bouzambou gaat volgend seizoen zaalvoetballen bij de Belgische topclub FT Antwer pen. „Het is al een tijdje rond, maar ik heb bewust tot na de com petitie gewacht met het bekend", vertelde de topscorer van Groene Ster Vlissingen. Voor de Zeeuwse international is het zijn tweede Belgische avon tuur. Tussen januari 2014 en mei 2025 speelde hij al anderhalf sei zoen bij Gelko Hasselt; het laatste seizoen samen met zijn Groene Ster-ploegmaats Khalid el Hattach en Hoessein Bouzambou. Maar bij FT Antwerpen heeft hij een ander gevoel. Bouzambou: „Als kleine jongen ging ik al regelmatig met mijn broers kijken bij Antwerpen. Ik was een jaar of twaalf, dertien. Ik zie het nog voor me: de play-offs in een stampvolle Lotto Arena. Toen dacht ik al: wat zou het mooi zijn om bij deze club te mo gen spelen." Dat wordt volgend seizoen wer kelijkheid. „Met alle respect voor Groene Ster, maar FT Antwerpen is echt een grote club. Elk seizoen spelen ze voor de prijzen. Dit sei zoen zijn ze tweede geworden in de reguliere competitie en hebben de bekerfinale gehaald." „De club heeft ook de naam de beste opleiding van België te heb ben. Ze investeren al jaren in de ei gen jeugd. De beloftes worden bijna elk seizoen kampioen en ze hebben in elk categorie jeugd - teams. Ze halen niet vaak spelers van buitenaf en al helemaal niet van over de grens. Nu dus wel." En daar is Bouzambou best een beetje trots op. In de zomer waren er al contacten. „Maar toen had ik mijn ja-woord al aan Groene Ster gegeven." In de winterstop kwam Antwerpen weer. „Met Groene Ster streden we toen nog op twee fronten mee en die uitdaging wil de ik aangaan." 'Als kleine jongen ging ik al regelmatig met mijn broers kijken bij Antwerpen' Maar volgend seizoen gaat hij wel. De aanwezigheid van Karim Bachar als coach speelde ook een rol. „Hij is iemand die mij beter kan maken. Als kleine jongen heb ik hem zelf nog bij Antwerpen zien spelen en hij is net zo'n type speler als ik ben." Bouzambou vertrekt in de we tenschap dat de deur naar Groene Ster altijd open zal staan. „Want kampioen worden met Groene Ster is nog altijd mijn droom. En die pakt niemand van me af. Het kan over 5 jaar zijn of over 10 jaar, misschien wel als ik er zelf trainer ben. Maar die droom blijft." De Ronde van Yerseke is een klassieker aan het worden in de reeks van criteriums die nog in Zeeland worden gehouden. „Al leen de sterksten zijn overgeble ven", stelt de organisatie in het mosseldorp. Bij zowel de elite/beloften als nieuwelingen zullen zo'n 50 ren ners aan de start verschijnen. Op de startlij st bij elite/beloften staan enkele Zeeuwse renners, zoals Mi chel Stroosnijder, Ramon Vleugel, Roy Gijzel, Paul Hoondert, Peter de Winter en Jimmy de Bruijn. Zij strijden vanaf 14.30 uur in een race over 80 kilometer. Om 13.00 uur starten de nieuwelingen. De organisatie is teruggekeerd naar de wedstrijd in het begin van mei. Vorig jaar was gekozen voor eind mei omdat begin mei te veel vrijwilligers vanwege vakantie af wezig waren. De nieuwe datum bleek zeer ongelukkig, want slechts veertien elites stonden aan het vertrek. Van hen was Gerwin de Regt uit Nispen de sterkste. Voor Pleijte gelden tegenwoor dig alleen nog maar de zwaardere evenementen. Sinds de invoering van de trails heeft de Zeeuw zich daarop gestort en dat heeft hem al verschillende overwinningen op geleverd. „Aan de gewone lopen doe ik eigenlijk niet meer mee. Af en toen wil ik wel eens een uitzon dering maken. Zoals bijvoorbeeld voor deze Stadsloop. Normaal zou ik hier wellicht niet aan deelne men, maar omdat mijn maatje Mi chel Buijck hier vandaan komt, maak ik een uitzondering. Het is een goede training voor komende wedstrijden en dat zijn dan voor namelijk trails", vertelde Pleijte. De eerstkomende loopt hij in het Franse Annecie. „Vandaag ging het lekker en heb ik me kun- 'Ik heb me lekker kunnen uitleven op dit toch ook zware parkoers' nen uitleven op dit toch ook zwa re parkoers. Met name de beklim ming van de Molenberg was lastig en die kwam elke ronde terug. Daar kon ik het verschil maken met die tegenstander", zei Pleijte. Die tegenstander was de Belg Bart Bleijaert die regelmatig ver schijnt in wedstrijden aan de kust. „Ik loop hier graag. Het is al lemaal goed verzorgd. Prijsuitrei king is altijd keurig op tijd en de afstand klopt ook meestentijds. Hier word je in ieder geval goed behandeld door organisatoren", meldde Bleijaert die donderdag echter niet had gerekend op de aanwezigheid van Tim Pleijte. „Die liep wel erg hard en was voor mij niet bij te houden. Slechts een deel van de wedstrijd kon ik hem volgen, maar zodra hij echt ging versnellen moest ik hem laten gaan", stelde Bleijaert. Bij de vrouwen won Myrthe Faro. Vanaf de start liep zij aan de leiding, maar ging in het verloop van de wedstrijd onderuit. Ze kon verder maar moest zich na afloop toch laten behandelen door de me dische hulptroepen. Desondanks kwam haar voorsprong niet in ge vaar. Wanda Zegers uit Terneuzen werd tweede. KORFBAL Bouzambou keert terug naar België door Rudy Boogert Said Bouzambou zaalvoetballer door Wim de Vos YERSEKE De teleurstelling was groot. De Ronde van Yerseke valt morgen gelijk met de Marianne Vos Classic in het Brabantse Wijk en Aalburg. Daardoor heeft de or ganisatie in Yerseke de vrouwen van het programma moeten schrap pen. Toch er valt nog volop te ge nieten van wielersport met wed strijden voor elite/beloften en nieu welingen. De wielerronde van Yerseke wordt morgen voor de 41e keer gereden in het mosseldorp. Bart Bleyaert (links) en Tim Pleijte beklimmen in de eerste ronde van de Stadsloop in Biervliet het hoogste punt van Zeeuws-Vlaanderen, de Molenberg. Met name hier maakte Pleijte het verschil, foto Camile Schelstraete door Wim de Vos BIERVLIET. Tim Pleijte heeft iets met de Stadsloop in Biervliet. Vo rig jaar kwam de Walcherse atleet deze wedstrijd op indrukwekkende race winnen. Gisteren deed Pleijte dat nog een keer overduidelijk over, waarbij hij de Belg Bart Bleij- aert uit Knesselare op achterstand liep op het loodzware parkoers door de straten van Biervliet. Bij de vrouwen was de overwinning voor Myrthe Faro uit Breskens. Tim Pleijte winnaar Stadsloop MIDDELBURG. Honderden korfballers, van jong tot oud, van Terneuzen tot Zwijndrecht, namen gisteren deel aan het traditionele Hemelvaartsdagtoer- nooi van Swift. Het thuisteam ging in Middelburg met de hoogste eer strij ken, vóór Albatros 2, Luctor, Albatros 1, Togo en Volharding. Vanwege de va kantieperiode waren de hogere categorieën minder gevuld dan anders, maar bij de jongste jeugd was de animo onverminderd groot. .\\\\\\\\\\\\\\\\\\V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74